15 Міфів і фактів про ботокс

15 Міфів і фактів про ботокс

10 Окт, 2014

15 Міфів і фактів про ботокс

Одні ботоксу поклоняються, інші його засуджують, хтось обходиться без нього все життя, а хтось не уявляє без нього свого існування. Так що ж таке ботокс інвестиції в красу чи ворог для організму? На ці питання Passion.ru відповіли Ірина Войтенко, провідний косметолог бренду Rivoli, і Марина Раткевіч, лікар-косметолог клініки Петрівка-Бьюті.

Що таке ботокс

Ботокс — це торгова назва препарату, який створюється на основі ботулотоксину типу А, складного білка і сильної отрути з відомих органічних токсинів. Вивчаючи токсин ще в довоєнні роки, вчені виявили, що він може вивільняти ацетилхолін з нервових закінчень нейрона, цей процес призводить до розслаблення м’язів. Завдяки такому спрямованому дії, препарат після безлічі випробувань вирішили використовувати в офтальмології для лікування косоокості.

Як ботокс почали використовувати в косметології

У косметологію ботокс потрапив з легкої руки офтальмолога Джин Каррутерс (Jean Carruthers). Одна з її пацієнток, регулярно лікувала блефароспазм, розповіла Джин, що помітила, як разлаживаются її зморшки в області перенісся після уколів. Каррутерс припустила, що це ефект від розслаблення мімічних м’язів.

Популярність ботокса в наші дні

Через деякий час препарат став одним з головних борців зі старінням в естетичній медицині, і перша стаття про його використання на благо краси з’явилася в журналі «Дерматологічна і онкологічна хірургія» в 1990 році.

Зараз препарат використовується повсюдно для боротьби з мімічними зморшками. Хтось регулярно робить ін’єкції, а у когось викликає негативну реакцію навіть саме слово ботокс.

Негативні приклади зірок, надмірно захоплюються ін’єкціями, тільки підливають масла у вогонь. Наприклад, деякі вважають, що після використання ботокса Ніколь Кідман стала схожою на ляльку. А обличчя Мадонни, яка є адептом пластичної хірургії, часто виглядає опухлим і втомленим.

Однак прикладів вдалого використання ботокса набагато більше. Погляньте, наприклад, на Анджеліну Джолі, Кортні Кокс, Дженніфер Лопес, Гвінет Пелтроу.

Так чи варто боятися ботокса, чому по телебаченню ми бачимо негативні приклади його використання, чи можна зберегти красу за допомогою препарату, розповідають експерти.

Похожие темы