Антивікова косметика секрети ефективності

26 Май, 2014

Антивікова косметика секрети ефективності

Крем проти зморшок — спеціальна косметика, розроблена для зменшення ознак старіння. Для різних вікових категорій та різних проблем зі шкірою призначені різні косметичні засоби: існують анти-вікові креми для жінок у віці від тридцяти років і креми проти зморшок для жінок старше п’ятдесяти. Крім того, особлива косметика призначена для особливо ніжної шкіри в області навколо очей.

Вибираючи антивікову косметику, варто пам’ятати, що навіть сама якісна і дорога косметика не здатна повністю позбавити шкіру від зморшок. Швидше, креми проти зморшок дозволяють позбутися від відмерлих частинок шкіри, зробити її більш гладкою і пружною. Крім того, антивікова косметика дозволяє уповільнити появу зморшок надалі. І хоча крем проти зморшок не врятує від ознак старіння остаточно, він дозволяє зменшити їх кількість.

Різна антивікова косметика діє по-різному: косметологам вдалося довести ефективність лише деяких інгредієнтів, що входять до складу формули косметичних засобів. Деякі креми проти зморшок підтягують і розгладжують шкіру, тим самим зменшуючи кількість зморшок, а інші «заповнюють» порожнини шкіри, тим самим маскуючи зморшки. Більшість коштів антивікової косметики стимулює вироблення колагену

Колаген: види та функції

та інших хімічних речовин, необхідних для процесу відновлення і оновлення шкіри. Крім того, антивікова косметика збільшує ефективність антиоксидантів

Найкорисніші антиоксиданти для шкіри: допоможуть у боротьбі з вільними радикалами, природним чином уповільнюють процес старіння шкіри.

Найпоширеніші інгредієнти антивікової косметики

Косметологів вдалося довести ефективність деяких інгредієнтів, які вважаються найбільш поширеними і зустрічаються у складі формул більшості видів анти-вікової косметики.

 • Вітамін E
 • Гідроксикислоти (у тому числі альфа-гідроксикислоти, бета-гідроксикислоти і полігідроксікіслоти). Гідроксикислоти — синтетична версія кислот, що містяться у фруктах. Вони видаляють верхній шар старих, відмерлих клітин шкіри, стимулюючи оновлення шкіри.
 • Вітамін A (ретинол). Будучи похідним вітаміну А, ретинол є природним антиоксидантом і зустрічається у складі формул більшості анти-вікової косметики.
 • Третіноін (ретин-A). Ефективність дії третіноіна схожа з дією вітаміну А. Третиноїн не тільки входить до складу антивікових кремів

  Антивікові креми: на що звернути увагу ?, але і використовується для лікування акне і сонячних опіків.

 • Альфа-ліпоєва кислота. Ця кислота нейтралізує вільні радикали, що руйнують клітини шкіри, і збільшує ефективність інших антиоксидантів. Крім того, альфа-ліпоєва кислота стимулює процес оновлення шкіри, видаляючи мертві клітини.
 • Коензим Q-10. Коензим Q-10 — інгредієнт, що володіє скоріше превентивним ефектом; це з’єднання регулює вироблення енергії клітин і захищає шкіру від дії ультрафіолету.
 • Пептиди міді. Спочатку входячи в структуру клітин шкіри, пептиди міді не тільки стимулюють вироблення колагену, але і прискорюють процеси загоєння.
 • Кінетін. Цей інгредієнт допомагає шкірі зберігати необхідну вологу і стимулює вироблення колагену.
 • Ізофлавони. Ізофлавон можна виявити в екстракті сої; його дія схоже з ефектом дії естрогену — ізофлавон зменшує кількість зморшок і вікових плям.
 • Екстракт зеленого чаю. Будучи природним антиоксидантом, зелений чай має ще й ефективними протизапальними властивостями. Екстракт зеленого чаю не тільки відновлює пошкоджені клітини шкіри, але і запобігає подальше її пошкодження.
 • Вітамін C. Вітамін С — природний антиоксидант, що збільшує ефективність вітаміну Е.
 • Діметіламіноетанол (ДМАЕ) — природна субстанція, що міститься в м’ясі риби і ефективно підтягує шкіру, робить її більш пружною.

Безпека антивікової косметики

Антивікова косметика секрети ефективності

Жоден антивікової крем не можна назвати на 100% безпечним, оскільки різні типи шкіри схильні до ризику виникнення різних алергічних реакцій на різні інгредієнти. Деякі інгредієнти, що входять до складу антивікової косметики, можуть викликати почервоніння і роздратування шкіри. Крім того, певні види косметики небезпечні для вагітних.

Інгредієнти, здатні викликати побічні ефекти:

 • Вітамін А (ретинол) може викликати почервоніння і роздратування шкіри. Ретинол, як правило, має більш м’яким впливом, ніж «чистий» вітамін А і, відповідно, з меншим ступенем імовірності викликає побічні ефекти. Вагітним жінкам користуватися косметикою з ретинолом не рекомендується.
 • Третіноін збільшує ризик отримання сонячного опіку. Побічні ефекти від косметики з третиноїном включають сухість, почервоніння і роздратування шкіри.
 • Гідроксикислоти можуть викликати відчуття печіння, свербіж, можливе утворення рубців. Крім того, гидроксикислоти збільшують вірогідність отримання сонячного опіку.
 • Альфа-ліпоєва кислота може викликати запалення.
 • Вітамін С може викликати відчуття печіння і подразнення.

Як діє антивікова косметика?

Науково доведено, що велика частина інгредієнтів, що входять до складу формул анти-вікової косметики, дійсно робить позитивний вплив на стан шкіри. І хоча антивікова косметика не здатна повністю позбавити від зморшок, більшість косметичних засобів вирівнює шкіру, видаляє відмерлі частинки шкіри, зменшує вікові плями і робить зморшки менш помітними.

Багато інгредієнти, що входять до складу формул анти-вікової косметики, стимулюють природні процеси в клітинах шкіри, зменшуючи пошкодження і відновлюючи пошкоджені ділянки шкіри, роблячи її більш пружною і підтягнутою і, тим самим, зводячи кількість і помітність зморшок до мінімуму.

Ефективність анти-вікової косметики залежить багато в чому від стану шкіри. Різні засоби косметики призначені для вирішення різних проблем зі шкірою. Варто пам’ятати, однак, що навіть сама якісна і дорога косметика не здатна за кілька днів повністю позбавити шкіру від зморшок — ефективність анти-вікового крему залежить від терміну його використання.

Похожие темы