Білоруська косметика доступна або марна?

Білоруська косметика доступна або марна?

01 Апр, 2014

Білоруська косметика доступна або марна?

Хоча в багатьох сучасних публікаціях прийнято писати, що білоруська косметика отримала популярність і визнання, виключно, в останні роки, косметичні засоби республіки Білорусії користувалися популярністю ще за часів Радянського Союзу.

На загальному тлі тотального дефіциту ця продукція завжди виділялася ефективністю та якістю. Сьогодні білоруська косметика становить серйозну конкуренцію європейським товарам свого сегменту, в першу чергу, тому що випереджає продукцію багатьох західних брендів в рейтингу натуральності.

Феномен білоруської косметики

Прорив, здійснений білоруською косметикою в останні роки, полягає у творчому з’єднанні багаторічних традицій із новітніми технологіями, як в області розробки нових рецептів і лінійок продукції, так і в галузі маркетингових стратегій.

Основа концепції кращих торгових марок Білорусі полягає в розумному компромісі між сучасними тенденціями в розвитку косметичної індустрії.

З одного боку, зараз все більшою популярністю користуються товари з натуральних компонентів. Косметика, в складі якої переважають речовини, отримані шляхом синтезування, підсвідомо сприймається, як небезпечна для здоров’я і втрачає популярність. З іншого боку, за довгі роки споживач звик до досить великому терміну придатності косметичних засобів, їх легкої консистенції, різноманітності ароматів. А цього важко досягти за допомогою лише натуральних компонентів.

Провідні білоруські підприємства не використовують у виробництві:

 • продукти нафтопереробки;
 • агресивні поверхнево-активні речовини;
 • синтетичні барвники;
 • гідрогенізована касторова олія (іншими виробниками воно зазвичай використовується в тоніках і лосьйонах для підтримки стабільного стану всіх компонентів)
 • пропилен, гліцерин і бутиленгліколь як зволожувачів (за винятком тих випадків, коли ці речовини знаходяться в складі запатентованих рослинних комплексів, оскільки в них вміст цих речовин мінімально і вони неактивні);
 • формальдегіди, парабени, бронопол та інші консерванти, які можуть бути небезпечними навіть потенційно.

Пріоритети рецептур віддаються натуральним речовинам. Найбільш часто в якості сировини застосовуються витяжки з плодів, квітів, листя, кори і кореневищ рослин, молоко домашніх тварин, особливо, цілюща козяче молоко, продукти переробки бджолиного меду, дріжджі, висівки, вода з термальних джерел, ефірні масла природного походження.

Останнє десятиліття відзначено розвитком активної співпраці білоруських виробників з відомими західними брендами. Результатом таких продуктивних бізнес-альянсів стали серйозні переваги, що забезпечили косметиці колишньої республіки СРСР передові позиції на ринку країн СНД.

 • Інновації у виробництві. Завдяки партнерству з європейськими компаніями білоруські виробники мають можливість використовувати новітні досягнення науки і техніки у своїй галузі. Заводи обладнані за останнім словом західної техніки, що забезпечує необхідний рівень якості.
 • Екологічність косметики, забезпечена високоякісною сировиною і переважанням натуральних інгредієнтів.
 • Ідеальна пропорція «ціна / якість». Білоруські бренди фіксують ціну на мінімально допустимому рівні,
 • Всі провідні виробники Білорусі виробляють косметичні засоби у вигляді повних комплексів по догляду за шкірою, волоссям, нігтями. В асортименті кращих торгових марок є аматорські лінії для домашнього використання і лінії професійної косметики

  Професійна косметика: розумний підхід до краси

  для салонів краси.

Декоративна косметика Білорусі

Засоби по догляду за шкірою і волоссям, практично, не викликають нарікань у споживачів. Що ж стосується білоруської декоративної косметики, то її якість об’єктивно залишає бажати кращого.

Перш за все, критиці з боку покупців піддається колірний діапазон тіней і губної помади. Навіть у новітніх колекціях колірна гамма, що називається, «вчорашній день». Навіть з натяжкою її важко назвати відповідає останнім модним тенденціям, як би не декларували білоруські підприємства-виробники своє прагнення йти в ногу з часом.

Другий недолік більшості засобів білоруського мейк-апу — їх нестійкість. Туш осипається, тіні вбираються, а помада розтікається.

Зрозуміло, такими негативними властивостями володіють не абсолютно все товари цього сегмента, однак загальна картина свідчить — білоруські виробники декоративної косметики

Декоративна косметика: як зробити гарний макіяж

мають ряд реальних технологічних проблем, що потребують оперативного вирішення.

«Білить» і «Вітекс» — лідери ринку білоруської косметики

Компанії «білить» і «Вітекс» з’явилися на ринку понад двадцять років тому. Це родинні та партнерські фірми. Фактично — це родоначальники косметичної галузі Білорусі, яскраві й успішні приклади співробітництва білоруських підприємств з європейськими колегами, гармонійного з’єднання народних традицій з досягненнями сучасної індустрії.

«Білить» — спільне білорусько-італійське підприємство. Її італійським засновником є ​​косметична компанія «GVF». Одним з вдалих маркетингових ходів партнерів був початок випуску компанією власної упаковки з оригінальним дизайном. У дев’яності роки минулого століття упаковка була явним слабким місцем білоруського, та й, взагалі, пострадянського виробника. Елегантна упаковка «білить» відразу привернула увагу покупців і відбудувала торгову марку від конкурентів.

Сьогодні в арсеналі «білить» і «Вітекс» більше двадцяти ліній косметики. Особливе місце займає екологічно чиста унікальна косметика «Bio Line», у складі якої немає:

 • барвників;
 • ароматизаторів;
 • лаурилсульфату натрію (сильного алергену, який знаходиться в складі багатьох миючих засобів та шампунів)
 • парабенів (консервантів, визнаних потенційно ракообраз)

«Белгейтс» — білорусько-австрійська косметика нового покоління

Косметичні лінії «Белгейтс» розробляються і випускаються під керівництвом і за финасирования австрійської компанії «Astholtz». Це завод європейського рівня, укомплектований швейцарським і чеським обладнанням для виробництва косметики.

Найбільш відомий бренд компанії, який експортується в декілька країн, в тому числі і в Росію — LIV DELANO, асортимент якого налічує шістдесят п’ять позицій.

Перш ніж надійти в продаж, продукція проходить скрупульозну перевірку на токсикологічну безпеку і нешкідливість. До складу косметичних засобів входять натуральне бабасу з плодів бразильської пальми, африканське масло каріте з плодів дерева ши, масло австралійського горіха макадамії і масло авокадо. Ці екзотичні компоненти компанія купує у кращих світових виробників сировини для косметики і парфумерії: BASF, Fragrance Oils, Degussa та інших.

Як і інші лідери виробництва косметики Білорусі, «Белгейтс» не використовує у своїй косметиці гліцерин. У складі продукції його замінюють натуральні компоненти сорбитол і бетаїн.

Похожие темы