Колаген і його роль в косметиці

27 Фев, 2015

Колаген і його роль в косметиці

Колаген — основна складова клітин нашої шкіри, яка грає найважливішу роль в її захисті. Чому ми втрачаємо це цінне речовина і як заповнити його запаси, Passion.ru розповіла Світлана Назарова, косметолог-експерт Oriflame.

Що таке колаген

Колаген — це структурний білок шкіри, що входить до коллагено-еластинових комплекс, він виробляється спеціальними клітинами дерми — фібробластами. Колаген підтримує тонус шкіри, не дозволяє з’являтися зморшками обпливати овалу обличчя.

І ми могли б залишатися вічно молодими завдяки коллагену, але під впливом деяких факторів його кількість в організмі зменшується. Впливає на це стрес, куріння, неправильний догляд за шкірою, зайве захоплення сонячними ваннами, гормональні порушення, клімакс — на вироблення колагену впливає естроген, кількість якого різко скорочується в цей період. Все це знижує синтез колагену, в результаті чого коллагено-еластинових сітка стає менш пружною, відновлюється повільніше. У результаті всіх цих процесів з’являються зморшки, змінюється овал обличчя, погіршується стан шкіри, нігтів, волосся.

Косметика з колагеном

Для того щоб запобігти або виправити ситуацію, нам просто необхідна косметика з колагеном, яка покликана боротися зі стареніемі підтримувати молодість шкіри.

В косметику додають колаген трьох видів: рослинний колаген — гідролізати водоростей, морської колаген, отриманий зі шкіри і хрящів морських риб, тваринний колаген з хрящової тканини рогатої худоби. Тваринний колаген вже практично не використовується в косметиці з причини високого відсотка алергічних реакційі низької ефективності. Рослинний і морської види колагену використовуються частіше, так як вони зарекомендували себе як чудові борці з віковими змінами шкіри.

Бажано, щоб в косметичному засобі були присутні обидва види колагену. Рослинний колаген працює на рівні епідермісу, тобто на поверхні шкіри, зволожуючи її і підтримуючи водно-ліпідний баланс, а морський — як на поверхні, так і в глибоких шарах на рівні дерми, регенеруючи і відновлюючи пошкоджені тканини і клітини шкіри.

Ваші помічники:

1. Денний крем проти зморшок SPF 15 «Еколлаген» Oriflame,
2. Мультиактивний колагеновий крем Pulanna Collagen Multi-Active Cream,
3. Мультиактивная коллагеновая сироватка Pulanna Collagen Multi-Active Serum,
4. Крем «Божественний Іммортель»L’Occitane,
5. Маска 3-D «Колаген»BeauuGreen Essence Mask.

З якого віку показана косметика з колагеном

Що ще почитати на цю тему?

  • Ензими в косметиці
  • Косметика з фітоестрогенами
  • Антиоксиданти в косметиці

Фахівці точно не позначають віку, з якого можна починати використовувати косметику з колагеном, так що в першу чергу варто орієнтуватися на власні потреби. Маски і креми з колагеном дозволяється застосовувати, починаючи з 25 років, якщо ваша шкіра суха зневоднена. Регулярно використовувати косметику з колагеном, а також концентровані засоби, наприклад, сироватки, слід з 30-35 років.

Косметологічні процедури з колагеном

Колаген використовується не тільки в косметиці, але і в косметологічних процедурах, які рекомендуються для вікової шкіри. Це можуть бути маски, ін’єкції, при яких вводять стимулюючі фібробласти інгредієнти прямо в шкіру, а також апаратні процедури — іонофорез, ультрафонофорез, електропорація, лазерне вплив.

Харчування для вироблення колагену

Не варто покладатися тільки на косметичні засоби! Щоб стимулювати вироблення колагену, необхідно також дотримуватися правильний режим харчування. Оскільки колаген — це білок, вам треба зробити акцент на продукти, що містять амінокислоти, що прискорюють його синтез.

Це можуть бути бобові, гречана каша, чорниця, червоний перець, соя, вишня, персики, банани. Заповнюють запаси білка продукти, що містять вітамін С — ківі, цитрусові, залізо — м’ясо, язик, печінка, сірку — яєчний білок, мідь — крупи, равлики, устриці, молюски, кремній — червоні овочі, цинк — пшениця, пивні дріжджі.

Не забувайте гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом і спати не менше 8 годин на добу, це теж сприяє синтезу колагену.

Похожие темы