Комедогенних косметика краса на шкоду здоров’ю

03 Фев, 2014

Комедогенних косметика краса на шкоду здоров'ю

Від появи на шкірі комедонов люди не застраховані ні в якому віці. Це невеликі чорні точки, що виникають в результаті скупчення шкірного жиру і бруду, що закупорює пори. Особливо багато їх зазвичай буває у підлітків, шкіра яких найбільш чутливо реагує на гормональні зміни в організмі. А у жінок більш зрілого віку подібні проблеми з’являються завдяки регулярному використанню комедогенной косметики.

Назва цієї косметики зумовило зміст в її складі особливих речовин, які миттєво закупорюють шкірні пори і протоки сальних залоз. У підсумку на обличчі з’являється висип. Через деякий час такі вугри починають запалюватися, перетворюючись на болючі і малопривабливі прищі. Так починається серйозна шкірна хвороба, відома як акне. Механізм дії комедогенних речовин ще не до кінця вивчений медиками, і іноді буває достатньо лише одного інгредієнта, щоб зробити косметику комедогенной.

Разом з тим комедогенних — зовсім не привід оголосити косметику непридатною до використання або що не відповідає певним критеріям якості. Багато жінок протягом багатьох років користуються косметикою, яку б професіонали відразу б визнали комедогенной, і не мають неприємностей зі шкірою. Але варто її нанести на обличчя власниці шкіри, схильної акне, як неодмінно з’являється висип і запалення.

Комедогенних косметика: як її розпізнати

Виробники практично ніколи не публікують на упаковках з косметикою або в інструкціях з експлуатації інформації про ступінь її комедогенних. Але, принаймні, вони перераховують основні речовини, що входять до складу препаратів. В принципі, цих відомостей вже цілком достатньо для того, щоб зорієнтуватися. «Чистої» можна вважати косметику з найменшим вмістом масел і жирів, і тому оптимальними для застосування на жирній шкірі вважаються препарати, виготовлені на водній основі. Майже безпечні з точки зору професійних дерматологів також гелі та водні емульсії, але певний відсоток комедогенних в них все одно є.

Особливо комедогенной зазвичай є декоративна косметика. Найбільше число здатних засмічувати шкіру речовин входить до складу губної помади. За ними слідують рум’яна, правда, тільки жирні. А ось тіні для повік і пудра

Пудра: від первісних білил до бронзера

найменш небезпечні. Вугрові висипання на лобі можуть з’являтися і при використанні шампуню або помади для волосся з комедогеннимі складовими.

У складі декоративної косметики

Декоративна косметика: як зробити гарний макіяж

для губ і тону особи, наприклад, часто присутні червоні пігменти DC Red # 27, DC Red # 40, DC Red # 9. Вони цілком можуть стати причиною утворення комедонов. Якщо ж фарбувальними компонентами помади або рум’ян виступають кармін і залізо, то комедогенного дії можна не побоюватися.

Комедогенних косметика: натуралізм — не альтернатива

Косметика, виготовлена ​​на основі натуральних компонентів, теж далеко не завжди є безпечною з погляду комедогенних. З рослинних екстрактів найбільшу небезпеку представляють собою різні рослинні олії, в тому числі персикове, мигдальне, гейпфрутовое, бавовняне, оливкова, лляна та інші. Від масел какао, жожоба і кокоса теж нічого хорошого чекати не доводиться, так само як і від морських водоростей, ментолу і сквалена. При всій своїй живильній цінності і насиченості корисними речовинами пори шкіри вони все-таки закупорюють.

Комедогенних косметики залежить не стільки від наявності «шкідливих» компонентів, скільки від їх кількості. Якщо, наприклад, той же масло жожоба вказано на початку списку інгредієнтів, то продукт можна вважати комедогенним, а якщо в кінці, то його концентрація у складі косметичного засобу незначна, і, в принципі, можна поекспериментувати.

Комедогенной може бути не тільки декоративна, але й лікувальна косметика

Лікувальна косметика: правда чи маркетинговий хід ?, але перша провокує проблеми зі шкірою набагато частіше. Тому ніколи не слід вкладатися спати, не знявши з лиця макіяж. Варто лише одного разу дозволити собі проігнорувати вечірні очисні процедури і відправитися в ліжко, не вмиваючись, як ви опинитеся на вірному шляху до вугрової висипки.

Світлана Усанкова

Похожие темы