Космецевтика посправжньому активна косметика

Космецевтика посправжньому активна косметика

18 Апр, 2014

Космецевтика посправжньому активна косметика

Ми звикли до того, що догляд за зовнішністю зазвичай розділяється на самостійний, той, що ми виробляємо в межах власного житла, у ванній, озброївшись кремами, шампунями, масками, купленими в звичайному косметичному магазині, та іншого роду догляд — професійний. Останній нас радує, як правило, набагато більше, ніж перший, і, вийшовши з кабінету косметолога, який деякий час чаклував над нашим особою з допомогою професійних косметичних препаратів, відзначаємо, що шкіра ще ніколи не була настільки чистою, свіжою, молодою, красивою, сяючою. Чому будинку неможливо досягти тих же результатів, які ми отримуємо у професіонала?

Відповідь напрошується сама собою: спеціальними професійним засобами може користуватися лише людина, яка в силу освіти та досвіду може робити це максимально ефективно і безпечно. Кошти ці значно відрізняються складів і дією від тих, які ми звикли купувати в звичайному магазині за порівняно невисокою ціною, тому й результат завжди так неправдоподібно чудовий. Зобов’язані своїм ефектом такі косметичні препарати не просто банального набору активних речовин, які нескладним арифметичним способом діють на шкіру: один омолоджує, інший підтягує, третій надає сяйво і, вуаля — результат! Насправді все набагато складніше. Висока ефективність косметики не завжди породжується лише складовими її складу — важливу роль відіграють численні дослідження, що зачіпають особливості фізіології шкірного покриву, які належать уже дерматології. Таким чином, народився новий напрям, назване «космецевтика», яке існує на стику косметології та дерматологічної фармацевтики.

Градація засобів космецевтіки — це данина поваги їх активності та необхідності використання з розумом і достатніми знаннями. Космецевтику поділяють за рівнями. Існують засоби космецевтіки 1, 2 і 3 рівнів. Наша шкіра складається з епідермісу, дерми і гіподерми, і кожен з цих рівнів косметики в силу своїх функціональних здібностей може працювати з різними верствами.

Космецевтика посправжньому активна косметика
  • Космецевтика 1 рівня — це широко відомі засоби, які ми купуємо в аптеці. Такі марки як Vichy, Lierac, Uriage, Solar, Phytofarm — всі вони відносяться до розряду космецевтіки 1 рівня. Така косметика відрізняється хорошим терапевтичним ефектом і діє лише на верхній шар шкіри, епідерміс, не проникаючи в глибші шари через свою досить значною молекулярної маси. Тобто, якщо проблема шкіри криється в дермі, то такі кошти не підійдуть для її вирішення. В той же час, космецевтика 1 рівня забезпечує відмінний косметичний ефект, коли мова йде про проблеми зволоження, про занадто сухий або надмірно жирній шкірі

    Жирна шкіра — керівництво до дії, а також розгладження неяскраво вираженою дрібної сіточки зморшок.

  • Космецевтика 2 рівня (Irwing Naturals, New Ways, NSP, RBC) пускає в хід більш важку артилерію, зачіпаючи глибокі шари дерми, працюючи на клітинному рівні. Така косметика відрізняється високою гіпоалергенністю і дозволена для людей з вираженими шкірними недугами, такими як псоріаз, екзема

    Екзема — чи можна з нею впоратися?

    . Ефект космецевтіки 2 рівня повністю виключає ризик звикання до неї шкіри. Активні речовини цієї косметики проникають у шкіру аж до рівня гіподерми, куди добирається лише 3 рівень.

  • Космецевтика 3 рівня — це кошти, які однаково активні у всіх трьох шарах шкіри. Вчені косметологи змогли розробити такі засоби лише в 2004 році. На сьогоднішній момент роботи з удосконалення косметики, що належить до 3 рівню, не припиняються, проводиться величезна кількість клінічних досліджень, але поки висока вартість таких коштів не дає можливості для її широкого використання і повсякденного застосування. Все це поки говорить про те, що у космецевтіки величезне майбутнє і поле для розвитку.

Для тих, хто може собі дозволити витратити круглу суму на косметику, слід зауважити, що кошти космецевтіки навіть 2-го рівня мають набагато більш виражену ефективність, ніж подібна косметика класу «люкс», маючи при цьому більш низьку вартість. Так що вибір за вами!

Євгенія Жіркіна

Похожие темы