Косметика «Avon» або поговоримо про красу?

Косметика «Avon» або поговоримо про красу?

23 Апр, 2014

Напевно, сьогодні важко навіть уявити собі людину яка не чула про таку торговій марці, як «Avon». Вона активно рекламується і поширюється торговими представниками впродовж тривалого часу. Багато хоч раз купували косметику під цим брендом, чимало й тих, хто займався і займається розповсюдженням.

Компанія «Avon» була заснована паном Дейвідом Макконнелом в 1886 році від різдва Христового. Практично відразу комерційна діяльність цієї фірми була заснована на методі прямих продажів, тобто на способі реалізації продукції через розгалужену мережу торгових представників. Компанія позиціонує цей спосіб, як найбільш вигідний кінцевому споживачеві, пояснюючи це зниженням вартості продукції за рахунок економії на оренді торгових площ та рекламі. Чи так це насправді, складно стверджувати однозначно. Залишимо це питання економістам і перейдемо до інших особливостей фірми «Avon» та її продукції.

Компанія дуже пишається своєю турботою про довкілля та екологічної обстановці. Всі спреї, вироблені «Avon», організація характеризує як нешкідливі для екологічного шару Землі, а папір для пакувальних потреб як вироблену з деревини штучно посаджених лісів. Також, фірма пишається тим, що косметичні склади «Avon» не тестується на братів наших менших.

Традиційно, продукція компанії представлена ​​у вигляді товарних лінійок косметики та парфумерії. Останнім часом до них приєдналася лінія супутніх товарів, таких як: біжутерія, сумки, косметички, чохли для телефонів і так далі.

На жаль, якість цих товарів часто не відповідає очікуванням потенційних покупців. Адже рівень співвідношення ціна — якість часто складно оцінити по картинці, а при цілком товарному зовнішньому вигляді, нерідко використовуються дешеві неякісні витратні матеріали. Термін експлуатації таких товарів недовгий, а ціна завищена.

Цінова категорія в яку потрапляє косметика і парфумерія «Avon» є середньою, тобто споживачі ставляться до великого сегменту ринку, інтенсивно які прагнуть потрапити в сектор середнього класу. Згідно цінової політики компанії споживачам представлені кілька ліній продукції різних цінових категорій, але не виходять за рамки «середнього рівня дорожнечі».

Втім, це все не має особливого значення для пересічного покупця косметики «Avon» вряди налічують мільйони в своєму складі. Споживач купує? Значить його влаштовує ціна, якість, спосіб покупки. І якщо при найближчому розгляді ми не знаходимо чудодійних властивостей в косметиці, значить компанія підкуповує чимось іншим, наприклад, способом покупки.

В принципі, компанія випускає непогану косметику. Досить якісна і дієва лінія «Avon», непогана серія для проблемної шкіри

Проблемна шкіра: боріться з несправедливістю, традиційно користуються попитом бальзам для губ

Бальзам для губ — ніжний дотик

і крему для рук.

Для різних тонів декоративної косметики

Декоративна косметика: як зробити гарний макіяж

маркетологи підбирають дуже гарні назви, на кшталт: «вершковий десерт», «рожевий шовк», «сяючий діамант». Це викликає приємні асоціації і додатково стимулює на покупки. Велика частина декоративної косметики мало відрізняється ціною і якістю від аналогічної продукції конкурентів усередині конкретного сегмента ринку.

Ще два приємних бонусу: знижки і подарунки здатні навіть найстійкіших до шопінгу перетворити в полум’яних прихильниць продукції «Avon». Щомісяця ретельно плановані акції за спеціальними пропозиціями і накопиченню бонусів привертає все більшу кількість людей до придбання косметики вищезгаданої фірми.

Що ж дозволило цій компанії стати світовим лідером в області виробництва і розповсюдження парфумерної та косметичної продукції? Просто спочатку керівництво компанії зробило вірну ставку на величезне прагнення жінок спілкуватися один з одним і дозволило багатьом з них побудувати бізнес на цій вродженої схильності прекрасної статі. Так хороша, але не видатна косметика стала хітом продажів в більшості країн.

І поки жінки будуть задушевно спілкуватися за чашкою чаю, компанії «Avon» гарантовано процвітання.

Олена Сибилева

Похожие темы