Косметика «Оріфлейм» історія успіху

27 Май, 2014

Косметика «Оріфлейм» історія успіху

Компанія, перші замовлення якої упаковували три співробітника на тенісному столі в покинутому гаражі, перетворилася за сорок років в одну з найвідоміших шведських фірм. Їх перший каталог складався з одного аркуша, на якому красувався крем в далеко не елегантною упаковці. У XXI столітті косметика «Оріфлейм» пізнавана і улюблена практично скрізь, проте, за словами авторів цього грандіозного проекту, найбільший ринок все-таки складають країни пострадянського простору, а також Польща, Угорщина, Румунія, Чехія та Словаччина. Так в чому ж успіх першої шведської косметики?

Трохи історії

Компанію створили два брати — Йонас і Роберт аф Йокник — в 1967 році в Швеції. Назва взяли з твору одного поета, згідно з яким оріфлейм — це прапор французького короля XVI століття. За легендою, перед кожним боєм прапор приносили в монастир і освячували його, після цього він забезпечував війську довгоочікувану перемогу і оберігав від втрат. Основна лінія позиціонування компанії — натуральна косметика з екологічно чистих районів Швеції. Інноваційним для «Оріфлейм» стало і те, що брати використовували для просування на ринок невідому для європейців стратегію — мережевий маркетинг, настільки популярний і приносить великі прибутки в Америці.

За спогадами Йонаса аф Йокнік, перший крем виглядав далеко не елегантно, так як замовлення вже надійшли, і часу замислитися над упаковкою не залишилося. Тому першу продукцію продавали під девізом: «Краса всередині, а не зовні». Тільки у вісімдесятих роках XX століття фірма створила унікальну дизайнерську упаковку для нової лінії засобів Swedish Care у формі яйця.

У сімдесяті роки (всього за три роки) «Оріфлейм» перетворився в одну з найпопулярніших в Європі косметичних фірм. А через два роки компанія стала міжнародною, відкривши в Брюсселі штаб-квартиру.

У XXI столітті компанія «Оріфлейм» — це повне покриття мережевим маркетингом більше шістдесяти країн світу, більше мільйона активних консультантів, які одночасно грають роль дистриб’юторів.

Косметика «Оріфлейм» історія успіху

Особливості косметики

Фірма спеціалізується на виробництві натуральної косметики

Натуральна косметика і протистояння думок про неї

. До складу продуктів, за словами виробника, входять збагачені вітамінні комплекси, витяжки із зародків пшениці, насичені вітаміном Е, концентрати, отримані з алое, календули, ромашки та інших корисних рослин.

Всі засоби розроблені згідно останнім досягненням в науці і гарантують прекрасний ефект. Однак покупниці не завжди залишаються задоволені продукцією компанії. Так, неодноразово скаржилися на живильні креми для обличчя, які викликають алергічну реакцію, антивікові креми

Антивікові креми: на що звернути увагу?

не дають обіцяного ефекту. Шампуні також отримали різкі критичні зауваження від покупців косметики. А ось креми для рук і маски для обличчя

Маски для обличчя: для самої різної шкіри

здобули багато позитивних відгуків. До негативних відгуків також додається невдоволення за термінами доставки і неможливість підібрати тон помади або пудри з ілюстрацій в каталозі.

Крім засобів по догляду за шкірою, «Оріфлейм» випускає кілька ліній декоративної косметики. При цьому в компанії строго стежать за оновленнями до сезону, які виходять раніше і надають можливість дізнатися про модні новинки першими. Вся продукція проходить багаторівневу систему тестів — досліди на стійкість до зміни температур, групу мікробіологічних тестів та інші. Тестування продуктів проводиться на групі добровольців, під наглядом фахівців.

«Оріфлейм» відноситься до недорогої косметики, тому вона всім буде по кишені. Величезним плюсом при цьому, звичайно, є пряма доставка товару покупцеві. Компанія співпрацює з кращими європейськими парфумерами і косметологами, що створюють якісний продукт. Так, Евелін Буланже стала автором ексклюзивного аромату для жінок Embrace, який захоплює своїм тонким і ніжним запахом, а в 2015 році співпрацю з Дімою Біланом вилилося в створення туалетної води Dancing Lady. Крім цього, з «Оріфлейм» працює всесвітньо відомий парфумер Jean Jacques, що став популярним завдяки своїм парфумерним роботам у Christian Lacroix. Для компанії він створив туалетну воду Amethyst Fatale. Bernard Ellena, відомий такими роботами як Benetton Colors de Benetton для Benetton, Givenchy Ange ou Demon Le Secret для Givenchy, Versace White Jeans для Versace, для компанії «Оріфлейм» створив парфуми Diamond Musk.

Для реклами продукції компанія запрошує тільки відомих особистостей тієї країни, в якій поширюється каталог. Так, на сторінках російських випусків часто можна побачити знайомі обличчя Дементьєвої, Будіної, Бондарчука, Плющенко та багатьох інших.

Галина Ямпільська

Похожие темы