Косметика ручної роботи — гармонія старовинних рецептів і кращих інновацій

Косметика ручної роботи — гармонія старовинних рецептів і кращих інновацій

07 Апр, 2014

Косметика ручної роботи - гармонія старовинних рецептів і кращих інновацій

Слово «косметика», в перекладі з давньогрецької, означає: «мистецтво прикрашати». Тоді люди, які займалися поліпшенням зовнішнього вигляду жінок, називати не косметологами а «косметичн». Трохи пізніше римський лікар Гален вперше задекларував прямий зв’язок між збереженням молодості, краси, здоров’я і вживанням рослинних компонентів в якості косметичних препаратів. Сьогодні в століття хімії та технологій, рекомендації Галена актуальні, як ніколи.

Особливості та різновиди косметики ручної роботи

У складі рослинної сировини міститься безліч антиоксидантів

Найкорисніші антиоксиданти для шкіри: допоможуть у боротьбі з вільними радикалами, масел, вітамінів, мінералів, які необхідні людській шкірі. Під час використання натуральної косметики всі процеси клітинного обміну активізуються, шкіра отримує необхідне живлення і зволоження. Важливий і той факт, що натуральна косметика забезпечує ефекти ароматерапії, що надає вельми благотворний вплив на організм людини.

В якості сировини для косметики ручної роботи використовуються овочі, фрукти, гриби, ягоди, свіжовичавлені соки, шоколад, екстракти рослин і, звичайно, ефірні масла. У незначній кількості додаються синтетичні інгредієнти, але тільки безпечні для здоров’я. При заготівлі сировини використовуються старовинні рецепти, які рекомендують вирощувати і заготовляти ті чи інші рослини в певних місцях і в певний час. Всі попередні етапи заготівлі та обробки сировини здійснюються вручну.

Основні види косметики ручної роботи це кошти для купання, очищення шкіри і релаксації:

 • мило;
 • гелі;
 • шампуні;
 • пінисті «бомбочки»;
 • шоколад для ванн;
 • пінки;
 • масажні плитки;
 • скраби;
 • лосьйони;
 • креми.

Вироби ручної роботи цінуються в будь-якій галузі, і в будь-якій галузі це найбільш дорогий товар. У сфері натуральної косметики

Натуральна косметика і протистояння думок про неї

кінцевий продукт ручної роботи забезпечує максимальний косметичний ефект. Тобто вважається, що більш дієвою косметики просто не існує. Її призначення — досягнення повної гармонії душі і тіла.

LUSH — «номер один» у сфері натуральної косметики

Англійська компанія LUSH — відомий борець за екологію і популярна марка косметики ручної роботи. Історія компанії по-своєму унікальна, вона знала злети і падіння, але, врешті-решт, її засновники відродили бізнес. LUSH сьогодні одна з найбільш динамічно розвиваються і успішних підприємств Великобританії.

Чверть асортименту продукції складають вироби, в яких є тварини компоненти віск, мед і ланолін. Ще три чверті — повністю рослинні продукти.

Найбільш відомі дві акції LUSH:

 • У зв’язку з тим, що для видобутку пальмового масла варварськи знищувалися джунглі, стало стрімко скорочуватися поголів’я мавп-орангутанів. Компанія перейшла на унікальну формулу, що не містить пальмової олії, при цьому мило за своїми якостями не поступається традиційному.
 • Один з популярних продуктів LUSH — крем Чаріті Пот. Весь дохід від продажів цього засобу витрачається на благодійні цілі. Зокрема, дохід від продажів в Росії перераховується Байкальському державному біосферному заповіднику і в соціально-реабілітаційний центр Червоного Хреста в Росії (Санкт-Петербург). На упаковці крему зображений соболь, один з мешканців Забайкалля.

Зворотний бік медалі натуральної косметики — невеликий термін придатності, пояснюються відсутністю в препаратах консервантів. Креми і миючі засоби Чаріті Пот часом змінюють свою консистенцію, запах і колір ще до закінчення офіційного терміну придатності. Періодично на поверхні крему можуть виступати масляні крапельки жовтого кольору, які покупцям доводиться розмішувати, щоб домогтися колишнього стану.

Деякі респонденти вкрай негативно характеризують крем для рук, який, за їхніми словами, не пом’якшив їх суху шкіру

Догляд за сухою шкірою і водний баланс в організмі

з «Ципко», незважаючи на те, що жирна плівка довго зберігалася на шкірі після нанесення крему. Викликає нарікання і засіб для вмивання «Ангели ночі» (для жирної шкіри). Воно погано змивається водою і не дає обіцяного рекламою ефекту, якщо шкіра, дійсно, жирна.

Багатьох засмучує відсутність в асортименті компанії антивікової косметики. При цьому, всі опитані відзначають надмірно високу ціну на косметику LUSH, яка не відповідає, на їхню думку, ідеальної пропорції «ціна / якість»

Наталія Юрченко

Похожие темы