Косметика Yves Rocher (Ів Роше) — цілюща сила рослин на службі у людини

Косметика Yves Rocher (Ів Роше) — цілюща сила рослин на службі у людини

08 Апр, 2014

Косметика Yves Rocher (Ів Роше) - цілюща сила рослин на службі у людини
  • Косметика Yves Rocher (Ів Роше) — цілюща сила рослин на службі у людини

  • Думки

Хто міг передбачити в той день, коли юний француз Ів Роше закрився на горищі батьківського дому, створюючи свій перший крем з екстрактом чистотілу, що цей експеримент закінчиться створенням величезної і розгалуженої торгової мережі, що охоплює вісімдесят вісім країн світу? Що молодий бретонец стане мером рідного міста Ла Гасійя і одним з найвідоміших і популярних людей в Бретані? Можливо, про це мріяв і чогось подібного очікував сам Ів Роше, який зробив ставку на рослинну косметику і не прогадав.

Рецепти Ів Роше — легенди та життя

Ів Роше був сином капелюшника, який володів магазинчиком тканин в містечку Ла Гасійя провінції Бретань. Батько його покинув цей світ, коли Іву було лише чотирнадцять років.

Легенда свідчить, що свій інтерес до рослин йому передала стара чаклунка, у якої якось не вистачило грошей, щоб розплатитися за товар в крамниці. Прийшовши до старенької за грошима, юнак потрапив у чарівний світ рослин і був зачарований ними на все життя.

Саме стара лісова знахарка розповіла Іву про корисні властивості рослин і можливості, які відкриває природа перед допитливим і допитливим людиною.

Невідомо, яка частка істини в цій історії, однак за наступні кілька років горище будинку Роше перетворився на справжню лабораторію, а зілля, якими він поступово почав використовувати земляків, дійсно творили справжні дива.

Новоявлений технолог і парфумер продавав свої кошти за ціною, доступною будь-якому бажаючому, і скоро чутка послужила йому добру службу. Можливо, зіграло свою роль і співчутливе, добре ставлення до хлопчика, що залишився годувальником сім’ї після смерті батька. У всякому разі, від покупців не було відбою. Після публікації оголошення про продаж недорогий косметики в місцевій газеті стали приходити листи із замовленнями.

Косметика Yves Rocher (Ів Роше) - цілюща сила рослин на службі у людини

Ів Роше почав продавати свої кошти поштою і неабияк в тому досяг успіху. Його візитною карткою стала манера відповідати на листи подяки маленьким презентом. Традиція дарувати подарунки постійним клієнтам зберігається компанією досі.

Через деякий час пошта Ла Гасійі працювала вже майже виключно на відправку посилок з баночками кремів Роше, ще трохи пізніше відкрився перший завод з переробки рослинної сировини і створення косметичних засобів. Справа розширювалося, містечко процвітав і через чотирнадцять років Ів Роше став його мером.

Зелена книга краси

У 1965 році народилася знаменита «Зелена книга краси» — каталог товарів компанії Ів Роше. Вже перше видання виглядало вельми солідно, воно мало твердий картонний палітурка, а внутрішній блок був надрукований на чудовій глянцевому папері. Описи товарів були забезпечені барвистими ілюстраціями.

Поява каталогу дуже оживило торгівлю і зробило співпрацю з компанією дуже комфортним для покупців. Однак через три роки у Франції почалися страйки, пошта по всій країні працювала з перебоями, і компанія Роше зазнала збитків.

Щоб не залежати надалі від поштових послуг, компанія відкрила перший магазин в Парижі. Цей салон на бульварі Османн обслуговує покупців і сьогодні. Магазини та салони краси продовжували відкриватися всі наступні роки, і мережа Ів Роше стала найбільшою мережею у Франції. У двадцять першому столітті Зелена книга краси щорічно поповнюється не менше, ніж сотнею нових найменувань. Вона переведена на двадцять мов світу.

Фірмова символіка компанії, оформлення інтер’єрів салонів і магазинів, сама зелена книга, упаковка продукції — всі ці атрибути витримані в зеленому кольорі. Він символізує природний склад косметичних засобів, натуральну силу природи і те, що косметика не тестується на тваринах.

Ів Роше неодноразово повторював, що джерелом краси є природа. Ця фраза батька-засновника і раніше є основним принципом компанії. У 2015 році за заслуги перед Францією Ів Роше був нагороджений Орденом Почесного легіону. Нагороду йому вручав в Єлисейському палаці особисто президент Франції Ніколя Саркозі.

Похожие темы