Косметика з фітоестрогенами

27 Фев, 2015

Косметика з фітоестрогенами

На них покладають великі надії, їх називають «геніями омолодження» і «ворогами старіння шкіри номер один». Яку роль насправді грають фітоестрогени в косметиці, чи викликають звикання і побічні ефекти — про це Passion.ru розповіла Ганна Пінес, провідний технолог косметичної компанії La Biosthetique.

Різниця між фітогормонами і фитоестрогенами

Вивчати вплив хімічного складу рослин на наше здоров’я почали ще в 30-ті роки минулого століття. Окрему главу оповіді, звичайно ж, присвятили гормонам. Шляхом тривалих експериментів вчені виділили два компоненти — фітогормони і фітоестрогени, які мали свою дію на клітини шкіри людини.

З усіх рядів фітогормонів експерименти проводили лише з кинетином і зеатин, їх же додавали в косметичні препарати. У рослині вони викликають ростовой і формоутворювальний ефекти, точний же механізм їх впливу на клітини шкіри людини не вдалося вивчити до кінця. Відомо лише, що фітогормони добре проявили себе як антиоксиданти, захищали клітини шкіри від факторів зовнішнього середовища і запобігали утворення вільних радикалів.

З фитоестрогенами ситуації склалася набагато райдужні. У рослині ці речовини виступають в ролі «суворих батьків»: стежать за процесом росту і розмноження, захищають «дитя» від впливу зовнішніх факторів середовища, наприклад, УФ-променів, шкідливих атак паразитів. У косметичних препаратах фітоестрогени проявили себе настільки ж активно.

З’ясувалося, що, будучи частиною рослинних жирів, вони подібні за хімічним складом з естрогенами людини, і білкові структури нашого організму розпізнають їх як рідних. Фітоестрогени можуть активізувати ті ж рецептори на поверхні клітин шкіри людини, що і естрогени.

Тому косметика з такими компонентами може виручити жінок при менопаузі і серйозних гормональних збоях. У цей період в організмі знижується рівень власних естрогенів — гормонів, від яких залежить в тому числі і здоров’я шкіри. В результаті клітинний метаболізм сповільнюється, знижується синтез гіалуронової кислоти і рівень колагену і еластину. Внаслідок цього шкіра починає сильно сохнути, з’являються зморшки, втрачає пружність овал обличчя. Немов маги-чарівники, фітоестрогени здатні уповільнити цей процес, повернути дермі тонус і молодість.

На даний момент в антивікової косметиці застосовуються тільки фітоестрогени. Дуже часто виробники підміняють їх терміном «фітогормони» у складі, що в корені неправильно, оскільки це — не слова-синоніми.

Які фітоестрогени використовуються в косметиці

Для виробництва косметичних засобів використовують два види фітоестрогенів — стероїдні (фітостерини) і фенольні (флавоноїди, флавони, флавонони, ізофлавони, халкони).

Фітостерини в основному застосовують в препаратах для лікування екземи та дерматитів. Ці речовини добре знімають почервоніння, відчуття свербіння і печіння, запобігають розвитку кропив’янки та лущення.

Цікавим фактом є те, що близько 200-400 мг стероїдних естрогенів ми щодня вживаємо разом з їжею. Їх основні джерела — овочі, фрукти, злаки, горіхи, насіння, бобові, масла (рослинне, кукурудзяна, соєва).

Правда, фітостерини погано засвоюються організмом і дуже швидко з нього виводяться. Тому лише косметичні засоби, що містять ці речовини, здатні повернути шкірі здоров’я.

Друга група — фенольні естрогени, вони є головними диригентами в оркестрі антивікових ліній. Вони володіють найпотужнішими антиоксидантними властивостями: захищають фібробласти від окислення, збільшують синтез колагену, підвищують пружність шкіри, запобігають утворенню вільних радикалів, що викликаються факторами зовнішнього середовища, стресами і УФ-випромінюванням, протистоять старінню шкіри.

До речі, певні види флавоноїдів (кварцетин і рутин) використовують в фармацевтичних препаратах. Як правило, в косметичні лінії додають цілий комплекс речовин, а в складі інгредієнтів вказують просто флавоніди соняшнику, винограду або чорниці.

Похожие темы