Лупа? Це від стресу!

11 Фев, 2015

Лупа? Це від стресу!

  Якщо ви живете в постійному стресі, не дивуйтеся, що у вас з’явилася лупа … Справитися з цією проблемою можна. Ми підкажемо, як!

Лупа — це не просто естетичний дефект. Це захворювання. Викликає його грибок, який живе на поверхні шкіри практично будь-якої людини. Грибок починає активно розвиватися, коли виникають відповідні для цього умови, наприклад в результаті неправильного догляду (якщо ви занадто рідко миєте голову, перегріваєте шкіру феном, занадто часто використовуєте бальзами для волосся, гелі, лаки). Лупа з’являється і в період статевого дозрівання, і під час менопаузи. Але дерматологи застерігають: все частіше від лупи страждають люди, перевантажені емоційно і знаходяться в стані стресу.

Жирна лупа

Коли шкіра голови дуже швидко жирних (найчастіше це наслідок тривалого стресу), колонії грибків розростаються, харчуючись виділеннями сальних залоз. Шар жиру не пропускає повітря до шкіри голови, і під ним швидко розвиваються грибки. Атакований цими мікроорганізмами шкірний покрив починає лущитися, і з’являються невеликі жовтуваті частинки, «приліплені» до шкіри. Лікується жирна лупа шампунем від лупи (в дан- ном випадку від жирної лупи). Подібні косметичні засоби містять речовини, що зупиняють розвиток грибкового захворювання, наприклад кетоконазол, сульфати селену, а також саліцилову кислоту, яка відлущує верхній жирний шар епідермісу, знищуючи живильне середовище, в якій розмножуються паразити. Шампунь використовують раз на два дні протягом трьох тижнів (стандартний курс). Якщо ж волосся жирніє занадто швидко, виберіть шампунь від лупи для щоденного застосування.

Суха лупа

Якщо у вас суха шкіра і ви працюєте в закритому приміщенні, де працює кондиціонер, то шкіра буде сохнути ще більше. В таких умовах навіть невеликі колонії грибків викликають запальний процес і, як у випадку жирної лупи, виникає свербіння і лущення шкіри голови. Лупа, яка збирається на одязі, — суха, біла і легка. Курс лікування почніть з використання будь-якого шампуню без запаху і барвників зі значенням pH 5,5. Якщо через три тижні не буде поліпшення, купіть спеціальний шампунь від сухої лупи і застосовуйте відповідно до інструкції. Після перших днів застосування лупа може тільки посилитися. Це ознака того, що уражена шкіра швидше отшелушивается, отже, шампунь діє ефективно. З часом лупа зникне.

Терміново до лікаря!

Якщо лікувальні косметичні засоби не приносять бажаного ефекту, зверніться до дерматолога. Він пропише вам препарат для промивання шкіри більш інтенсивної дії, ніж шампунь (наприклад, зі стероїдами і саліцилової кислотою), або пероральний препарат від грибкових захворювань шкіри, який допоможе усунути лупа. А вже потім (через 8 днів лікування) можна буде використовувати спеціальний шампунь для підтримки досягнутого результату.

Інші поради і народні рецепти статті читайте в червневому номері журналу «Планета Жінки» №6.

З номера Ви дізнаєтесь: все про розумну дієті, коли їси і втрачаєш кілограми; стратегії захисту шкіри на пляжі; секрети вдалого підбору купальника і річної зачіски; зміцнення імунітету влітку; як любити чоловіка, не дивлячись на недоліки, а також про легких кулінарних рецептах та багато іншого!

У продажу з 20 травня!

Похожие темы