Мінеральна косметика

06 Янв, 2015

Мінеральна косметика

Винайдена в часи Клеопатри мінеральна косметика, по суті, існує вже без малого тисячу років. Фахівці співають їй дифірамби, адже вона вирівнює тон особи, не забиває пори, не викликає запалень і робить нас красивіше.

Якими ще властивостями володіє мінеральна косметика і чим вона така корисна для нашої шкіри, Passion.ru розповіли експерти — арт-директор Jane Iredale в Росії Юлія Куроленко, тренінг-менеджер косметичної лінії Сен-Барт (LIGNE ST BARTH) Тетяна Захарова і тренер з продукції Oriflame Анастасія Фурко.

Різниця між мінеральної та мінералосодержащей косметикою

Корисні властивості мінеральної косметики відкрили в Давньому Єгипті. Спеціально для Клеопатри з похідних міді виготовляли тіні, схожі на яскраво-зелену пасту, а вірнопіддані цариці використовували подрібнений свинець, щоб підводити очі. У середньовіччя дами користувалися свинцевими білилами, щоб особа набула аристократичну блідість (рум’янець — привілей селянок!).

З часом була забута і минула техніка, і сировина. Те, що така мінеральна косметика була вкрай шкідливою для організму, навіть отруйною, теж зіграло свою роль. До життя мінеральну косметику відродили близько 40 років тому, коли вчені виявили, що подрібнена до вкрай малих часток слюда відмінно замінює пудру, забезпечує хороше покриття і вирівнює тон особи. Завдяки натуральним пигментам і невагомим текстурам, мінеральна косметика стала дуже популярна як серед професійних візажистів, так і серед звичайних дівчат.

У наш час при всій доступності різних косметичних ліній колекції з позначкою «мінеральна» не здають своїх позицій. Особливо в останні роки, коли прагнення до натуральності, природності і злиття з природою переросло в справжній бум.

Зараз багато косметичних компаній додають у свої лінії мінерали, сподіваючись на те, що баночки, що містять у своєму складі дари з дна морського, виробляють чудодійний ефект, однак таку косметику не можна назвати мінеральної.

Справжня мінеральна косметика має суху пудровую, пресовану текстуру і не містить ГМО. Як тільки у справу вступають масла, емульгатори, загусники і консерванти, необхідні для виробництва тональних кремів, рідких тіней, рум’ян іблисків для губ, така косметика тут же стає до лав містить мінерали, і не є повністю натуральною.

Склад мінеральної косметики

Що ще почитати на цю тему?

  • Домашні рецепти косметики
  • 9 кращих тушею весни
  • Ефективна нутрікосметіка

Виробники мінеральної косметики «вирощують» сировину для її створення в лабораторних умовах, піддають його ретельної очищенні (наприклад, від важких металів) і синтезу. У складі готових ліній подрібнені мінерали присутні в стерилизованном вигляді і не вимагають введення додаткових консервантів і парабенів. Навіть пудра в таких колекціях косметики не містить тальк. Якщо ж кошти включають високий вміст водної фази, то для їх консервації застосовуються натуральні речовини.

Зазвичай у складі лінійок мінеральної косметики можна зустріне наступні компоненти:

  • діоксид титану (Titanium dioxide (TiO2))— Доведений по ефективності фізичний сонцезахисний фільтр, найчастіше його можна знайти в пляжному піску. У косметиці він працює як антиоксидант і відображає UV-випромінювання.
  • оксид цинку (Zinc oxide (ZnO)) — Отримують з мінералу під назвою цинкіт. Оксид цинку працює як сонцезахисний фільтр і має протимікробну знезаражувальне дію.
  • слюда (mica) — Мінеральний кремнезем, первинна складова гранітів. У всіх видах мінеральної косметики використовується особливий вид слюди — серицит. Сам по собі цей матеріал безбарвний, тому не впливає на колір кінцевого продукту, але залежно від ступеня обробки створює різні ефекти в косметиці. Великі частинки слюди працюють як шіммери, подрібнений продукт робить покриття матовим і більш стійким, оскільки слюда добре вбирає себум і надлишки вологи.
  • нітрид бору (Boron nitride (BN)) — Здійснюється у вигляді білої, шовковистою пудри, яка надає легке сяйво і лиск шкірі. Ця речовина ще називають soft focus за здатність розсіювати світло.
  • оксид заліза (Iron oxides (Fe203)) -ізвестен як звичайна іржа на залозі. Цей матеріал синтезує в лабораторних умовах, в косметиці він виконує роль пігменту, в компанії зі слюдою, подрібненими дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням надає текстурі блиск, сяйво і колір.

Похожие темы