Негативні ефекти пластичної хірургії

Негативні ефекти пластичної хірургії

22 Июл, 2014

Негативні ефекти пластичної хірургії

Пластична хірургія все активніше розвивається в останні два десятиліття. Люди хочуть виглядати гарніше, молодших чи виправити те, що дала їм природа. Сьогодні пластична хірургія перейшла з розряду дуже дорогий в цілком доступну.

Звичайно, в цьому є свої плюси: більше число людей може позбутися багаторічних комплексів. Але є й мінуси: сьогодні пластичною хірургією займаються всі, кому не лінь, від дрібних клінік до обласних і республіканських лікарень. На жаль, не завжди пластика виправдовує вкладені в неї гроші і очікування.

В чому проблема?

Пластична хірургія, незважаючи на свою специфіку, все-таки залишається хірургією — це операції, що проводяться під наркозом, з можливими ускладненнями і протипоказаннями.

Крім того, для занять пластичною хірургією хірург повинен бути не просто хорошим, він повинен бути ще й художником, скульптором і психологом в одній особі. Лікар повинен мати відмінні базові знання анатомії та фізіології — таких у нас в країні небагато, в регіонах таких докторів можна перерахувати по пальцях.

Тому пластичну хірургію слід застосовувати суворо за показаннями, і хірурги повинні працювати тільки в тісному зв’язку з грамотними психологами. Інакше можуть виникати проблеми фізичного і психологічного плану.

Проблеми фізичного плану

Незважаючи на те, що пластична хірургія має свої особливості, вона залишається повноцінної хірургічної операцій з небезпеками наркозу і виходу з нього, алергічних реакцій на наркоз. Можуть виникати порушення діяльності серця і легенів, а також проблеми, пов’язані з областю операційних ран — нагноєння і інфікування, поширення інфекції, а внаслідок цього — повторних операцій.

Крім того, у пластичній хірургії є свої специфічні особливості. Це може бути втрата чутливості в зоні операції. Це може бути наслідком набряку нервів і тканин, а якщо лікар випадково пошкодить нерв, чутливість може бути втрачена назавжди, — все залежить від просторості втручання та анатомії тій області, яку виправляли.

Ще однією неприємністю при хірургічному втручанні може стати некроз і відторгнення тканин в результаті інфекції або порушень імунологічного плану. Вірогідність розвитку некрозу тканин в зоні, де була операційна рана, вище у курців, а також у людей з проблемами судин, у них порушено капілярний кровообіг.

Крім того, при пластичних операціях можливий розвиток набряків і накопичення рідини в порожнинах тіла, особливо після ліпосакції. Щоб цього не відбувалося, хірурги часто ставлять в маленькі розрізи дренажні трубочки для відведення рідини в післяопераційному періоді.

Крім рідини, в порожнинах може накопичуватися кров, утворюючи гематоми, що заважають нормальному загоєнню. Іноді доводиться їх навіть пунктировать (проколювати) і видаляти. Багатьох лякає зовнішній вигляд після операції через набряків і синців — але це практично обов’язкові явища через травму тканин, вони сходять поступово.

Найчастіше при невдало проведеної операції можуть залишатися помітні шрами, це залежить від досвідченості та майстерності хірурга, але багато в чому, звичайно, залежить від особливостей тіла пацієнта. Не всі наслідки операцій можна надійно приховати.

Психологічні складності

У зв’язку з тим, що пластична хірургія стала доступна не тільки забезпеченим людям, операції по зміні зовнішності стали особливо популярні. Часто трапляється так, що після операції у людей можуть виникати психологічні проблеми, так як люди, які мають стабільне психологічний стан, звичайно цілком задоволені своєю зовнішністю і не прагнуть будь-що в собі змінити. Наведемо кілька основних психологічних проблем після пластичних операцій.

  • не той результат

Людина, яка не задоволений своєю зовнішністю, у себе в голові має образ, який він по крупицях збирає з фільмів, книг, фото кумирів і «приміряє» на себе.

Такі люди дуже ретельно продумують такий ідеальний образ, буквально живуть з ним. Вони уявляють, як вийдуть з клініки з новим обличчям і тілом. І в післяопераційний період, коли найближчим часом нічого змінити не можна, людина бачить, що вийшов результат не відповідає його ідеальному і обжиті «образу».

Буває важко змиритися з ситуацією, коли в реальності ідеальний образ не зовсім збігається з тим, що вийшло в результаті операції. Багато хто не може з цим миритися і пускаються в численні операції.

  • боязнь болю

Відновлення після операції дуже болісно. Людина може роками вирішуватися на операцію, зважитися, пережити її і, не отримавши потрібного результату, сильно страждати через це. Але повторити і виправити справу не хоче — згадується біль.

  • бажання продовжувати знову і знову

Люди, які один раз зробили собі пластичну операцію, часто хочуть зробити її ще раз. Причиною цього є результат першої операції. Якщо вона повністю виправдала очікування, то виникає бажання виправити собі ще щось (поправити ніс або форму губ, додати об’єму в груди). І тоді вже точно буде добре і ідеально.

Або навпаки, якщо операція не виправдала надій, то потрібно робити ще одну, щоб виправити все. Люди можуть усе життя лягати під ніж і не отримувати того, що вони хочуть.

Такі люди зазвичай страждають дисморфофобією — хворобливою пристрастю до зміни зовнішнього вигляду. Вони роблять татуювання і пірсинг, пластику обличчя і тіла та інші процедури, щоб постійно змінювати своє тіло. Таким людям необхідний психотерапевт, а не хірург.

Алена Парецкі

Для тих, хто дотримується правильного харчування необхідна ця кухонні помічниця!

Виграйте пароваркуSL-1550 від Scarlett!

Умови конкурсу тут

Похожие темы