Новинки косметики — що може перевернути косметичну індустрію в наступні десять років?

Новинки косметики — що може перевернути косметичну індустрію в наступні десять років?

09 Июн, 2014

Новинки косметики - що може перевернути косметичну індустрію в наступні десять років?

Косметична індустрія не стоїть на місці, і періодично з’являється інформація про винахід і запуску в масове виробництво новинок косметики, які нібито вже в наступні десять років здатні замінити пластичні операції і омолоджуючі ін’єкції. Коштують вони часом аж ніяк недешево — чи не стільки ж, скільки і корекція особи хірургічним шляхом. Проте жінки готові платити за красу і більше, аби виробник косметичних препаратів не скупився на гарантії.

Ще наприкінці ХХ століття революцією в індустрії краси вважалося поява кисневої косметики, косметики на основі кофеїну

Кофеїн — користь чи шкода?

і шоколаду, зеленого чаю, препаратів для шкіри з вітамінними комплексами. Згодом до косметики стали пред’являти куди більше вимог: вона вже повинна не просто забезпечувати шкірі тимчасовий ефект привабливості, але і лікувати її від невблаганно насуваються ознак старіння. Обов’язковий критерій якості сучасної косметики — гипоаллергенность: вона не повинна викликати жодних висипань, почервонінь, свербіння та інших неприємних відчуттів. Всі інші споживчі характеристики виступають уже в ролі своєрідних надбудов. Одні виробники воліють акцентувати увагу потенційних покупців на натуральності своєї продукції. Інші ж, навпаки, звертають їхню увагу на останні наукові відкриття, які знайшли застосування в косметологічної індустрії і здатні задати її розвитку принципово новий напрямок.

Нанокосметика

Принцип дії нанокосметики, що стала настільки популярною в третьому тисячолітті, абсолютно не новий: її завдання полягає в тому, щоб збагачувати шкіру всілякими поживними речовинами і вітамінами. Але ці речовини повинні подолати захисний бар’єр шкіри і проникнути в її найглибші шари, а для цього їх доцільно подрібнювати до нанорозмірів і помістити в спеціальні нанокапсули. До відома: один нанометр дорівнює однієї мільярдної метра.

Нанокапсули, що входять до складу лосьйонів, кремів, масок, гелів або декоративної косметики

Декоративна косметика: як зробити гарний макіяж, проникають в саму підставу шкірного покриву, завдяки чому містяться в них речовини можуть взяти активну участь у процесах регенерації. Першопрохідцем в області нанокосметологіі стала відома компанія L`Oreal, а згодом освоювати перспективні технології поступово стали і всі інші світові бренди.

Органічна косметика

У цього тренда є ще одна назва — еко-косметика. Її широко пропагують зірки шоу-бізнесу та кіно начебто Кемерон Діаз, Джулії Робертс, Мадонни, Дженніфер Енністон, Уми Турман, Меган Фокс та інших. Головна привабливість органічної косметики — в її горезвісної натуральності. Теоретично в ній зовсім не повинно бути мінеральних масел, силікону, етаноламіну та інших сполук, небезпечних для шкіри. Як показали результати досліджень, проведених фахівцями компанії Ren, деякі гелі для душу, наприклад, не розкладаються в каналізаційних трубах впродовж декількох років, а мінеральні масла нерідко виступають джерелами онкологічних проблем.

З органічної косметикою пов’язано чимало міфів. Недоброзичливці розпускають чутки про те, що вона нібито не здатна боротися з такими недоліками як зморшки, акне або целюліт

Целюліт — хвороба чи неминучість?

. Але дані лабораторних досліджень говорять про протилежне, а елітарність такої косметики підтверджена вже хоча б тим фактом, що щорічно номінанти премії «Оскар» отримують у подарунок набір від бренду Adonia Organics, що спеціалізується саме в цій області.

Ламеллярная косметика

У третьому тисячолітті на світовому ринку косметологічної продукції з’явилася і ще одна новинка — ламеллярная косметика. У її складі присутні спеціальні емульсії, фізіологічно схожі з ліпідами рогового шару шкіри. Ламелами називаються клітинні мембрани, тобто такі емульсії виступають свого роду додатковим захисним покриттям для шкірних клітин. Креми і маски, приготовані на їх основі, немов відновлюють зруйнований шар епідермісу.

Ламеллярная косметика характеризується високим ступенем безпеки: її цілком можна використовувати для догляду за шкірою немовлят або вагітних жінок, підійде вона і людям, страждаючим різними шкірними захворюваннями. Ламеллярную косметику часто називають фізіологічно виправданою, оскільки вона вільна від хімічних домішок і стабілізує всі функції шкіри, в тому числі дихальну, видільну, обмінну.

Світлана Усанкова

Похожие темы