Пілінги і скраби для обличчя і тіла домашні і салонні

Пілінги і скраби для обличчя і тіла домашні і салонні

16 Июл, 2014

Пілінги і скраби для обличчя і тіла домашні і салонні

Пілінг (від англ. Peel- «ошкурівать» або «сильно шкребти») як засіб для глибокого очищення шкіри придумала сама Клеопатра. Щоб підтримати свою красу і молодість, вона кілька разів на місяць купалася в молоці ослиць, яке саме по собі є легким ексфоліант. Інновацію цариці перейняли стародавні римляни — правда, вони додавали у ванну виноградне сусло.

У середні століття, нарівні з алкогольно-молочними речовинами, до складу пілінгів стали вводити алмазну крихту, мигдалеву, горіхову шкаралупу, частинки мінералів і рослинні екстракти.

Своє професійне «звучання» процедура пілінгу знайшла на початку XX століття, завдяки хірургу Ле Гассе. Намагаючись усунути некрасиві сліди порохових опіків у солдатів, він використовував розчин концентрованого фенолу, наносячи його на зарубцевавшиеся ділянки шкіри. Буквально через кілька процедур пошкодження візуально зменшувалися. Так на світ з’явився перший аналог хімічного пілінгу.

У нашому сучасному житті, з її поганою екологією і вічними стресами, без ритуалу глибокого очищення шкіри ніяк не можна обійтися, якщо ми, звичайно, не хочемо бачити на своєму обличчі ранні зморшки. Яким чином пілінги допомагають у боротьбі з передчасним старінням, чим відрізняються від скрабів, і які процедури в цій тематиці пропонують в салонах, розповіла Passion.ru Антоніна Горська, лікар дерматокосметолог, експерт марки Pharmaskincare.

Пілінги і скраби для домашнього використання

Кожна клітина нашої шкіри має певний життєвий цикл і, відпрацювавши свій термін, замінюється на нову. При цьому старі клітини перетворюються на рогові лусочки і виходять на поверхню епідермісу, з якого успішно утілізіруются.Но через стреси, неправильне харчування, недосипів, недостатнього догляду за шкірою відбувається збій в цьому процесі.

В результаті утилізація старих клітин, що з’являються на поверхні дерми, погіршується, потовщується поверхневий роговий шар, сигнал до утворення нових клітин в глибокі шари шкіри проходить дуже слабо, і епідерміс погано оновлюється.

Шкіра, перебуваючи під шаром відмерлих клітин, задихається, через що з’являється сірий колір обличчя, запалення і навіть передчасні глибокі зморшки.

Тому дерма потребує щотижневої генеральному прибиранні, з якою впораються тільки пілінги. Для домашнього використання існують механічні, ензимні і пілінги з альфа-гідроксикислоти.

Механічні пілінги

У народі їх ще прийнято називати скрабами. Це кремоподібні або гелевидні засоби з абразивними частинками в складі. Вони працюють за принципом «зверху-вниз», тобто прибирають поверхневий роговий шар, відновлюючи нормальний клітинний цикл.

До складу скрабів входять абразиви з перемелених кісточок фруктів — в основному, абрикосових, апельсинових, виноградних — або ж кави, морської солі, піску та цукру. В основу таких засобів додають рослинні екстракти, масла, кислоти. У підсумку механічний пілінг виконує функції очищення, зволоження, активації регенерації шкіри.

Слід пам’ятати, що пілінги з перемеленими кісточками, шкаралупою досить агресивні, вони дряпають і травмують епідерміс, тому хороші лише для грубої шкіри п’ят, ліктів, наприклад. Для обличчя і тіла краще віддати перевагу атравматично скрабам (вони називаються гоммажи).

До їх складу входять м’які, більш дрібні частинки поліетилену, морської солі, цукру або піску. Ці речовини легко розчиняються у воді, тому гоммаж дозволяє контролювати ступінь абразивності самостійно.

Але запам’ятайте одне непорушне правило — механічні пілінги краще не використовувати в період загострення акне, дерматиту, при появі запалень на обличчі у вигляді прищів або лущення шкіри. Абразив може поширити інфекцію по всій поверхні особи, наприклад, розкривши недозрілий комедон і загнавши гнійні виділення в глибокі шари шкіри.

Ваші б’юті-помічники:

1. Скраб для обличчя «Гранат» Avon,
2. Витализирующая пілінг Babor,
3. Скраб для тіла Body sugar scrub Pomegranate Freeman,
4. Скраб-пілінг для обличчя Epidermal Re-Texturizing Micro-Dermabrasion Kiehl’s,
5. Цукровий скраб для тіла Lemon June Jacobs,
6. М’який гель-ексфоліант Mild Exfoliating Refiner Swiss line,
7. Арома-пілінг aromatherapy SPA Lavender NG La Ric,
8. М’який медовий скраб для сухої шкіри Korres.

Похожие темы