Розсипчаста пудра від Стародавнього Єгипту до наших днів

Розсипчаста пудра від Стародавнього Єгипту до наших днів

30 Июн, 2014

Розсипчаста пудра від Стародавнього Єгипту до наших днів

Без розсипчастої пудри макіяж є незавершеним. У Стародавньому Єгипті без неї не обходилася жодна заможна дама, на Русі нею користувалися навіть чоловіки. Must-have косметички

Косметичка: що залишити і з чим варто розлучитися

ніколи не втратить свою актуальність, особливо в розсипчастою формі. Головне — правильно підібрати потрібний відтінок і не нашкодити шкірі.

З історії

Пудра є найдавнішим косметичним засобом. Точно невідомо, коли вона була винайдена, але багато вчених прийшли до висновку, що країною походження є Єгипет. У державі йшло суворе поділ на класи за кольором шкіри, і красуні ще до нашої ери напудрівалі особа для додання блідості, так як це вважалося символом приналежності до аристократичного класу. Чим біліше шкіра, тим більші почесті повинні були надавати таким жінкам.

У Єгипті існувала пудра двох видів: мінеральна і рослинна. Остання виготовлялася з борошна пшениці і рису, але вона мала серйозний недолік — під дією поту відбувалося сильне подразнення шкіри, яка була покрита цією сумішшю. Пізніше в якості інгредієнтів використовували червону і жовту охру. Такий метод виготовлення відбілюючого кошти досі популярний у багатьох племенах Африки та Південної Америки.

Пізніше мода на білизну особи почалася в європейських країнах. У XVII столітті косметикою користувалися практично всі жінки, незалежно від їх походження та соціального статусу. У цей час мода на пудру знову повернулася. Головне правило модниць — чим товще шар, тим краще. При нанесенні на обличчя косметичного засобу в нього попередньо додавали яєчний білок, щоб досягти найкращого «білого» ефекту. На густо напудрені щоки накладалися яскраві рум’яна. Макіяж виглядав зухвало, а сама шкіра — штучно. Причини, з якої дами не шкодували косметичних засобів, залежали від різних чинників: одні хотіли приховати вікові зморшки, інші таким чином приховували сліди від віспи — поширеного захворювання тієї епохи.

На Русі модники користувалися пудрою, до складу якої входили рис, пшениця і барвники. Вони покривали білим порошком не тільки обличчя, але і волосся. До того зобов’язувала мода.

Розсипчаста пудра від Стародавнього Єгипту до наших днів

Сучасний вибір

В даний час на ринку косметики представлений величезний вибір засобів усунення недоліків шкіри. Найпоширенішим є розсипчаста пудра. Вона тримається на обличчі довгий час, що є ще однією незаперечною перевагою перед іншими видами, а також володіє відмінним матуючим ефектом, згладжує риси обличчя і надає їм ніжність і м’якість. Наносити пудру потрібно на чисту шкіру, попередньо обсушити її серветкою або рушником. Щоб позбутися від жирного блиску перед нанесенням кошти необхідно використовувати тональну основу або хоча б зволожити шкіру кремом, інакше особа покриється плямами, крізь які будуть проступати вади. Стилісти не рекомендують наносити пудру пуховки, так як вона розподіляє гранули нерівномірно. Краще це робити за допомогою великої пензлика, яку потрібно обов’язково очищати від залишків косметики після кожного використання.

При виборі пудри необхідно враховувати не тільки природний колір шкіри, але і відтінок тонального крему. Кольори можуть збігатися, а іноді вибирається контрастне поєднання, коли один з кольорів темніше іншого. Це залежить від шкіри і віку жінки, але в основі таких багатошарових макіяжів завжди світліший тон є домінуючим. Професіонали використовують чотири кольори, при їх змішуванні досягається найкраще матирование і зберігається природність.

Слід акуратно користуватися пудрою

Пудра: від первісних білил до бронзера

жінкам з дуже сухою шкірою

Догляд за сухою шкірою і водний баланс в організмі

. Потрібно вибирати засіб з ніжною і легкою текстурою або попередньо добре зволожити обличчя кремом і дати йому вбратися.

Економити на своїй красі небажано. Пудра повинна бути якісною, щоб не нашкодити шкірі. Гарне засіб не забиває пори, тримається довго, а також у складі містить речовини, що захищають від несприятливого впливу зовнішнього середовища. Багато провідні косметичні лінії додають в пудру вітаміни і зволожуючі інгредієнти.

Ксенія Асланова

Похожие темы