Шкідливі речовини в косметиці що не отруїти власну шкіру

06 Май, 2014

Шкідливі речовини в косметиці що не отруїти власну шкіру

Напевно, жодна сучасна жінка не уявляє своє життя без самої найкращої подруги — косметички. Помада, пудра

Пудра: від первісних білил до бронзера, рум’яна, туш становлять лише незначний перелік того, що пропонує сьогоднішній асортимент косметичних засобів. Однак чи часто власниці цього набору замислюються над тим, що саме входить до складу всіляких кремів і мазей, які вони щодня наносять на свою шкіру? Найімовірніше, немає …

Натрієві солі

Один з найбільш використовуваних для косметичних препаратів інгредієнт — це натрієві солі похідних сірчаної кислоти, які отримують з кокосового масла і часто застосовують не тільки в косметології, а й для гігієнічних засобів, оскільки ці речовини мають високу здатність до піноутворення. Лаурил і лаурет сульфати натрію (а саме так називаються ці органічні сполуки, більш відомі під англійською абревіатурою SLS і SLES відповідно) відносяться до групи обмилюють речовин, тобто добре видаляють жир. Ця особливість дозволила їм знайти широке технічне застосування в якості знежирювачів для моторного обладнання і в якості миючого засобу для різних майстернях. Цю ж функцію знежирення SLS і SLES здійснюють і в косметичних препаратах, ефективно видаляючи зайвий жир з поверхні шкіри, однак разом з цим препарати мають кумулятивні властивості, накопичуючись в різних органах і тканинах. Так, певні кількості цих складових інгредієнтів виявлені в мозку, печінці, серці, легенях, волоссі і рогівці. На жаль, це присутність в організмі ненешкідливо: волосся стають слабкими і ламкими, відбувається помутніння рогівки, шкірні покриви грубіють і висушуються. Крім того, SLS і SLES володіють деякою гормональною активністю, негативно впливаючи на статеві функції. Але найбільша небезпека, на думку багатьох фахівців, у здатності цих сполук утворювати міцні хімічні зв’язки з речовинами, які за своєю природою відносяться до сильних канцерогенів.

З’єднання діетаноламіну

Підвищують ризик виникнення злоякісних новоутворень і деякі інші компоненти косметичних препаратів, до числа яких відносяться з’єднання діетаноламіну. Саме з’єднання, оскільки в чистому вигляді цей препарат практично безпечний. Збільшує небезпеку появи злоякісних пухлин непомірне нанесення на шкіру саліцилової кислоти

Саліцилова кислота — зменшує запальні процеси, тому використовувати косметику з її змістом слід не день у день, а роблячи перерви як мінімум на один місяць.

Консерванти

Відомо, що переважна більшість косметичних засобів мають дуже великі терміни придатності — не менше року, а іноді двох або навіть трьох років. Таке тривале зберігання косметики досягається завдяки використанню спеціальних консервантів, які гальмують ріст бактерій на живильних косметичних середовищах і надовго блокують їх руйнівну дію. Однак таке ж агресивна дія вони проявляють і щодо шкірних покривів: виникає запалення, шкіра починає свербіти. Крім того, результати незалежних досліджень зарубіжних експертів свідчать про несприятливу дію на печінку, нирки і навіть на нервові клітини.

Дуже велика кількість складових інгредієнтів здатні викликати реакції гіперчутливості (тобто алергію). До таких речовин відносяться бура, вазелін

Вазелін: перевірений засіб, пропіленгліколь, тальк, ланолін та ін. Крім того, деякі з них (наприклад, пропіленгліколь) стимулюють появу вугреподібних висипки.

Косметичні масла

Часто для збільшення кількості вологи в шкірі жінки використовують косметичні масла. Майже всі вони через високу молекулярної маси практично не проникають у шкіру, утворюючи специфічну плівку, яка ускладнює випаровування води. Однак разом з вологою утруднюється виведення шкідливих продуктів обміну і шкірне дихання. Тому якщо такі кошти і застосовувати, то лише нетривалий час.

Як бачимо, у такому, здавалося б, нескладному питанні ховається багато «підводних каменів». Виявляється, користуватися косметикою ще потрібно вміти. А для цього необхідно добре вивчити склад косметичного препарату, властивості кожного з інгредієнтів і твердо уявляти, якого ефекту ви очікуєте. Ще правильніше буде скористатися консультацією професійного косметолога, особливо за наявності шкірних проблем.

Жигулі Андрій

Похожие темы