Склад косметичних засобів читайте етикетки

Склад косметичних засобів читайте етикетки

09 Апр, 2014

Склад косметичних засобів читайте етикетки

Навіть ті, хто вчив у школі хімію на «відмінно», не завжди можуть зорієнтуватися в назвах компонентів косметики. Все досконально знати і не обов’язково, іноді достатньо визначити наявність речовини, на який може виникнути алергія, кількість синтетичних ароматизаторів, ароматизаторів, барвників, не надто позитивно впливають на організм, і, безумовно, наявність корисних для вашої проблеми компонентів і натуральних речовин.

Будь косметика для догляду складається з водної, іноді жирової основи. У цій субстанції немов у морі плавають різні групи речовин, що відповідають різним потребам шкіри, і ті, які надають засобу його фізичні характеристики (колір, консистенція, запах, структура).

Вода в косметиці всього лише формує основу, в той час як практичним потребам нашої шкіри в зволоженні і збереженні гідро-ліпідного балансу відповідають інші речовини.

Ми вже чули про гіалуронової кислоти

Гіалуронова кислота — берегиня молодості шкіри, яку включають до складу більшості кремів як для молодої, так і зрілої шкіри. І все через її фантастичною здатності утримувати воду в епідермісі, пов’язуючи її в гелевидний речовина, яка не може випаровуватися.

Кераміди — жири, що нагадують за будовою холестерин. Кераміди входять до складу і кремів і пінок для вмивання. Їх основна робота — підтримувати оптимальний рівень зволоженості, і заміщати собою ту захисну жирову плівку, яка змивається з шкіри за допомогою вмивання.

У косметиці присутня досить значна кількість жирових речовин, як натурального (масло какао, ланолін, тріскових риб), так і синтетичного або напівсинтетичного походження (касторове, желатин). Натуральні жири мають менший термін зберігання, ніж синтезовані.

Консерванти — то рятівний засіб, який допомагає косметиці зберігатися на туалетному столику стільки, скільки йому відведено зазначеним терміном придатності. Незважаючи на те, що консерванти сьогодні вважають виключно шкідливими для здоров’я складовими, обійтися без них зовсім складно, інакше нам довелося б купувати баночку крему на всього кілька днів. Інша справа, про що забувають необізнані споживачі, що натуральні компоненти теж можуть виконувати роль уповільнювача розкладання кошти. До хімічних консервантам слід ставитися з обережністю. Парабени (метиловий, пропіловий) належать до групи найбільш щадних, в той час як бронопол і формалінові похідні здатні стати сильними алергенами.

Емульгатори не впливають на функціональні особливості косметики, але вони утворюють стійку емульсію, тобто, надають засобу його підсумкову консистенцію.

Ароматизатори (віддушки) і барвники грають роль своєрідного спокусника, стимулюючого вибрати саме цей крем серед багатьох інших. У гіпоалергенної косметиці поступово відмовляються і від того, і від іншого. В інших марках, які випускають високоякісну косметику не використовується хімічних замінників запаху, воліючи віддавати цю почесну роль натуральним ефірним оліям.

Біологічно активні добавки — частий гість в косметичних засобах і основна складова еко-косметики, що має в основі лише природні дари. Екстракти лікарських рослин в основному і працюють на благо шкіри, зберігаючи її молодість і свіжість.

Ще один компонент натурального походження — альфа-гідроксильні кислоти (ана-, фруктові кислоти), одержувані з лимонів, яблук і цукрового очерету. На них лежить відповідальність щодо збереження молодості і вітамінізація шкіри.

Якщо ретельно вивчати склад косметичного засобу, можна не на жарт злякатися або щонайменше, замислитися. Хімічні компоненти напевно шкідливі, а натуральні, незважаючи на близькість до природи, здатні викликати алергія подібно фруктам, ягодам, і іншим рослинам, частинки яких рясно заполоняють кремову структуру. Але без тих і інших складно залишатися свіжими і сяючими, і, тримаючи в руках флакончик високоякісного крему, зверніть особливу увагу на термін придатності — ці цифри повинні більшою мірою насторожити або обнадіяти.

Євгенія Жіркіна

Похожие темы