Сонце і шкіра 7 рецептів від пігментації і веснянок

Сонце і шкіра 7 рецептів від пігментації і веснянок

09 Мар, 2015

З настанням літа проблема пігментації для багатьох з нас переростає в справжню боротьбу за порятунок шкіри. І якщо веснянки традиційно викликають розчулення і вважаються пікантною «родзинкою», то нерівні розпливчасті коричневі плями назвати симпатичними неможливо. Passion.ru поспішає на допомогу до всіх, у кого під впливом сонячних променів з’являються пігментні плями.

Кожна жінка мріє мати рівний здоровий колір обличчя, і це не просто дамський каприз: дерматологи знають, скільки справжніх страждань може принести дефект або захворювання шкіри.

Відчуття дискомфорту змушує йти на будь-які хитрощі, аби тільки позбутися (або хоча б зробити малопомітним) від недоліку. При цьому самооцінка, настрій і працездатність катастрофічно знижуються.

«Порушення пігментації, особливо гіперпігментація, яку складно замаскувати, тягнуть за собою психологічні проблеми. Рівний колір обличчя не тільки робить людину більш привабливим, але також вважається ознакою здоров’я »- вважає знаменитий доктор Девід Орентрек, провідний дерматолог Clinique.

Який буває пігментація?

Найчастіше це плями коричневого, жовтуватого або світло-коричневого кольору. Взимку вони майже непомітні, а ось влітку, під впливом сонця, їх колір стає інтенсивніше. Часто плями трохи підносяться над поверхнею шкіри, т. К. Їх поява супроводжується потовщенням рогового шару.

«Винуватець» пігментації — меланін.

Надлишок цього пігменту призводить до виникнення плям на шкірі обличчя, плечей, шиї, зони декольте.

В чому причина?

Раніше фахівці вважали, що гіперпігментація виникає через ультрафіолетового випромінювання. Однак сьогодні достеменно відомі й інші причини.

Активність меланіну залежить від безлічі факторів, серед яких:

— УФ-випромінювання,

— гормональні зміни,

— стреси,

— вікові зміни організму,

— неправильне очищення шкіри,

— дефіцит вітаміну В12,

— зловживання пілінгами,

— вагітність, менопауза,

— агресивні засоби догляду,

— косметологічні процедури (лазерне шліфування, хімічний пілінг),

— тривале вживання антибіотиків і вітаміну А,

— генетична схильність.

Крім того, гіперпігментація може бути просто «побічним ефектом» боротьби організму з деякими захворюваннями: відомо, наприклад, що посилене вироблення організмом антиоксидантів супроводжується, на жаль, активізацією синтезу меланіну.

Так що позбутися від прикрих «сонячних слідів» можна лише за допомогою фахівців, які знайдуть її першопричину.

Компетентно:

Які основні причини появи пігментації? Чи можна від неї позбавитися раз і назавжди?

Відповідає Ганна Клеман, науковий директор Лабораторій Dr. Pierre Ricaud

& Quot; Пігментація шкіри — це складний процес, в якому беруть участь різні механізми шкіри. Поява коричневих плям на шкірі прямо пов’язане з явищем локалізованої гіперпігментації.

Причина цього явища криється в надлишку меланіну — пігменту, що захищає шкіру від сонячних променів. Процес пігментації починається на рівні оновлення клітин.

Клітини меланоцитів заповнюють клітини меланіну, який піднімається на поверхню шкіри, рівномірно розповсюджуючись. З роками процес пігментації поступово порушується, і деякі меланоцити перестають функціонувати: вони починають виробляти занадто багато або занадто мало меланіну.

Таким чином, природний захист шкіри від променів ультрафіолету слабшає. Пігментація стає нерегулярною і знаходить своє найбільше прояв на обличчі, грудях і руках. В результаті з’являються коричневі плями.

При появі пігментаційних плям необхідно стимулювати синтез металлотіоніна. Це активна речовина нейтралізує локальний стрес шкіри від дії ультрафіолету. Він перешкоджає надмірному утворенню меланіну і нормалізує систему пігментації шкіри & quot ;.

Методи боротьби

Косметологія пропонує кілька шляхів позбавлення від наслідків гиперпигментации: це освітлення плям, відлущування шкіри, фотоомолоджування і інші способи. Одночасно з ними призначаються всередину вітаміни групи B, великі дози вітаміну С, метилурацил та харчування, багате певними вітамінами.

1. Освітлення плям

Для цієї мети використовуються засоби, що містять освітлюючі компоненти: лимонна кислота, ртуть (препарати, що містять ртуть, не можна вживати більше 7 днів), перекис водню, саліциловий спирт.

Найсильнішим засобом відбілювання є гідрохінон — дуже токсична речовина, яка пригнічує діяльність клітин шкіри.

Набагато менш небезпечні такі речовини, як арбутин

(Міститься в алое і мучниці) і койевая кислота (Володіє не тільки відбілюючим, але і отшелушивающим властивістю).

2. Отшелушивание

Цій меті прекрасно досягають хімічні пілінги, які розчиняють роговий шар шкіри. Мінус цього методу в тому, що шкіра сильно травмується, а почервоніння і набряклість після процедури зберігається близько тижня.

Хімічні пілінги поділяються на поверхневі, серединні і глибокі. У боротьбі з пігментними плямами найчастіше застосовується серединний пілінг.

3. кріоапплікаціі

Це не що інше, як лікування рідким азотом. Після процедури пляма дуже сильно червоніє, а через 2-3 дні поверхневий шар шкіри в області пігментації темніє і сходить.

Похожие темы