Сонцезахисна косметика зробіть правильний вибір

Сонцезахисна косметика зробіть правильний вибір

22 Апр, 2014

Сонцезахисна косметика зробіть правильний вибір

Сонце — джерело життя на Землі, однак, ніжачись на сонечку, не варто забувати про небезпеку, яку представляють сонячні промені для нашої шкіри. Вони стають такими, якщо ми загоряємо без спеціального захисту — сонцезахисної косметики. Негативні наслідки відсутності сонцезахисної косметики на нашій шкірі під час засмаги

Наскільки небезпечний загар?

можуть проявлятися відразу — почервоніння шкіри та її фотостаріння, або можуть бути віддаленими, але зате дуже серйозними для здоров’я людини — онкозахворювання. Адже захисних властивостей самої нашої шкіри недостатньо для оптимального захисту від сонячних опіків і від шкідливого впливу UVA і UVB спектру променів.

UVB промені діють на рівні епідермісу і викликають сонячні опіки, тоді як вільні радикали, які виробляються UVA променями, провокують передчасне старіння шкіри, так зване фотостаріння. Ультрафіолетове випромінювання зачіпає найглибші шари шкіри і викликає її зневоднення. Сонцезахисна косметика дозволяє запобігти негативному впливу сонячних променів, захищає шкіру від передчасного старіння і дозволяє довше зберегти сам загар. Але яку ж сонцезахисну косметику слід вибирати і на чому повинен грунтуватися її вибір?

Види сонцезахисних засобів

Сонцезахисна косметика різниться за рівнем захисної здатності, так званому сонцезахисного фактору. При виборі сонцезахисної косметики ми повинні відштовхуватися від типу шкіри людини, адже чим світліше шкіра, тим сильніше має бути захист від сонця. Розрізняють чотири типи сонцезахисних засобів:

Сонцезахисна косметика зробіть правильний вибір
  • сонцезахисна косметика слабкого захисту — SPF від 6 до 10;
  • сонцезахисна косметика середньої захисту — SPF від 15 до 25;
  • сонцезахисна косметика сильного захисту — SPF від 30 до 50;
  • сонцезахисна косметика сверхсильной захисту — SPF понад 50.

Кому підходить сонцезахисна косметика?

Найбільш сильний захист призначена для дітей і для людей зі світлою і чутливою шкірою

Чутлива шкіра: крихке відображення примхливої ​​натури, а сонцезахисна косметика з низьким рівнем SPF більше підійде людям зі смаглявою шкірою. Однак навіть при використанні сонцезахисної косметики не варто забувати і про загальні правила безпечного перебування на сонці: не засмагати в пік сонячної активності з 12 години дня і до 16 годин, а також не забувати про сонцезахисні окуляри і капелюсі. У перші дні перебування на пляжі не варто старатися і намагатися засмагнути якомога швидше, набагато безпечніше робити це в тіні і збільшувати час засмаги поступово.

Сонцезахисна косметика зробіть правильний вибір

Правильний вибір

В даний час існує величезний вибір сонцезахисної косметики, яка представлена ​​у вигляді емульсій, кремів, захисного молочка, мусу. Вони володіють різною текстурою і підходять практично для будь-якого типу шкіри. Крім захисту вони пропонують нашій шкірі і чудову зволоження, що дозволяє уникнути зневоднення. Наносити такий засіб необхідно за півгодини до виходу на сонце. Щоб захисні властивості косметики не знижувалися, її необхідно знову наносити на шкіру кожні дві години перебування на сонці. Також сонцезахисну косметику потрібно наносити знову після кожного купання. Якщо ви вирішили використовувати минулорічну сонцезахисну косметику, обов’язково зверніть увагу на терміни, оскільки ефективність такої косметики може помітно знижуватися.

Сонцезахисна косметика для дітей, як правило, не тільки з високим SPF фактором, але також і гіпоалергенна. У такій косметиці мінімальний вміст консервантів та ароматизаторів, саме тому терміни зберігання сонцезахисної косметики для дітей відрізняються від дорослої. Незважаючи на негативний вплив сонячних променів на шкіру людини, повністю відмовлятися від перебування на сонці недоцільно. Адже ті ж промені допомагають нашому організму синтезувати вітамін D

Вітамін D: сонячний друг організму, без якого неможливе нормальне засвоєння кальцію, а значить і міцність кісток. Сонце — найкращий антидепресант, під його впливом в організмі виробляється мелатонін, який грає не останню роль у біологічному ритмі людини. Нарешті, сонце допомагає лікувати і деякі шкірні захворювання. Однак отримати користь від засмаги і захистити себе від негативних наслідків можна тільки за допомогою сонцезахисної косметики і при дотриманні основних правил перебування на сонці.

Наталія Біатова

Похожие темы