10 Кроків до фітнеспобеде від простого до складного

10 Кроків до фітнеспобеде від простого до складного

02 Июн, 2014

10 Кроків до фітнеспобеде від простого до складного

Ви налаштовані тримати себе у формі, і починаєте прямо з ранку. Але пройшло всього кілька днів, і ваш заряд енергії як ніби розтанув у повітрі. Всього через місяць радісне нетерпіння змінилося відразою. У вас все ще є причини займатися спортом. У чому ж справа? Чому це так важко — зберегти правильний настрій надовго?

Якщо ви вже колись кидали регулярні тренування, не хвилюйтеся: ви не одні. Насправді більшість людей не можуть досягти цієї мети до тих пір, поки не знайдуть відповідну програму. Іноді ми заздалегідь не даємо програмами шансу, навіть не спробувавши їх.

Перед вами нескладний тест. Настав час дізнатися: чи дійсно ви доклали потрібні для успіху зусиль? Дайте відповідь «так» чи «ні» на кожне із запропонованих тверджень.

  • Спорт для мене — це не розвага, а те, що я повинна робити.
  • Я займаюся тоді, коли вдається викроїти час.
  • Найчастіше я займаюся одна.
  • Я зважуюсь кожен день.
  • Я швидше схильна перетреніроваться, ніж зробити занадто мало.
  • Я порівнюю себе з іншими і намагаюся бути не гірше.
  • Якщо я відчую перепочинок, то припиню те, що роблю.
  • Пропустивши одне тренування, набагато легше пропустити і наступну.
  • Перед тим як почати, я запитую себе, чи хочеться мені займатися.
  • Я не впевнена в тому, що роблю, або не знаю, як досягти поставленої мети.

Якщо ви відповіли ствердно хоча б на кілька з тверджень вище, ви самі готуєте себе до провалу. Спробуйте змінити ці установки, переосмисливши їх. Знайдіть себе в тій ідеальній картинці, до якої прагнете!

Ключ до успіху

Скористайтеся цими нехитрими порадами і складіть свій ідеальний фітнес-план: новий, унікальний, відповідний вам і тільки вам. Ваші шанси домогтися заповітної мети набагато збільшаться, але не тільки. Адже сенс шляху — в самому шляху. Пізнайте успіх, який вас чекає!

1. Робіть те, що вам до душі

По-перше, виберете те, що ви вважаєте найцікавішим (або хоча б терпимим). Не важливо, чи буде це танець живота, аеробіка або біг.

2. Увімкніть фітнес в свій розклад

Складіть розклад так, щоб у вас були спеціальні дні для тренувань. Залишаючи час тренування легко підлаштовується під обставини, ви переконаєте себе, що втомилися, і, подібно Скарлетт, вимовите фразу: «Я подумаю про це завтра». Завтра може обернутися ще більшою втомою або зовсім ніколи не настати.

3. Скористайтеся допомогою одного

Знайдіть приятельку або приятеля, який зміг би ходити в спортзал разом з вами. Сьогодні ви не горите бажанням займатися — приятель допоможе не скасувати тренування. А завтра ви надасте таку ж просту, але дієву послугу.

10 Кроків до фітнеспобеде від простого до складного

4. Не живіть на вагах!

Звичка щодня зважуватися може сильно розчаровувати. Тим більше, що жир часто йде не після одного тренування, а раз на кілька днів. Відмовтеся від ваг крім тих днів, коли ви вимірюєте прогрес за тиждень. Ще ефективніше віддати ваги на зберігання подрузі і порівнювати відсоток жиру кожні три місяці.

5. Почніть з малого

Зробивши занадто багато на самому початку, ви не отримаєте нічого, крім болю в м’язах і стійкого небажання повторювати ті ж вправи знову. Перенапруження м’язів зробить ті ж рухи складніше наступного разу. Якщо у вас болять м’язи, ви робите більше, ніж потрібно. Зменшіть відстань, час або використовуваний вагу. Нарощуйте ці показники поступово.

6. Поважайте свою індивідуальність

Всі люди різні, і порівнювати себе з кимось не завжди правильно. Порівняння не на вашу користь можуть розчарувати і привести до розставання зі спортом раніше, ніж ви зрозумієте, що успіх насправді є. Немає нічого більш важливого, ніж те, на якому етапі особистого зростання ви знаходитеся. Повіривши в себе на самому початку, ви закладаєте міцний фундамент для майбутніх досягнень.

7. Не мучте себе

Виконуючи будь-яку вправу, що вимагає напруги, важливо усвідомлювати власні можливості. А це означає, що, виконуючи вправу, ви можете нормально дихати і говорити. Задишка — природний сигнал організму про те, що навантаження занадто велика. Але замість того, щоб припиняти тренування, просто трохи зменшіть темп. Коли вам комфортно, ви можете займатися довше і отримувати від цього задоволення.

8. Відпрацьовуйте пропущені заняття

Одне заняття слід за іншим, але це не повинно бути вірно про пропущені заняттях. Життя вносить свої корективи в плани навіть найзатятіших з нас. Але якщо тренування пропущена, знайдіть в своєму розкладі місце для її заповнення. Якщо не вийшло або забули — не турбуйтеся. Наступного разу зробіть трохи більше звичайного і не переживайте про це. Пам’ятайте, що вважаються відпрацьовані тренування, а не припущення.

9. Зробіть спорт звичкою

Не боріться з собою кожен раз, коли збираєтеся в спортзал. Зробивши заняття лише одним з варіантів — піду або не піду, — ви даєте собі зайву поблажку. Ви ж не дозволяєте собі не чистити зуби чи не приймати душ. Звичка тренуватися повинна стати такою ж частиною вашого повсякденного життя. Тим, що ви робите не замислюючись.

10. Поставте мету

Не важливо, для чого ви займаєтеся: здоров’я, боротьба із зайвою вагою або стресом, вам потрібен план. Такий, який працює і змушує працювати вас. Якщо ви не впевнені в, як досягти мети, в цьому може допомогти персональний тренер. Навіть якщо ви звернетеся тільки за програмою тренувань, це дійсно варто вкладених грошей. Адже ви навряд чи хочете вкладати сили і час в тренування, які не приносять користі.

Похожие темы