Акробатика для здоров’я спорту всі віки покірні

16 Янв, 2014

Акробатика для здоров'я спорту всі віки покірні
  • Акробатика для здоров’я — спорту всі віки покірні

  • Заняття

Акробатика та аеробіка — це два взаємопов’язаних види фізичної активності. Раніше підлітки та молоді люди прагнули займатися аеробікою, але зараз тренди змінилися. За допомогою акробатики і різних її типів можна знизити рівень холестерину в крові, поліпшити мозкову активність, підвищити м’язовий тонус і знизити вагу. Акробатикою цікавиться все більше людей, а попит, як відомо, народжує пропозицію.

Акро- і аеро-

Незважаючи на незаперечну схожість акробатики і аеробіки плутати їх не можна. Аеробіка, яку іноді справедливо називають ритмікою, являє собою комплекс фізичних вправ

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри, виконуваних під музику. Вона забезпечує аеробне навантаження на організм, тренує серцево-судинну систему, чим пояснюється її ефективність проти зайвої ваги. Аеробіка з’явилася в США в сімдесяті роки минулого століття, і її метою було оздоровлення організму і планомірне зниження ваги. Акробатика в чому послужила основою для аеробіки, яка запозичила у неї багато вправ, адаптованих для звичайних жінок. Сама ж акробатика зародилася в давнину, про що свідчать задокументовані свідчення часів Стародавньої Греції.

Назва «акробатика» має в корені грецьке слово, що означає «ходжу по краю». Етимологія цього терміна відтворює в пам’яті образ циркового акробата, який виконує складні трюки по куполом, в тому числі, ходить по канату. Довгий час уже в наші дні виділяли циркову акробатику, що включає складні трюки (наприклад, стрибкова) і акробатику як вид спорту, яку також називають спортивної або гімнастичної. Аеробіка — це рух, заряд гарного настрою, вона музична і заперечує будь-яку статику. Акробатика вчить витривалості, тренує гнучкість, силу не тільки тіла, а й духу. І якщо аеробікою легко займатися самостійно вдома, то акробатика вимагає контролю тренера, який дасть можливість направити ваші зусилля собі на користь, а не на шкоду.

Допомога професіонала обов’язкове

Навіть якщо у вас є можливість придбати спортивний снаряд додому або ви повні рішучості з першого разу встати на руки або зробити шпагат, будьте розсудливі. Непідготовленій людині не можна виконувати складні акробатичні вправи, вони чреваті серйозними травмами. Займатися акробатикою найкраще в спеціальній секції, де комплекс вправ розрахований на певний рівень підготовки або на людей без підготовки. Акробатикою можна займатися і дітям і дорослим, і чоловікам, і жінкам, важливо лише підібрати свою навантаження і поступово тренуватися.

Актуальність всебічного розвитку власного тіла привела до розвитку суміжних напрямів. Так акробатика в наші дні — це не тільки спортивні вправи на брусах, складні кульбіти, важкоздійснювані стійки або гімнастичні польоти в повітрі. Існує танцювальна акробатика (acro dance), акройога (комбінація з йогою), фітнес-акробатика та інші види, які передбачають включення базових акробатичних вправ у звичні комплекси фізичного навантаження. Все це робить акробатику більш універсальною, адаптуючи її як вид спорту під потреби будь-якого людського тіла бути гнучким, сильним і здоровим.

Акробатика для схуднення

Неможливо не помітити, що люди нашого століття більш схильні зайвої ваги та ожиріння

Ожиріння: хвороба благополуччя ?, ніж наші предки. Раніше жінки були в куди кращій формі після сімдесяти років, ніж сучасна молодь у двадцять і тридцять, яка, до того ж, має більше інших проблем зі здоров’ям. Щоб підтримувати себе у формі, потрібно витрачати більше енергії, ніж споживається з калоріями з їжі. Худнути можна за допомогою дієт, які поєднані з фізичними вправами, наприклад, з акробатикою, яка допомагає залишатися сильним, струнким, підтягнутим.

Чи можна схуднути за допомогою акробатики? — Це питання хвилює всіх тих, хто підшукує кращу програму для скидання ненависних кілограмів. Подібно будь-який інший фізичному навантаженні, акробатика стане прекрасним доповненням до дієти або режиму харчування, але тільки якщо виконувати її за правилами. Найбільш оптимальним варіантом для схуднення стане запис в групу танцювальної акробатики, яка поєднує силове навантаження від базових акробатичних вправ і аеробне (кардіо) навантаження від танцювальних па.

Те, що саме представляють із себе акробатичні руху, знає будь-яка людина, який відвідував шкільні заняття початкової фізичної підготовки. Стійка «берізка», стійка на голові, на руках, шпагат, «місток» та інші, часто не надто улюблені школярами вправи на уроках фізкультури — це не що інше як базові елементи акробатики. У них нескладно розглянути тісний взаємозв’язок між акробатикою, йогою і пілатесом, оскільки всі вони припускають скоріше статику, ніж динамічні фізичні вправи, а націлені вони швидше розтяжку

Розтяжки: все про проблему і її вирішенні

і напруга м’язів. І якщо йога та пілатес давно й успішно зарекомендували себе в програмах зниження ваги, то акробатика теж здатна допомогти схуднути. Більш того, вона розвиває силу і витривалість, зміцнює м’язи, робить тіло гнучким і слухняним.

Похожие темы