Аквааеробіка скажіть «ні» гравітації

Аквааеробіка скажіть «ні» гравітації

17 Янв, 2014

Аквааеробіка скажіть «ні» гравітації
  • Аквааеробіка: скажіть «ні» гравітації

  • Форум

Аквааеробіка — це особливий вид фітнесу, який переносить вас із задушливого спортивного залу в приємну воду басейну. У цього типу фізичного навантаження маса переваг при мізерному кількості протипоказань. Нею можуть займатися всі, хто хоче скинути зайву вагу, зарядитися енергією, позбутися целюліту

Целюліт — хвороба чи неминучість?

в приємною розслаблюючій обстановці, в їх числі люди з протипоказаннями до звичайних навантажень і вагітні жінки.

Легкість і ефективність

Аквааеробіка є чудовою альтернативою рутинному плавання і підходить тим, хто знаходить його нудним і шукає різноманітності. Заняття, як правило, проходять у групах і під ритмічну музику, тому даний вид фітнесу дозволяє отримати заряд гарного настрою на весь день, не кажучи про іншу користь для фігури.

Вправи, які проходять у воді, відчуваються тілом зовсім інакше в порівнянні із звичайною фізичним навантаженням в спортзалі при кардіовправ або силових навантаженнях на тренажерах.

Аквааеробіка проходить у воді, де тіло нами відчувається більш легким, а значить, і після занять немає тієї виснажливої ​​втоми і хворобливих відчуттів, які майже завжди супроводжують інтенсивному навантаженні у фітнес-залі. Але це не означає, що аквааеробіка менш ефективна, ніж звичайні вправи. Регулярно займаючись в басейні неможливо не помітити тих позитивних змін, які відбуваються з тілом.

Однією з головних особливостей аквааеробіки є не тільки відчуття легкості свого тіла в воді. При зануренні у воду, наш організм переходить в особливий режим терморегуляції, намагається зігрітися, прискорює обмін речовин, і, зрозуміло, це призводить до запуску процесу спалювання жиру і вивільнення великої кількості енергії. Таким чином, аквааеробіка являє собою прекрасний вид ефективної кардионагрузки, яка до того ж відбувається у воді, і при заняттях немає того сорому та комплексів, які нерідко властиві повним людям на публіці в спортзалі.

Спорт для повних

Не секрет, що повним людям важче займатися будь фізичним навантаженням, чим більш худим. Вправи даються їм важче, виникає задишка, хворобливі відчуття в боці, і чим вище маса тіла, тим більше «побічних ефектів» від таких тренувань. Якщо ви страждаєте від зайвої ваги, напевно вам нелегко даються біг, їзда на велосипеді, і вже через кілька хвилин після виконання активних танцювальних рухів ви обливаєтеся потім. Нічого не поробиш, адже це елементарні закони фізики, а точніше, ефект гравітації.

При аквааеробіки всі ці ризики багаторазово знижуються. При зануренні тіла у воду до рівня грудей вплив гравітації знижується до 80%, завдяки чому ви можете спокійно лежати на поверхні води і не тонути.

Все це робить позитивний вплив під час виконання інтенсивних навантажень, таких як біг, який, володіючи ефективністю проти зайвої ваги, протипоказаний огрядним людям, якщо виконувати його на підлозі або на землі. З цієї причини аквааеробіка — це чудовий спосіб підтягнути тіло і відновити м’язи для людей із захворюваннями опорно-рухового апарату, для вагітних жінок і для людей з високою надмірною масою тіла.

Вправи з аквааеробіки

Аквааеробікою можна займатися в групі, під керівництвом тренера, але можна спробувати поєднувати заняття з рутинним плаванням у басейні. Важливо підібрати правильні вправи, які підтягнуть тіло і зміцнять м’язи саме в тих зонах, де це необхідно саме вам.

  • Біг. Найдоступніше всім вправа — простий біг, який можна виконувати як стоячи на місці, так і пересуваючись по басейну. Руками при бігу в аквааеробіки теж потрібно інтенсивно рухати, ноги піднімати якомога вище. Так забезпечується комплексне навантаження на м’язи преса, стегон і сідниць.
  • Навантаження на м’язи стегон і сідниць. Якщо виконувати цю вправу «на суші», воно також відрізняється високою ефективністю, але у воді ногам доводиться долати силу тиску води, тому результати будуть помітні ще раніше. Встаньте таким чином, щоб отримати опору спереду — це може бути бортик або поручні. Ззаду простір повинен бути вільним. Стійте прямо і відводите одну ногу, не згинаючи її, в сторону, намагаючись випрямити її паралельно підлозі, потім поверніться у вихідне положення. Потім те ж саме тому. Виконайте вправу поперемінно кожною ногою, здійснюючи його десять разів по три підходи. Вправа відмінно зміцнює м’язи сідниць і стегон.
  • Навантаження на прес. Візьміться за поручні або зіпріться об бортик спереду, потім спробуйте повільно розводити обидві ноги в сторони, зберігаючи рівновагу і повертаючись у вихідне положення. Обіпріться на поручні, стоячи спиною до них, ноги зведіть разом і повільно піднімайте їх, випрямляючи паралельно підлозі. Виконайте десять-двадцять разів.

Ці прості вправи з аквааеробіки дозволять вам провести час в басейні з користю, зміцнити м’язи і схуднути, якщо ви будете робити їх регулярно.

До аквааеробіки є кілька протипоказань, при яких краще перенести заняття з води в «сухі умови». Не можна займатися у воді при циститі та інших гострих і хронічних захворюваннях сечостатевої сфери, при простудних захворюваннях. Не можна нехтувати обережністю при заняттях людям із захворюваннями ревматичного характеру, з астмою, порушеннями в роботі серцево-судинної системи. Людям зі схильністю з алергічним реакціям не варто займатися в хлорованій воді, тим, хто схильний легко застудитися, варто звертати увагу на температуру води при заняттях.

Похожие темы