Чи корисно плавання для жіночого здоров’я?

14 Май, 2014

Чи корисно плавання для жіночого здоров'я?

Більшість фахівців, що мають пряме відношення до галузі спорту, беззастережно переконані в тому, що заняття спортом повинні приносити задоволення. Позитивний емоційний заряд — це та обов’язкова складова, яка не тільки спонукає до подальших занять, але і сприяє швидкому настанню позитивних результатів. При цьому абсолютно не важливо, чи є ви професійним спортсменом або займаєтеся, як кажуть, «для себе».

Основна маса населення займається спортом все-таки для зміцнення власного здоров’я і очікує від своїх занять поліпшення загального стану і надійної профілактики різних захворювань. З цієї точки зору позитивний настрій тим більше необхідний. Якщо загальний емоційний фон буде негативним, якщо людина буде займатися через «не хочу», якщо єдиною думкою буде бажання скоріше все це закінчити, то про яке позитиві для здоров’я може взагалі йти мова?

Сьогодні існує маса способів підтримати власне здоров’я, тому вибрати спортивні заняття, які були б до душі, не так-то просто. Особливо дівчатам. Хлопці в цьому відношенні не дуже розбірливі, вибираючи в основному або бойові мистецтва, або тренажерний зал для нарощування м’язів. Дівчат же цікавлять не стільки м’язи, скільки гарна фігура. І хоча присутність прекрасних дам в тренажерних залах або на татамі сьогодні не рідкість, більшість з них вибирають все-таки більш «спокійні» види спорту. Наприклад, плавання.

Що дає плавання?

Унікальність плавання полягає в тому, що воно гармонійно поєднує в собі відразу кілька переваг, які важко виявити в інших видах спорту.

Чи корисно плавання для жіночого здоров'я?
  • По-перше, контакт шкіри з чистою і теплою водою посилює утворення ендорфінів — гормонів радості, завдяки яким у людини різко піднімається настрій. Особливо це важливо саме для жінок, що володіють більш лабільною нервовою системою, ніж у чоловіків.
  • По-друге, в плавальному басейні виключена будь-яка можливість травмування (зрозуміло, за винятком тих випадків, коли недосвідчений любитель спробує стрибнути в басейн з високою вишки).
  • По-третє, дія води на шкіру можна порівняти з приємним масажем, адже в процесі плавання вода неминуче надає певний механічне, теплове і навіть хімічний вплив (вода плавального басейну завжди містить деяку залишкову кількість дезинфікуючого речовини, згубного для хвороботворних мікроорганізмів).

Переваги плавання

В результаті шкіра очищається від бруду і мікробів, посилюється її кровопостачання і обмін речовин, покращується тонус, що самим позитивним чином позначається на загальному стані шкірних покривів. Крім того, при плаванні в роботу активно включаються практично всі групи м’язів, особливо мускулатура плечового пояса, грудей, живота, спини, стегон і сідниць. Всі перераховані м’язи відіграють першорядну роль у формуванні красивої жіночої фігури. Причому, без роботи з гантелями, штангою та іншим «залізом». Завдяки цьому плавання — ідеальний, мабуть, єдиний спосіб поліпшити свою фігуру тим жінкам, яким інші види спорту протипоказані унаслідок значного навантаження на опорно-руховий апарат (захворювання хребта, суглобів, м’язів та інше). У плавальному басейні без ризику для здоров’я можуть займатися навіть вагітні жінки.

Однак деяких дівчат може турбувати проблема надмірного розвитку плечей і рук. Кожен з нас хоч раз у житті бачив змагання плавців по телебаченню і звертав увагу на потужний плечовий пояс, характерний, в тому числі і для жінок. Що ж, якщо ви будете займатися плаванням по чотири-п’ять разів на тиждень, присвячуючи кожного заняття не менше трьох годин і пропливаючи за одне тренування по кілька кілометрів, можливо, через рік — інший теж зможете продемонструвати оточуючим свої значні плечі. Але оскільки мета не підготовка до Олімпійських ігор, а зміцнення власного здоров’я, то м’язової гіпертрофії можна не побоюватися. До речі, півгодини, проведені в плавальному басейні — це більш ніж достатньо для того, щоб м’язи отримали необхідне навантаження, а ви — оздоровчий ефект.

Жигулі Андрій

Похожие темы