Цигун вправи здоров'я приходить зсередини

Цигун вправи здоров’я приходить зсередини

03 Июн, 2014

Цигун вправи здоров'я приходить зсередини

Мудрість стародавнього Китаю дійшла до нас у вигляді вчення Конфуція, науці про гармонію людини і його житла — фен

Фен — для пишноти укладання

-шуй, таємниць бойового мистецтва кунг-фу і звичайно ж системи знань цигун. Даосизм міцно пов’язаний з цим комплексом знань, і, фактично, є його джерелом. Цигун включає в себе безліч напрямків, таких як: читання мантр, медитація, вправи цигун, акупунктура

Китайська акупунктура — стародавнє мистецтво лікування, бойові техніки і багато іншого.

Основою всіх знань цигун є поняття енергії ци, яка незримо присутній в усьому сущому, від людини до каменя. Гімнастика цигун для схуднення це ряд вправ призначений для зниження ваги і поліпшення фігури.

Практика цих вправ спрямована на усунення перешкод для протікання енергії ци. Цігу — це унікальна методика, що дозволяє організму схуднути, регулюючи біохімічні процеси, тобто, керуючи процесом зсередини, на відміну від західних методик, агресивно впливають на тіло. Звичайно, в системі схуднення цигун теж є обмеження (ні в якому разі не повна відмова) в їжі, але, по-перше, вони короткочасні, а, по-друге, передбачені спеціальні вправи дозволяють компенсувати стрес, завжди виникає в людському організмі при значному зниженні денного раціону.

Все різноманіття вправ для розслаблення, медитації та відновлення психічного здоров’я переслідують одну і ту ж мету: досягти гармонії зі своїм внутрішнім «я» і душевної рівноваги. Вправи управляють біоелектричної діяльністю мозку, приводячи нервову систему в стан глибокого спокою і моделюючи тенденції випромінювання мозкових хвиль (альфа, тета і так далі) властивих маленьким дітям у стані радості. Це дуже корисно, як для головного мозку, так і для периферичної нервової системи. Дозволяючи розслабитися, цигун робить можливим зниження впливу хронічних стресів на організм, прискорює регенерацію тканин, а головне, сприяє духовному саморозкриття, осягнення сокровенних таємниць своєї сутності. Гармонізуючи всі процеси зсередини, вправи на розслаблення допомагають відновити правильний ендокринний фон і, отже, допомагають організму правильно «керувати» внутрішніми органами.

Існують окремі вправи для зміцнення зубів, для поліпшення зору, для лікування вегето-судинної дистонії, для омолодження обличчя

Омолодження обличчя: всьому свій час, для загоєння ран і багато чого іншого. Мабуть, простіше перерахувати на що не впливає чудо-гімнастика цигун.

Цигун має відносно мало протипоказань

  • не рекомендується проводити заняття при шизофренії,
  • гіпертонії у стадії загострення,
  • в гострій фазі інфаркту міокарда та деяких інших станах.

Велика роль цигун для лікування дітей з аутизмом та іншими відхиленнями. Важко переоцінити то поліпшення, яке відбувається на тлі заняття вправами цигун у таких діток. Правда, підбирати комплекс вправ повинен досвідчений майстер, що добре розбирається в дитячій психології та анатомії і має багаторічну практику.

Якщо всі ці плюси підштовхнули до прийняття рішення про практику гімнастики цигун, важливо врахувати кілька рекомендацій стосуються занять:

  • Навчати вправам повинен знає майстер, так як для кожного захворювання відповідає своя методика. До того ж, іноді в процесі занять відбуваються нестандартні реакції тіла практикуючого, це може налякати і, в деяких випадках може знадобитися допомога або точковий масаж.
  • Одяг для занять повинна бути вільною і не сковувати рухів, приміщення провітреним, без протягів, не надто темним.
  • Не можна проводити заняття на вітрі або в місцях, де присутня багато гучних звуків, це також може спровокувати неправильну реакцію тіла на вправи.
  • Ні в якому разі не можна практикувати цигун в стані гніву, роздратування або зневіри!

І все ж, цигун здатний повністю перетворити життя. Перетворення, які відбуваються з адептами цигуна, воістину фундаментальні. Гармонія, пізнання свого внутрішнього я і міцне здоров’я — ось найменше що здатний подарувати цигун.

Олена Сибилева

Похожие темы