Дарума Тайс всього потрошку

Дарума Тайс всього потрошку

11 Апр, 2014

Дарума Тайс всього потрошку

Дарума Тайс — це комплекс стародавніх східних вправ, в яких поєдналися елементи йоги, оздоровчої китайської гімнастики Do-in і східних бойових мистецтв. Легенда свідчить, що Учитель Бодхідхарма в VI столітті нашої ери прибув в монастир Шао-Лінь. Подорожуючи з Індії в Китай, Бодхідхарма (в Японії — Дарума) знайшов багато знань про бойові мистецтва і секретах дихальних технік. Об’єднавши все це в спеціальний комплекс вправ, він став передавати свої знання монахам монастиря Шао-Лінь. З часом серія вправ, які повинні були виконуватися в повільному темпі і в поєднанні з особливою дихальної технікою, була вдосконалена Учителем.

Основні принципи

У 1977 році Тошио Тамано систематизував вправи Дарума і об’єднав їх в комплекс, який назвав Дарума Тайс. Дарума Тайс допомагає не тільки зміцнити тіло людини, але і допомагає налагодити роботу всіх внутрішніх органів, сприяючи правильному перебігу життєвої енергії Кі (Ци). Практика Дарума Тайс об’єднала в собі елементи йоги, гімнастики Do-in, шиацу, дихальну систему, елементи самооборони, гімнастики для схуднення, масажу і т.д. Це робить програму воістину винятковою, тому що вона може використовуватися людьми різного віку, будь-якого фізичного стану і допомагає досягти практично будь-яку ціль — від оздоровлення та схуднення до володіння своїм тілом і знаходження гармонії.

Дарума Тайс — це програма вправ, яка може використовуватися в якості щоденної гімнастики або в якості розігріву перед будь-яким видом спорту або єдиноборств. При правильному виконанні вправ Дарума Тайс ефективно і прогресивно опрацьовується все тіло людини. Дарума Тайс пропонує безпечну і природну техніку, яка підходить навіть тим, хто ніколи не виконував вправ і має слабку фізичну підготовку. Різноманітність вправ робить цей комплекс приємним і цікавим для виконання. Повільні і м’які або швидкі й енергійні рухи, що виконуються самостійно або в парі, в положенні стоячи або сидячи — комплекс Дарума Тайс має тисячі прихильників по всьому світу завдяки різноманітності та вираженого позитивного дії на організм людини.

Переваги дарума Тайс

Дарума Тайс розвиває гнучкість, зміцнює м’язи, розробляє суглоби і сухожилля. Завдяки особливій дихальної методикою Дарума Тайс стимулює роботу внутрішніх органів. Позитивно впливає Дарума Тайс і на загальне самопочуття людини, підвищуючи витривалість, даруючи життєву енергію і бадьорість. Активізуючи всі обмінні процеси, Дарума Тайс допомагає позбутися жирових відкладень і целюліту

Целюліт — хвороба чи неминучість?

. Нормалізуючи протягом життєвої енергії Кі (Ци), Дарума Тайс допомагає зняти блокування в різних частинах тіла, які викликають болі і можуть призводити до розвитку різних захворювань.

Однією зі складових комплексу Дарума Тайс є вміння розслаблятися. З часом це покращує здатність людини концентруватися, вчить внутрішнього споглядання. Крім того, комплекс вправ Дарума Тайс допомагає підняти самооцінку, розвиває впевненість у собі та своїх силах. Дарума Тайс — це кращий засіб від стресів сучасного життя, оскільки вправи допомагають розслабитися, зняти накопичене напруга, відчути своє тіло і зміцнити дух.

Дарума Тайс повертає людину до природи, оскільки виконання деяких вправ збігається з рухами, звичками тварин. У такій легкій і невимушеній формі опрацьовуються практично всі м’язи тіла, в той же час комплекс не можна назвати монотонним. Їм хочеться займатися знову і знову, людина починає не тільки відчувати, а й любити своє тіло, кожну його частинку. Ефективність занять багато в чому залежить від професіоналізму майстра, який на початковому етапі повинен навчити учнів не просто рухам, а й умінню керувати своїм тілом і помислами. Контроль дихання, вміння розслаблятися і правильне виконання Дарума Тайс приходять не відразу і крім професіоналізму майстра залежать від наполегливості та методичності учня. Просте заучування вправ повинно поступово переходити на новий рівень — рівень розуміння свого тіла. З часом людина починає відчувати не тільки гнучкість і силу, але і те, як життєва енергія буквально вливається в нього з кожним подихом.

Наталія Біатова

Похожие темы