Дисципліни атлетизму краса м’язів

29 Янв, 2014

Дисципліни атлетизму краса м'язів
 • Дисципліни атлетизму: краса м’язів

 • Культуризм, пауерліфтинг та олімпійська важка атлетика

Тим, хто вперше приходить в тренажерний зал і починає перші кроки в силові тренуваннях, буває важко розібратися в дисциплінах атлетизму, зрозуміти, чим бодібілдери відрізняються від тих, хто займається пауерліфтингом, і чи підходить одна програма тренувань для всіх дисциплін. На останнє питання можемо відповісти відразу: ні, не підходить. У важкоатлетів-олімпійців і бодібілдерів приблизно стільки ж спільного, що у хокею на льоду та хокею на траві — практично нічого, за винятком віддалено схожою екіпіровки і рухів.

Культуризм, пауерліфтинг та олімпійська важка атлетика

За останні 20 років традиційні поняття тренування з обтяженнями і силового тренування — термінів, що мають практично однакове значення, — зазнали значних змін. Сьогодні тренування з обтяженнями все частіше розглядаються як фітнес-тренування, що сприяють поліпшенню стану здоров’я: спалюванню жирових відкладень, профілактиці остеопорозу, розвитку сили і витривалості, рухливості в зрілому віці і підтримки нормального рівня життєдіяльності. Більш того, фахівці все частіше рекомендують тренування з обтяженнями людям з такими серйозними захворюваннями, як діабет, артрит і хвороба Паркінсона.

Але традиційні види атлетизму, за якими проводяться змагання, все ще популярні. До них відносяться:

 • культуризм
 • пауерліфтинг
 • олімпійська важка атлетика

У вузьких колах також користуються популярністю конкурси культуризму.

Бодібілдинг для здоров’я та краси

Більшість людей займаються бодібілдингом для того, щоб поправити здоров’я, підтягти м’язи, схуднути або підготуватися до спортивного змагання. Ось ще кілька прикладів:

 • Спалювання жиру, контроль ваги і фізичної форми з естетичних і медичних міркувань
 • Підтримання гарної фізичної форми, розвиток сили, витривалості, аеробний фітнес, нормалізація рівня цукру і холестерин в крові, кров’яного тиску, зміцнення щільності кісткової тканини, поліпшення психологічного самопочуття.
 • Підготовка до інших занять, які вимагають хорошої фізичної форми, наприклад, спортивних змагань або військовій службі.
 • Контроль тіла при серйозних захворюваннях: цукровому діабеті

  Цукровий діабет — допоможи собі сам, остеопорозі, артриті і хворобах легенів.

Бодібілдинг і спорт

Поліпшити спортивні показники, розвиваючи силу, витривалість і рухливість, — мета тих, хто займається бодібілдінгом

Бодібілдинг: в любові до свого тіла зізнаюся …

нарівні з іншими видами спорту. Експерти досі не прийшли до єдиного рішення, які саме програми тренувань з обтяженнями дозволяють досягти оптимальних з цієї точки зору результатів, які методики найкраще використовувати. Одні професійні бодібілдери і тренери рекомендують вправи, схожі на основні вправи того виду спорту, яким займається атлет, інші роблять упор на розвитку сили і витривалості всіх груп м’язів, вважаючи це основою для успіху в будь-якому виді спорту. Наприклад, присідання на одній нозі при підготовці до велогонці нагадує нам, що у велосипедному спорті основне навантаження припадає на одну ногу. Але тренер, що віддає перевагу другий метод тренування (загальну підготовку і розвиток витривалості), може порахувати, що в такій вправі немає необхідності.

Похожие темы