Домашній тренажер здоров’я для всієї родини

02 Июл, 2014

Домашній тренажер здоров'я для всієї родини

Для багатьох сучасних людей мати домашній спортивний тренажер

Спортивні тренажери — як вибрати правильний?

так само природно, як телевізор або холодильник. Мода на здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя — харчування і фізкультура

і міцне, мускулисте тіло поряд з постійною нестачею часу на відвідування спортивних залів дозволяє дивитися на нього не як на надмірність, а як на предмет першої необхідності. У спеціалізованих магазинах можна придбати домашні тренажери як люксової категорії, так і за демократичною ціною.

Домашні тренажери зручні, насамперед, тим, що займатися на них можна, поєднуючи корисне з приємним: наприклад, під час перегляду телевізора. Зазвичай їх намагаються підібрати так, щоб кожен член родини міг підібрати для себе найбільш комфортний і ефективний режим тренування. Але різновидів тренажерів для приватного використання існує багато, і орієнтуватися в цьому розмаїтті часом непросто. Всі агрегати подібного типу умовно можна розділити на два типи: силові тренажери і кардіотренажери. Останні користуються особливою популярністю завдяки тому, що допомагають скинути зайву вагу і підтримувати організм в хорошому тонусі, і в той же час тренування на них носять щадний характер. Найпоширенішими видами домашніх тренажерів є бігові доріжки, велотренажери, степпери, еліптичні тренажери, райдери. У цьому ж ряду виявляються звичайні гантелі, гирі та штанги, правда, вони являють собою силові засоби, призначені переважно для нарощування м’язової маси.

Бігові доріжки

Такий тренажер, як бігова доріжка, дозволяє займатися бігом і спортивною ходьбою, не покидаючи стін власної квартири. Вона забезпечує комплексну навантаження на м’язи грудного пояса, спини і ніг.

Найпростіший варіант — механічна бігова доріжка, на якій полотно приходить в рух під впливом ніг людини, що тренується. На ній не передбачена можливість контролювати швидкість руху або регулювати навантаження. Єдина перевага такого тренажера перед іншими — невисока ціна. Бувають і магнітно-механічні бігові доріжки. Вони компактні, складаються і розкладаються за зразком механічних, але вимагають живлення від електромережі, за рахунок якого варіюється швидкість руху бігового полотна.

Електричні бігові доріжки повністю автоматизовані: полотно приводиться в рух мотором, а режим тренування визначається за допомогою вбудованих програм: можна імітувати біг в гору, з гори, на рівному місці і так далі.

Велотренажери

Імітує їзду на велосипеді тренажер чудово зміцнює м’язи ніг і живота. Регулярні заняття на велотренажері позитивно позначаються на стані серцево-судинної системи і сприяють розвитку витривалості. Він, як правило, компактний, і місце для нього можна підшукати навіть в невеликій квартирі.

Велотренажери — ідеальний варіант для людей з великою вагою. На ньому також зовсім безбоязно можуть займатися ті, у кого виявлені проблеми з колінними суглобами або хребтом.

Нове покоління велотренажерів називають велоергометрії: вони дуже зручні для проведення тестів на фізичну підготовленість. Фізичне навантаження на ньому задається в ватах: її можна зменшувати і збільшувати за бажанням. У всякому разі, нудьгувати на подібних тренуваннях явно не доведеться.

Степпери

А такий тренажер імітує сходження по сходах. Незважаючи на очевидну простоту, такі рухи приносять неоціненну користь: вони дозволяють відкоригувати форму гомілок і стегон і, крім того, нормалізують роботу серця і легенів.

Найпростіші й дешеві моделі степперов не обладнані поручнями для рук, що створює певний дискомфорт під час тренувань. Тому при можливості рекомендується придбати повноцінний тренажер. Найсучаснішими вважаються степпери з автономним кріпленням педалей: на них навантаження для кожної ноги можна регулювати окремо. Іноді на них присутні і спеціальні важелі для рук, що дозволяють одночасно тренувати і м’язи плечового пояса.

Світлана Усанкова

Похожие темы