Джоггінг без травм запобіжні заходи

19 Фев, 2014

Джоггінг без травм запобіжні заходи

Для регулярних занять джоггингом не вимагається спеціальна фізична підготовка і особливе обмундирування. Це очевидно — бігати

Як правильно бігати — секрети правильних технік

можуть все. Це корисно для здоров’я, і, тим не менш, як і будь-яка фізична навантаження, біг може спричинити травми, тому необхідно застерегти себе від них, дотримуючись заходів безпеки і дотримуючись певної техніки. Це допоможе зберегти гарну форму без травм, поліпшити обмін речовин і отримати красиві натреновані м’язи.

Етапи кроку під час джоггинга

  • Перший: відскік стопи від поверхні
  • Другий: переміщення стопи від п’яти до носка

    Шкарпетки: слідами грецьких красунь

    . Коліна рекомендується піднімати досить високо, щоб кроки були широкими.

  • Третій: переміщення тіла, яке відривається від поверхні землі.

Якщо подивитися на бігунів на пляжі, то можна помітити, що багато біжать з досить невеликою швидкістю, в неправильній позі, з невідповідною поставою, неправильним кроком і положенням ніг. Три найбільш важливих аспекти, які є запорукою хорошого заняття бігом: правильна поза, правильне положення ноги при відскоку, наростаючий ритм і м’яке приземлення стопи, тому що при ньому тіло приймає на себе навантаження, яка в два-три рази перевершує власну вагу.

Людині звично ходити, і крок являє собою зіткнення стопи і поверхні (землі, асфальту, бігової доріжки). Під час бігу навантаження припадає на передню частину стопи, що не властиво їй під час стандартного кроку. І джоггінг передбачає досить швидкий рух, яке, згідно своїм рухам, набагато відрізняється від класичного кроку. Бігуни на довгі дистанції ніколи не відштовхуються від п’яти. Бігаючи у взутті з вбудованою системою амортизації, людина часто втрачає почуття рівноваги, правильну поставу, що не стежачи за своїми рухами, за позицією тіла.

Джоггінг без травм запобіжні заходи

Переваги щоденної ходьби і джоггинга величезні, але користь буде очевидна тільки в тому випадку, якщо людина дотримується всіх заходів обережності, зокрема, не приземляється на п’яти, що загрожує травматизмом. Тоді джоггінг — це відмінний спосіб тримати себе у формі, особливо якщо займатися ним правильно і прогресувати поступово.

Поради новачкам

Для новачків в області джоггинга працює правило десяти відсотків, згідно з яким не можна збільшувати свою швидкість, кілометраж і час занять більш ніж на десять відсотків на тиждень. Розтяжка перед тренуванням ніяк не знижує ризику травм, вона лише допомагає трохи розігріти м’язи. Розтяжку рекомендується робити не до, а після бігу, бо потім розтягування м’язів розганяє молочну кислоту, зменшує відчуття напруги в м’язах, розслаблює їх і зменшує ризик хворобливих відчуттів.

Якщо ви вирішили серйозно зайнятися джоггингом, потрібно придбати спеціальне взуття зі стабілізатором. Більшість випадків травм під час бігу відбувається через те, що тренування відбувається в старих кросівках, кедах і в цілому у взутті, яке не призначена ні для бігу, ні для спорту в принципі. Регулярні заняття бігом вимагають правильного взуття, яка забезпечить амортизацію, знижуючи навантаження на суглоби.

  • Під час занять необхідно пити чисту воду, заповнюючи втрату рідини.
  • Бігати краще по землі, а не по асфальтовому покриттю.
  • У кожної людини свій власний ритм, тому кожен повинен підібрати собі свою швидкість руху, а також швидкість прогресування відповідну силам і можливостям.

У джоггинга безліч корисних якостей: він тренує все тіло, позитивно позначається на роботі мозку, поліпшуючи швидкість кровообігу, тренуючи м’язи, зміцнюючи тонус тіла, дає аеробне навантаження, зменшує рівень стресу і дозволяє позбутися безсоння

П’ять способів перемогти безсоння

.

Похожие темы