Джоггінг (біг підтюпцем) повільно але ефективно

Джоггінг (біг підтюпцем) повільно але ефективно

22 Апр, 2014

Джоггінг (біг підтюпцем) повільно але ефективно
 • Джоггінг (біг підтюпцем): повільно, але ефективно

 • Правила

 • При діабеті

Біг є найкращим і прийнятним видом спорту на витривалість. Він допомагає схуднути, знижує рівень цукру в крові, спалює калорії, дозволяє усунути зайві кілограми і живіт, від якого завжди так важко позбутися, підвищує рівень гормонів, які впливають на спалювання калорій і зниження стресу, призводить м’язи тіла в тонус.

При регулярних тренуваннях джоггінг (або біг підтюпцем) дозволяє нормалізувати артеріальний тиск

Артеріальний тиск — яке можна вважати нормальним ?, зменшує апетит, збагачує організм киснем, тренуючи серцевий м’яз, легені, прискорюючи обмін речовин.

Регулярні заняття бігом через насичення легенів киснем і активної роботи дихальної системи (при правильній техніці дихання під час тренування) не дозволяє залишатися грудній клітці жорсткою через постійної роботи, усуває задишку.

Ті, хто займається бігом, захищають свої суглоби від артрозу, а кістки — від декальцинации з подальшим витончення і руйнуванням. Згідно з твердженнями фахівців, біг значно знижує ризик виникнення раку кишечника.

Також всі лікарі і тренери постійно нагадують про те, що біг підвищує якість життя, усуваючи стрес, підвищуючи самооцінку.

Таким чином, джоггінг дозволяє відчувати радість життя, підтримувати себе у формі, постійно покращувати своє фізичне і психічне здоров’я, бачачи, наскільки добре діє біг на організм. Це один з кращих способів розвинути витривалість, втратити вагу, знайти струнку фігуру і впоратися з поганим настроєм.

Джоггінг — правильний крок

Під час занять джоггингом дуже важливо дотримуватися правильність кроків, тобто, постановки стопи на поверхню землі. Під час бігу відбуваються наступні етапи кроки:

 • Зіткнення з грунтом, під час якого стопа «приземляється» на землю і приймає два-три ваги людського тіла.
 • Опора — це фаза, під час якої стопа рухається по землі від п’яти до носка

  Шкарпетки: слідами грецьких красунь

  . Це дуже важливий момент, і щоб цей перехід був правильний і нетравматичний, треба підібрати взуття зі стабілізатором.

 • Відштовхування — мить, в яке стопа відштовхується від землі.

Ефективний крок

У заняттях джоггингом є поняття ефективного бігового кроку, який досягається не за один день. Іноді може знадобитися кілька місяців регулярних тренувань, багато кілометрів і годин, щоб досягти вражаючих результатів. Є спеціальні техніки, які допомагають розвинути правильний біговій крок.

Для ефективного бігового кроку потрібна сила, а також хороший стан м’язів живота, м’якість, дотримання певної техніки. Людина завжди може поліпшити свій біговій крок, коригуючи власні помилки, адаптуючи техніку бігу

Техніка бігу

до ритму тренувань роблячи її більш жорсткою або м’якою, економлячи енергію, не витрачаючи її даремно.

Важливими чинниками в джоггінг є:

 • Положення таза. Ви не повинні ні випинати його назад, нахиляючись вперед занадто сильно, ні відсувати назад корпус.
 • Опора ніг. Вона повинна бути впевненою, бо під час бігу на стопи, в яких безліч дрібних кісток і суглобів, доводиться величезне навантаження, яка перевершує вагу людського тіла в кілька разів.

Не потрібно дуже сильно згинати коліна під час бігу, не можна «випадати» вперед, збільшуючи навантаження на ноги при кожному кроці. Не забудьте придбати взуття для бігу, яка допоможе знизити ризик травм.

Біг підтюпцем на будь-якому ґрунті

Джоггінг або біг підтюпцем може практикуватися на безлічі поверхонь. Біг на довгі дистанції — від 6 до 20 км, з помірною швидкістю, на дорозі, землі і навіть на піску. Біг на короткі дистанції — це біг, що покриває відстань в 3-6 км з більш високою швидкістю. Біг в гору — це 3-4 км зі швидкістю, яка найбільше підходить для підйому. Також існує біг по горбистій поверхні — від 4 до 8 км.

Фахівці радять варіювати типи вправ кожен раз і знаходити різні способи займатися бігом. Практикуючи біг на різних поверхнях, з різними швидкостями і на різні дистанції, ви збережете мотивацію до занять, уникнете травм, і кожен раз ваші м’язи будуть отримувати навантаження.

П’ятнадцять хвилин бігу в день продовжують життя

П’ятнадцять хвилин спортивного навантаження в помірному темпі щодня додадуть вам близько трьох років життя. Це підтвердили фахівці з Тайваню, тому можна стверджувати, що біг здатний продовжувати життя, значно покращуючи її якість.

Більшість людей борються зі старінням за допомогою антивікових засобів, медикаментів, косметики і різних добавок для прийому всередину. Вчені з Національного Інституту Тайваню стверджують, що п’ятнадцять хвилин регулярної фізичної активності в день, наприклад, швидка ходьба, біг підтюпцем в помірному темпі або їзда на велосипеді, приносять величезну користь здоров’ю.

Результати дослідження були опубліковані в медичному журналі The Lancet. Вчені спостерігали чотиреста шістнадцять тисяч учасників протягом тринадцяти років, стежили за їх медичними показниками за допомогою регулярних аналізів.

Беручи до уваги такі показники, як вік, вага, стать і деякі інші параметри, фахівці довели, що п’ятнадцять хвилин фізичної активності в день додають людині в середньому три роки життя в порівнянні з тими, хто не займався спортом. Крім того, щоденні тренування, за словами керівника дослідницької групи, істотно знижують ризик виникнення онкологічних захворювань і смертності від раку.

Рано чи пізно всі вмирають, однак у групи, в якій люди займалися спортом хоча б п’ятнадцять хвилин в день, ризик померти від раку був знижений на 10% порівняно з тими, хто вів більш пасивний спосіб життя. Озброївшись результатами цього дослідження, вчені сподіваються, що люди проявлять інтерес до занять спортом, щоб поліпшити своє здоров’я і збільшити тривалість життя.

Похожие темы