Хатха йога активізує приховані можливості організму

20 Фев, 2014

Хатха йога активізує приховані можливості організму

Хатха йога — одна з найпоширеніших практик, відома як стиль йоги із застосуванням сили. Хатха представляє дві протилежні енергії — холодну і гарячу, чоловічу і жіночу, позитивну і негативну. Заняття Хатха йогою допомагають стабілізувати діяльність нервової системи, поліпшити кровообіг і роботу ендокринної системи. Але все це можна розцінювати як підготовку до медитації.

Вважається, що Хатха йога бере свій початок у вченні Лорда Шиви — головного бога з пантеону індійських богів. Інша назва хати — Хатха Відіа. Цей термін вперше зустрічається у праці йога Сватмарама — «прадіпіка Хатха Йоги», написаному в середині п’ятнадцятого століття в Індії, яка вважається батьківщиною йоги.

Практика і її зміст

Традиційно Хатха Йога складається з фізичних вправ

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри

або асан, дихальних вправ, параньями, і медитації. Відомо, що найбільш помітні зусилля додаються саме до першого компоненту — позам. Так само, як і будь-який з видів спорту, йога пропонує руху різної складності, кожне з яких масажує внутрішні органи, розвиває певну групу м’язів і допомагає підтримувати загальну фізичну форму. Як і інші програми вправ, удосталь пропоновані у фітнес-клубах, Хатха йога сприяє виробленню гормонів радості — ендорфінів. Чим же вона відрізняється від традиційного фітнесу?

Користь від занять Хатха йогою

 • Хатха може бути ефективною для активізації прихованих сил організму. Таким чином, практикуючи хату, ви зустрінетеся з тим фізичним та розумовим потенціалом, який роками дрімав у вас.
 • Тривалі тренування допоможуть розвинути гнучкість і силу. Йога сприяє поліпшенню постави і глибокому, рівному диханню.
 • Асани цього типу йоги масажують і тонізують внутрішні органи, і тому служать хорошою профілактикою таких грізних захворювань як діабет

  Цукровий діабет — допоможи собі сам, артрит і гіпертонія

  Гіпертонія — зверніть увагу на нервову систему

  .

 • Такі захворювання як астма і бронхіт можна контролювати за допомогою дихальних вправ параньями — невід’ємного компоненту хати.
 • Хатха допомагає розслабитися, зняти стрес.

Похожие темы