Іліцюань мистецтво бути здоровим

Іліцюань мистецтво бути здоровим

19 Июн, 2014

Іліцюань мистецтво бути здоровим

Стародавній Китай став батьківщиною не тільки значної кількості різних видів бойових мистецтв, але і вельми цінних лікарських традицій: оздоровчі практики, колись розроблені в Китаї, і сьогодні не втратили своєї ефективності. А поступове злиття таких, здавалося б, діаметрально протилежних напрямків, як бойові мистецтва та оздоровчі практики, призвело до появи особливої ​​філософії — Іліцюань.

Кулак свідомості

Сама назва «Іліцюань» з китайського можна приблизно перекласти як «кулак свідомості, направляючого силу» (дослівно «І» — думка, свідомість, воля; «Лі» — сила, фізична сила; «Цюань» — кулак, бойове мистецтво). Іліцюань не можна назвати просто одним із видів бойового мистецтва — це ціла філософія, спрямована не тільки на вивчення бойових прийомів, але й на дослідження власного тіла, досягненні внутрішньої гармонії — як фізичної, так і духовної. Засновники Іліцюань прекрасно розуміли, наскільки сильно впливають один на одного тіло і психіка.

Заняття Іліцюань, за великим рахунком, не залежать від статі чи віку — якщо сприймати Іліцюань насамперед як своєрідну філософію, оздоровчу практику, вік і гендерна приналежність не мають значення, хоча деякі представники Міжрегіональної федерації Іліцюань і стверджують, що краще всього починати заняття в зрілому віці — оскільки тренування в Іліцюань спрямовані скоріше на свідомість, чим тільки на м’язи.

Багато постулати Іліцюань вельми схожі з філософією інших бойових мистецтв: так, наприклад, Іліцюань, подібно іншим бойовим мистецтвам, вчить об’єднувати тіло і свідомості, зливатися з навколишнім середовищем і противником, передбачаючи таким чином його наступний крок, звільнятися від емоцій, які деформують сприйняття — таких , як гнів, ненависть, егоїзм, жадібність. Крім того, в Іліцюань, як і в безлічі інших бойових мистецтв, принципове значення приділяється фізичній формі — правда, зовсім з іншої точки зору: якщо для оволодіння поруч бойових мистецтв абсолютно необхідна відмінна фізична підготовка, яку учні відточують на тренуваннях, то в Іліцюань поліпшення самопочуття і форми виступає скоріше наслідком, ніж причиною.

Іліцюань як оздоровча практика

Система тренувань Іліцюань завдяки специфіці самої практики дозволяє не тільки вивчити основний комплекс стійок і ударів для ефективної самооборони, але й поліпшити здоров’я. Секрет благотворного впливу тренувань Іліцюань на здоров’я — в специфіці вправ на м’язи і суглоби через рухи діафрагми і особливі дихальні техніки, що, в кінцевому підсумку, тренує внутрішні органи. Вправи Іліцюань нормалізують роботу найважливіших систем організму — від ендокринної до нервової системи.

Найлегше благотворний ефект Іліцюань помітити по нормалізації кровоносної системи: завдяки навчанню ритмічному диханню за участю діафрагми у людини покращується циркуляція крові, нормалізується кров’яний тиск, поліпшується відтік крові по венах, нормалізується кровообіг. Не менш корисно і те, що спеціальні дихальні техніки і вправи Іліцюань знімають постійну напругу м’язів торсу — грудей, плечей, шиї, підтримують правильну поставу, не допускаючи викривлення хребта, що викликається віком.

Розслаблення як неодмінна умова досягнення гармонії з навколишнім середовищем — один з ключових елементів філософії Іліцюань (концепція розслаблення, втім, властива дуже багатьом східним практикам — і оздоровчим, і бойовим). Вправи Іліцюань вчать релаксації: зняттю напруги окремих груп м’язів, повному розслабленню тіла. Завдяки такому розслабленню нормалізується циркуляція крові і обмін речовин, підвищується активність ендокринної системи. В результаті регулярна практика Іліцюань допомагає не тільки поліпшити загальне здоров’я, але й вирішити ряд проблем зі здоров’ям — від періодичних м’язових судом до підвищеного кров’яного тиску. А чи варто говорити про те, як важливо мистецтво розслаблення і позбавлення від стресу для сучасних жителів мегаполісів, які страждають від напруги і стресу постійно?

Тетяна Смирнова

Похожие темы