Як побудувати ідеальне тіло секрети мотивації

28 Янв, 2014

Як побудувати ідеальне тіло секрети мотивації
  • Як побудувати ідеальне тіло: секрети мотивації

  • Як скласти план і змінити себе

Більшість особистих тренерів з бодібілдингу працюють в основному на фізичних аспектах тренувань і харчування, майже не приділяючи уваги такого важливого аспекту, як мотивація, а адже мотивація необхідна для досягнення будь-якої мети, будь то схуднення або нарощування м’язів.

Хоча спортивна психологія сьогодні дуже популярна, це повноцінна галузь професійного спорту, мільйони людей, які дотримуються дієти, що займаються фітнесом і бодібілдингом

Бодібілдинг: в любові до свого тіла зізнаюся …, часто недооцінюють значення психологічного компонента.

Якщо коротко, для побудови стрункого, здорового і сексуального тіла необхідно всього дві речі:

  • Знання або доступ до перевіреного джерела інформації в області харчування, фізичної культури і принципів бодібілдингу.
  • Мотивація, щоб застосувати ці знання на практиці.

Як змінитися на краще

Контроль над процесом зміни вашого тіла — ось ключ до успіху. Ви повинні знати, як потрібно змінити свою поведінку і спосіб життя, щоб досягти бажаного результату — стати стрункою, здоровою, красивою і сексуальною.

Деяким простіше цілком зосередитися на цілі і йти до неї, абстрагувавшись від усього іншого, поки заповітна мета (наприклад: написати книгу, скинути десять кілограмів, домогтися успіху в бізнесі) не буде досягнута. Протягом життя цілі можуть змінюватися, але у всіх успішних людей є кілька спільних рис. По-перше, вони розуміють, що для успіху потрібно не натхнення, а чіткий продуманий поетапний план з досяжними цілями на кожному етапі. По-друге, вони здатні візуально уявити собі, як виглядає особисто їх успіх, відчути його. Для досягнення успіху потрібні організаційні здібності, терпіння, зосередженість, рішучість і завзятість — ну, і трохи уяви.

Так, відмінна стратегія для тих небагатьох щасливчиків, які вміють розпоряджатися своїм життям і з дитинства із завидною завзятістю йдуть до поставленої мети. Але лідерами не народжуються, ними стають. Цілком можливо навчитися застосовувати на практиці психологічні техніки мотивації. Для цього потрібно всього лише зрозуміти основні принципи поведінкових змін.

П’ять кроків до зміни поведінки

Психологи виділяють п’ять стадій (етапів) зміни. Спробуйте застосувати цю концепцію до вашого повсякденного життя, особливо якщо ви хочете, щоб вона змінилася на краще. Зрештою, хто з нас цього не хоче?

Попереднє обдумування (споглядання)

На цій стадії людина не замислюється про необхідність змін у поведінці і не розташований до них. Він не переконаний, що негативні аспекти становища переважують позитивні. Нерідко під тиском оточення — друзів, сім’ї, начальства — він робить спроби змінитися, але як тільки тиск зникає, відбувається повернення до колишньої схеми поведінки. Відмітна особливість цієї стадії — опір визнанню наявності проблеми, але ж для того, щоб просунутися вперед, потрібно усвідомити негативні аспекти ситуації. Але якщо ви читаєте цю статтю, значить, цей етап вами вже пройдено!

Обдумування (міркування)

На цій стадії людина усвідомлює, що проблема існує, і всерйоз замислюються про її рішення, але не роблять для цього ніяких активних дій. Він зважує «за» і «проти» можливої ​​зміни і оцінює її наслідки. Ця стадія передбачає активний пошук інформації і характеризується стурбованістю неправильною поведінкою. Вона може тривати досить довго, кілька років. Саме на цій стадії перебуває більшість читачів цієї статті.

Підготовка

На цій стадії людина готова змінити свою поведінку, про що повідомляє оточуючим. Він має намір виконати своє рішення і зробити для цього конкретні дії. Це стадія переходу від роздуми до дій. Як вже говорилося вище, без планування та підготовки неможливо досягти поставленої мети.

Дія

На цій стадії людина приступає до втілення свого плану: він змінює свою поведінку, переживання і / або середу. Дія вимагає значних витрат часу та енергії. На цій стадії також розробляються стратегії запобігання рецидиву, тобто повернення до неправильного поведінки.

Підтримання (збереження)

Це ключова стадія, на якій людина закріплює досягнутий результат. Але збереження — це не статична стадія, це продовження зміни. На цій стадії великого значення набуває самоконтроль: багато людей, що дійшли до цього етапу, зриваються і повертаються до колишньої схеми поведінки, тому так важливо мати «план Б» — стратегію запобігання рецидиву.

Ведіть внутрішній діалог — це допомагає не втратити фокус

Психотерапевти називають це когнітивної терапією. Ви ведете з собою внутрішній діалог, суперечка, висуваєте аргументи і самі їх спростовувати або підтверджуєте, ставите перед собою складні завдання. Ви не повинні піддаватися слабкості і повертатися до поведінкової схемою, яка шкідлива і непродуктивна (і ви про це знаєте).

Наприклад, ви звикли вважати себе повною і непривабливою — поставте перед собою мету довести, що теж можете бути привабливою і стрункою. Прагнення спростувати усталені стереотипи дає вам сили змінитися. На стадії підтримки (збереження) саме такі методики самомотивації допомагають створити нову схему поведінки і дотримуватися її. З часом ця схема поведінки стабілізується і стане невід’ємною частиною нового способу життя.

Похожие темы