Як прискорити обмін речовин кілька порад

Як прискорити обмін речовин кілька порад

08 Май, 2014

Як прискорити обмін речовин кілька порад

Завдяки обміну речовин людський організм має можливість скористатися необхідними для своєї життєдіяльності елементами навколишнього середовища (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелементи, кисень, та інше) і звільнитися від продуктів розпаду (вуглекислий газ, сечовина, креатинін та інші речовини). У ході обмінних реакцій накопичуються і використовуються запаси важливих органічних сполук, які є джерелом енергії для фізіологічних функцій і нормальної працездатності кожного органу.

У число таких сполук входять і жирові відкладення, які можуть акумулюватися як в підшкірній клітковині, так і в прошарках між тканинами внутрішніх органів. Ось чому швидкість накопичення і використання власного жиру в чому визначається саме темпом метаболізму або обміну речовин. Ця властивість організму є запрограмованим ще на генетичному рівні, тому вплинути на швидкість обміну речовин досить складно. Саме з цієї причини існує категорія людей, у яких, за їхніми ж власним твердженням, кожен з’їдений шматочок тут же відкладається в жирок. Такі чоловіки і, особливо, жінки, щиро заздрять тим, які дозволяють собі вживати що завгодно і коли завгодно без усіляких наслідків для маси тіла.

Чи можна вплинути на метаболізм?

І все ж ми б не радили впадати у відчай тим, хто виною свого зайвої ваги обгрунтовано вважає особливості обміну речовин. Хоча на метаболізм вплинути непросто, але можливо. Швидкість і характер метаболізму протягом усього людського життя коливається то в одну, то в іншу сторону. Так, починаючи з моменту народження, включаючи весь період дитинства і підліткового віку, процеси асиміляції (тобто біосинтезу та побудови біологічного матеріалу, необхідного для росту і розвитку організму) суттєво переважають над реакціями дисиміляції (тобто розпаду органічних сполук). У цей період обмін речовин йде досить інтенсивно, що пов’язано з якісним і кількісним розвитком всіх органів, їх поступовим збільшенням в розмірах, нарощуванню фізіологічного навантаження. Можливо, саме з цієї причини спостерігається набагато менш значний відсоток огрядності в дитячому та підлітковому періоді.

Надалі процеси асиміляції поступово стають не настільки превалюють, поки до двадцяти — двадцятип’ятирічному віком рівновага між синтезом і розпадом біологічних компонентів не урівноважиться остаточно. Оскільки жири в цьому періоді більше не потрібні для росту організму, вони починають все більше депонуватися в підшкірній жировій клітковині

Клітковина

і прошарках внутрішніх органів, используясь в якості енергетичного або будівельного матеріалу в міру потреби. У людей зі зниженим обміном речовин така «міра потреби» виникає не так уже й часто хоча б тому, що для отримання енергії клітинам цілком достатньо використовувати надходять з їжею вуглеводи. Звідси висновок, щоб спалювати жири, необхідно збільшити фізичне навантаження. Особливо корисні спортивні види діяльності, такі, як важка атлетика, фітнес, аеробіка, плавання, біг і так далі. При цьому, по-перше, збільшується потреба організму в енергії і для цього вже недостатньо одних лише вуглеводів

Вуглеводи

(Якщо одночасно обмежити споживання вуглеводної їжі, то результат буде ще більш помітний). А, по-друге, для зміцнення м’язів і підтримки їх у постійному тонусі потрібно додаткове кількість будівельного матеріалу, в тому числі тих же вуглеводів, недолік яких організм буде компенсувати розщепленням жирів.

Не зловживайте дієтою

Також дуже важливо для нормального темпу метаболізму не обмежувати себе занадто жорстко в харчовому раціоні. Ваш організм «розцінює» це як спробу перейти на більш економний режим вживання їжі і «допомагає» вам зберегти калорії зниженням обміну речовин. Ось чому після дієт (при неправильному виході з дієтичного режиму) так швидко повертаються кілограми. З цього випливає, що харчуватися потрібно різноманітно і часто, але потроху.

Прискорити обмін речовин можна також за допомогою закалівательних водних процедур, особливо корисний контрастний душ. При цьому поліпшується стан кровоносних судин та їх взаємодія з тканинами організму, що дуже важливо для підвищення якості обмінних процесів. Також не можна не згадати і про такі популярні сьогодні методиках, як рефлексотерапія і акупунктурний масаж, тобто про ті методи, які покращують енергетичну циркуляцію в організмі. Однак найкраще для досягнення поставленої мети попередньо проконсультуватися з фахівцем, оскільки кожна людина індивідуальна, а для вирішення подібної проблеми необхідно обов’язково враховувати індивідуальні особливості та фізичні можливості кожної людини.

Поради тим, хто хоче прискорити обмін речовин

Звичайно, всі ми хоч раз у житті задавалися питанням, чому одні можуть їсти все, що завгодно і скільки завгодно, і при цьому зберігати осину талію, інші ж набирають вагу, здається, навіть від думок про їжу. Відповідь проста — причина в швидкості обміну речовин, яка, в свою чергу, задається спадковістю, статурою, віком, статтю і навіть емоційним станом людини. Очевидно, що змінити щось, крім останнього пункту, не в наших силах. Однак за допомогою п’яти невеликих хитрощів можна «обдурити» свій організм і прискорити процес обміну речовин.

  • Їжте часто, але мало
Як прискорити обмін речовин кілька порад

Цим, здавалося б, загальновідомим правилом дуже часто нехтують, а дарма! За даними наукових досліджень, людина приймає їжу в середньому 5-6 разів за день (враховуючи навіть невеликі «перекушування», наприклад, яблуко). Особливу увагу слід приділяти сніданку і обіду.

  • Пийте воду за 10 хвилин до їди або через 30 хвилин після їжі

Проблема в тому, що вода виводиться з організму людини в три рази швидше, ніж їжа. Пити воду під час їжі не треба: ефект буде протилежним.

  • Контрастний душ

Величезний вплив на швидкість обміну речовин здатний надати термальний масаж або звичайний контрастний душ

Контрастний душ: різниця температур, крім того, це пом’якшує шкіру і покращує кровообіг.

  • Їжте лимони

Лимони широко відомі як ефективний засіб для підвищення імунітету, однак ці цитрусові володіють ще однією корисною властивістю — вони прискорюють обмін речовин.

  • Ароматерапія

Екстракт ялівцю, безумовно, гідний бути в арсеналі кожної жінки: 5-6 крапель, додані в теплу ванну, чудово впливають на обмін речовин, а також позбавляють від болю в м’язах.

Похожие темы