Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру?

Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру?

18 Апр, 2014

Як роликові ковзани допоможуть зберегти фігуру?

Як давно людство встало на роликові ковзани? Хто першим придумав прикрутити коліщата до ковзанів? Історія зберегла для нас ім’я винахідника роликових ковзанів — Джозеф Мерлін (Jozeph Merlin) з Бельгії. У 1760 році він оприлюднив свій винахід в Лондоні, влаштувавши виступ. Джозеф катався на ковзанах з металевими колесами по підлозі і при цьому грав на скрипці. Однак перші ковзани були настільки незграбні, що винахідник з усього розмаху в’їхав в дзеркало і отримав серйозні каліцтва.

Через майже 90 років, в 1849 році, француз Луї Легранж (Louis Legrange) спорудив роликові ковзани для вистави «Le Prophete», де по ходу п’єси актори повинні були кататися на льодових ковзанах. Багато разів це винахід допрацьовувалося і вдосконалювалося, проте катання на роликових ковзанах було важко і дуже небезпечно.

І тільки в 1863 році житель Нью-Йорка Джеймс Плімптон (James Plimpton) прикріпив до ковзанів гумову подушечку, яка стала гальмувати осі. Вона стискалася при нахилі роллера, і коліщатка вільно оберталися Його винахід покладено в основу конструкції сучасних роликових ковзанів.

На вулицях міст і сіл сьогодні вже нікого не дивує ватага веселих ролерів від мала до велика. Кататися на роликових ковзанах корисно і цікаво. Правда, так само, як і в будь-якому виді спорту, тут потрібен навик і бажання. Навчитися можна в будь-якому віці. Головне знати для чого. Поставити мету і почати її успішно втілювати в життя.

Що ж дає катання на роликових ковзанах для здоров’я?

 • Величезне задоволення, що не може не позначитися на позитивному настрої всього організму.
 • Відмінну витривалість. Спробуйте утриматися на восьми коліщатках в рівновазі довгий час.
 • Красиву фігуру. Катання на роликових ковзанах протягом години спалює стільки ж калорій, скільки годину занять в тренажерному залі.
 • Очищення організму. Кілька годин катання виводять шлаки у вигляді поту.
 • Рухливість суглобів, загальне оздоровлення і омолоджування.

Однак перед тим, як почати тренування на роликових ковзанах, варто подбати про захисній екіпіровці і пробудженні всіх м’язів організму. До кожного нового справі варто підходити вдумливо, тільки тоді результат не змусить себе чекати.

Екіпірування для травмонебезпечно спорту повинна бути відповідною — захист перш за все. Наколінники, налокітники, шолом і рукавички допоможуть знизити удари при падінні. На першому етапі вони неминучі. З часом, коли ролер навчиться падати правильно, йому будуть потрібні тільки рукавички і роликові ковзани.

Правила, яких необхідно дотримуватися

Для збереження краси фігури за допомогою восьми маленьких коліщат є кілька правил здоров’я.

 • Перед тим, як стати на ролики, потрібно провести декілька вправ на розігрів ніг і сідниць, на розтяжку

  Розтяжки: все про проблему і її вирішенні

  всього тіла.

 • Ноги в положенні сидячи з’єднати з силою разом і здавити їх, утримувати кілька хвилин, з силою розвести в сторони. Повторити кілька разів.
 • У положенні лежачи на спині поставити п’яти на підлогу так сильно, щоб таз злегка піднявся. Затриматися протягом 20 секунд. Розслабитися і повторити ще кілька разів.
 • Встати, руки підняти над головою, закрити «в замок» і повільно потягнутися всім тілом спочатку вправо, потім вліво. Повторити.

Після нескладної гімнастики на розігрів, можна почати збиратися на захоплюючу тренування. Якщо сприймати катання на роликових ковзанах як задоволення і розвага, а не як тяжку обов’язкову процедуру, ефект від занять буде швидким.

Спочатку займатися потрібно в групі. Одиночне катання без супроводу та підтримки може призвести до травм. Краще почати заняття в групі бувалих ролерів або з інструктором. Саме вони підкажуть секрети цього виду спорту і «таємниці», пастки місцевого ландшафту. На тренуваннях спочатку відпрацьовуються навички та правила ковзання, рівноваги, падіння, постави.

Ті, хто віддають перевагу катанню на роликових ковзанах, вбивають відразу кількох зайців. Зміцнюються серцевий м’яз, м’язи живота, ніг і сідниць, що неодмінно призводить до стрункості і формує гарне тіло. Крім того, з’являється азарт, смак життя, людина молодіє не тільки душею, а й тілом.

Катання на роликових ковзанах — спорт для витривалих і красивих людей, що піклуються про свою фігуру і душевному рівновазі.

Жанна Пятірікова

Похожие темы