Як виправити поставу не насильство своє тіло

20 Фев, 2014

Як виправити поставу не насильство своє тіло

Найчастіше ми занадто стурбовані спробами зробити живіт плоским, сідниці — підтягнутими, а груди візуально збільшити за допомогою ліфчика. Нам і в голову не приходить, що чим витрачати на корекцію фігури зайвих сорок хвилин на день, краще виправити поставу. Коли ми просто раптом перестаємо сутулитися, відразу ж візуально збільшується груди і підтягується живіт.

Уявіть тепер, що було б, залишайся стан прямим постійно. На людину з прямою спиною завжди приємно подивитися. Коли інші бредуть, зігнувшись у три погибелі під вагою сумок, жінка з прямим хребтом гордо йде по життю, вона немов справжня королева. І це лише візуальний образ, а, чи знаєте ви, наскільки важлива правильна постава для здоров’я?

На жаль, більшість сучасних людей, не здогадуються про те, що для гармонійного, здорового і красивого тіла потрібен, перш за все, прямий хребет. Ми не замислюємося над тим, що в чималій кількості наших хвороб винен саме він, а точніше, його неправильне положення або викривлення. Головні болі, запаморочення

Запаморочення — що робити, якщо воно стало вашим супутником, судоми, болі в серці

Раптовий біль у серці — як знайти причину?

і спині, утруднення дихання, зміщення органів, защемлення нервів і порушення кровообігу — все це може бути наслідком неправильного «виховання» хребта.

Причини порушення постави

Причиною порушення постави є зміна форми хребта. При нормальному розвитку він має кілька фізіологічних вигинів: вперед-назад в грудному та поперековому відділах. В результаті будь-яких впливів ці вигини порушуються, згладжуються або посилюються. У підсумку люди здобувають сколіози, кіфози та інші «принади».

Яких тільки причин подібних змін не називають лікарі: родова травма, мікротравматізм в результаті падінь в ранньому дитинстві, неправильні парти і важкі шкільні сумки замість ранців, хода. Причин — багато, слідство одне — викривлення хребта.

Лікувати його і усувати порушення постави рекомендується в дитячому або в підлітковому віці, коли кістки і хрящі ще досить м’які, а м’язи еластичні, та й хода ще не сформована до кінця. Дорослим же позбутися від кривої спини куди складніше.

Чи не примушуйте хребет

Фахівці не радять починати «нове життя» хребта з насильницьких змін. Не змушуйте себе сидіти і ходити з прямою спиною цілий день. У підсумку ви будете занадто концентруватися на поставі і на роботу ніяких сил не залишиться.

Виправити поставу можна, тільки довго і важко потрудившись. Пам’ятайте, що займатися потрібно виключно під керівництвом професіонала, будь то лікар або інструктор у фітнес-клубі. Використовувати спеціальні корсети, які дають можливість тримати спину прямою, не докладаючи особливих зусиль, звичайно, можна, але захоплюватися ними не варто. Через якийсь час м’язи «забувають», що необхідно працювати самостійно, адже за них хребет «тримає» корсет. Оптимальним варіантом мануальні терапевти називають суміщення носіння корсета і щоденних фізичних вправ

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри

для зміцнення м’язів. Тоді ми «привчаємо» їх працювати саме в тому прямому положенні, якого домагалися.

Правильний відпочинок

Протягом дня наша спина відчуває сильні навантаження і потребує заслуженому відпочинку ввечері. Мова йде не про пухової бабусиній перині. Ви засинаєте на неї з величезним задоволенням, а прокидаєтеся чомусь зовсім розбитим і з затерплої шиєю. Нічний сон — для хребта головне час відпочинку. І потрібно подбати про те, щоб він був правильним, адже турбота про поставу повинна бути цілодобовою. Якщо вранці ви не відчуваєте себе бадьорим, значить, не до кінця розслабилися уві сні. Якщо ми будемо посилено займатися виправленням постави вдень і забувати про неї вночі, процес затягнеться надовго. Для нічного «пильнування» необхідні спеціальні ортопедичні матраци та подушки «під плечико», будова яких не дозволяє хребту викривлятися. Особливо гарні для сну водяні матраци. Вода має розслаблюючим властивістю. Всім відомо відчуття легкості, коли ми просто лягаємо на водну поверхню або пливемо: знімається тяжкість тіла, розвантажується хребет. Головний критерій хорошого матраца або подушки: якщо ввечері ти відчував напругу або біль у м’язах, то вранці цього бути не повинно.

Тільки у фахівців

Займатися виправленням постави стоїть під наглядом фахівців. Спочатку вони допоможуть вам визначити першопричину порушень, потім порадять масаж або мануальну терапію, потім — спеціальні вправи. Тільки тоді ви дочекаєтеся позитивного результату.

Багато фітнес-клуби, до речі, крім досить широкого спектра послуг, пропонують ще й окремі програми щодо виправлення постави.

Ви можете трохи поліпшити поставу і в домашніх умовах. Для цього виконуйте наступні вправи. Випряміть спину і повертите головою вправо-вліво, нахиліть її вперед-назад. Зробіть кілька присідань з прямою спиною. Така нескладна зарядка відновить кровообіг і підтримає м’язовий тонус на дві-три години.

Так що якщо ви мрієте про летить ході, захоплених поглядах і королівської поставі, доведеться постаратися. Терпіння, працю і самодисципліна зроблять вашу фігуру стрункою, а ходу — красивою. Повірте, результат вартий витрачених зусиль.

Анастасія Крайнер

Похожие темы