Йога для кожного умиротворення або активне тренування?

30 Май, 2014

Йога для кожного умиротворення або активне тренування?

Йога — найдавніша дисципліна, яка в останні кілька років відзначається хвилею немислимою популярності. Велика перевага її ще й в тому, що вона багатолика, і кожен, хто захоче застосувати її силу для власного здоров’я, зможе вибрати щось своє — адже вибір є, і він зовсім не маленький.

Місяць і сонце, інь і янь — все це ви напевно вже чули в рамках розмов про традиційну, найпоширенішою хатха-йоги. В її основі лежить об’єднання протилежних типів енергії з метою знаходження гармонії. Всі інші види йоги черпають себе саме тут. Принцип хатха-йоги — баланс тіла і духу, який досягається шляхом виконання асан, правильного дихання, думок і максимальної концентрації. Все це вкупі дає приголомшливі результати, які виражаються в найвищій гармонії з собою і прекрасному самопочутті.

Ашатанга-віньяса являє собою дуже динамічний варіант хатха-йоги. Цей різновид особливо люблять Мадонна і Гвінет Пелтроу. Ашатанга-віньяса йога використовує синхронізацію інтенсивних рухів тіла і дихання, які роблять з цієї йоги хорошу кардіо-респіраторну тренування. Сеанс включає в себе три етапи: розтягування, робота з нервовою системою і вправи на гнучкість.

Якщо ви знаходитесь в пошуку розслаблення, фізичного та морального спокою, умиротворення, то ваш вибір — вішранта-йога. Це більше робота зі свідомістю, ніж з тілом, яке весь цей час залишається нерухомим. Головна мета вішранта-йоги — це позбавлення від депресивних станів, стресу, дратівливості.

Айенгар-йога або йога Айенрага названа на прізвище її творця. Це різновид, дещо різниться від стандартної йоги. Справа в тому, що в сеансах бере участь не тільки тіло і дух, але і допоміжні інструменти, такі як стільці, валики, ремені. Ця йога вимагає великої зосередженості і потрібна в тому випадку, якщо ви хочете очистити організм, звільнити його від токсинів.

Відіа — це йога, спрямована на зміцнення ментальної сили, для розвитку розумових здібностей, поліпшення пам’яті, концентрації уваги. Під час сеансу руху досить активні, тому її можна використовувати для підвищення енергетичного рівня.

Нідра-йога в перекладі з санскриту означає «йога сну». За допомогою йоги нідра відбувається розслаблення і одночасно відродження сил, тому вона показана тим, хто відчуває виражену фізичну і психічну втому. У сеансі нідра-йоги вдаються до візуалізації і особливою техніці дихання, які і занурюють людину в психічний сон.

Існує також йога сміху. Користь посмішки, а тим більше — заразливого сміху, відома всім навколо. Для цієї користі і служить Хаас-йога або йога сміху. Її можна назвати запозиченням з традиційної йоги. Проводиться йога сміху в групах, щоб ефект був більш вираженим, і учасники могли «заражатися» один від одного позитивом. У Хаас-йоги працюють м’язи обличчя і живота, завдяки яким все тіло наповнюється позитивною енергією.

Йога Бікрам — це по-справжньому гаряча різновид давньої практики. Сеанс проводиться в розігрітій до 40 ° C кімнаті і включає двадцять шість поз. Принцип цієї йоги досить простий, і полягає він у тому, що за допомогою високих температур і особливих вправ і подихів з тіла виводиться більше токсинів.

Передпологова йога практикується в якості підготовки до пологів. З її допомогою майбутня мама освоює пози і техніки дихання, які найсприятливішим чином відбиваються на малюкові. З перебігом вагітності пози змінюються, і в самому кінці робота ведеться переважно з диханням.

Єгипетська йога допомагає при проблемах зі спиною. Ця йога теж запозичує основу з хатха-йоги, але рухи виробляються у вертикальному напрямку, що позитивно позначається на хребті.

Похожие темы