Йога для початківців спокій спокій і безпристрасність

24 Фев, 2014

Йога для початківців спокій спокій і безпристрасність

Йога знаходить все більше прихильників завдяки позитивному впливу, який вона чинить на здоров’я людини і його емоційну сферу. Будучи найдавнішою системою зміцнення тіла і духу людини, йога розкриває задіяний раніше потенціал людської свідомості, а також енергетичного і фізичного тіла. Висока ефективність занять йогою пояснюється її тривалою історією, що нараховує більше п’яти тисяч років, за час якої дана східна практика увібрала в себе тільки найкраще, гармонійно впливає на тіло і ментальне здоров’я людини.

Основи йоги

Йога для початківців увазі не тільки виконання певних асан і дихальних вправ, але і предваряющее їх всебічне вивчення основ йоги.

Так, неможливо зрозуміти йогу, якщо не дотримуватися під час занять деяких правил. Наприклад, щоб закласти міцну основу для йоги, необхідно поєднання трьох чинників: спокою, спокою та неупередженості. Адепти багатьох східних практик сходяться на думці, що для розкриття особистої свідомості, а також для його підйому на більш високий духовний рівень, потрібно домогтися, насамперед, спокою розуму або, як вони кажуть, досягти «тиші в умі», оскільки тільки повний душевний спокій допомагає досягти найвищої точки концентрації уваги. Поступово робота з тілом і диханням допомагає накопичити велику кількість вільної енергії. Основи йоги вчать, як раціонально використовувати накопичену енергію і повністю її контролювати.

Важливим моментом в заняттях йогою є щире бажання займатися нею. Не слід змушувати себе займатися, оскільки головне призначення занять йогою — це отримання задоволення і радості. Якщо в якийсь із днів людина відчуває, що займається через силу, то краще пропустити одне або два заняття і потім без жодних докорів сумління, знову повернутися до йоги для початківців. Якщо ж відсутність позитивних емоцій пов’язано з тривалістю занять, або з виконанням певних асан, то краще скоротити заняття йогою до 20-30 хвилин і робити тільки ті асани, які вимагає тіло. Головне — це відчуття гармонії, задоволення від занять і спокою. Тільки такий настрій забезпечує гармонізацію фізичного та ментального здоров’я людини під час занять даної східній практикою.

Дихальні практики

Заняття йогою невіддільні від виконання Пранаями або дихальних практик, які допомагають природним шляхом змінювати стан свідомості і фізичного стану організму. Регулярні дихальні вправи розвивають легені і нормалізують роботу внутрішніх органів, залоз внутрішньої секреції, що позитивно позначається на роботі імунної системи людського організму. Завдяки розвитку легенів і поліпшенню газообміну в них значно зростає працездатність всього організму, а також активізується робота головного мозку. Будучи одним з ефективних способів боротьби зі стресами, Пранаяма стабілізує роботу нервової системи, дозволяє людині бути врівноваженим і спокійним, підвищує рівень концентрації і зосередженості.

Правильна психологічна підготовка

Перед початком занять йогою необхідно розслабитися і відволіктися від усіх переживань і сторонніх думок. Закривши очі, необхідно прийняти вихідне положення першої асани, потім повністю розслабитися і завмерти без руху, концентруючись при цьому на тиші і заспокоюючи розум. З повністю розслабленим тілом і тишею в голові повільно виконується асана і після досягнення максимальної межі знову приймається нерухома поза, з якої повільно повертаються у вихідне положення.

Як правильно займатися?

При виконанні вправ йоги головне, на що потрібно орієнтуватися — це відчуття комфорту і відсутність болю. Хребет потрібно намагатися тримати прямо і всі нахили здійснювати не за рахунок згинання в спині, а завдяки повороту в тазостегнових суглобах. Виконуючи асани, не слід забувати про дихання, яке повинно залишатися вільним і не збиватися. Будь-які неприродні або дискомфортні відчуття після практик можуть свідчити про неправильне їх виконання. У такому випадку краще на якийсь час прибрати ті вправи, які створюють проблеми, або робити їх у спрощеному варіанті. Для успішного початку занять йогою виконувати їх слід під чуйним керівництвом інструктора. Це допоможе уникнути безлічі проблем і з самого початку забезпечить правильне виконання асан, дихальних вправ.

Наталія Біатова

Похожие темы