Йога для схуднення — панацея від хвороб і надмірної ваги

04 Фев, 2014

Йога для схуднення - панацея від хвороб і надмірної ваги

Зайва вага — одна з найбільших жіночих проблем. І справа не тільки в тому, що худі нині в моді. Крім НЕ привабливого зовнішнього вигляду, надмірна вага згубно відбивається на здоров’ї людини, перешкоджає організму функціонувати в належному режимі, тим самим викликаючи різноманітні патології. Один з варіантів правильного позбавлення від зайвої ваги — заняття йогою для схуднення. У чому секрет ефективності вправ йоги?

Чому худнуть від вправ йоги

Причиною появи надлишкової ваги є переїдання і адинамія — малорухливість людини. Жінки більш сприйнятливі до стресів, при яких організм витрачає значну кількість енергії. Для її відновлення потрібно калорійна їжа, багата за своїм складом вуглеводами

Вуглеводи

і жирами. Як наслідок — поява зайвих кілограмів.

Фізичні навантаження, укладені в спеціалізованих вправах йоги — асанах, стимулюють процеси обміну речовин і покращують роботу травної системи. За своєю ефективністю статичні заняття йогою не поступаються важким, динамічним вправам.

Йога для схуднення - панацея від хвороб і надмірної ваги

Правильне дихання відіграє далеко не останню роль у прагненні позбутися надмірної ваги. Глибоке ритмічне дихання здатне в достатній мірі забезпечити організм киснем, внаслідок чого нормалізується робота серцево-судинної та нервової системи, а головне — починають функціонувати належним чином обмінні процеси в організмі.

Медитація і розслаблення є запорукою успіху в боротьбі із зайвими калоріями. Процедура релаксації дозволяє придбати відчуття душевного спокою і гармонії. Пригнічений і розбите стан душі, навіть при точному і систематичному виконанні асан не принесуть належного результату.

Правила при виконанні вправ йоги

 • Виконувати вправи до їжі
 • Перші тренування не повинні бути довше п’ятнадцяти хвилин
 • При виконанні вправ дихати тільки носом
 • Вправи виробляти з ритмічним і глибоким диханням
 • Після закінчення місячних і при вагітності навантаження виконуваних вправ мінімальна
Йога для схуднення - панацея від хвороб і надмірної ваги

Основні асани для схуднення

 • Поза «воїна». Стоячи зробити крок вперед, причому одна нога згинається в колінному суглобі, утворюючи кут в дев’яносто градусів з підлогою, а друга залишається прямою. З’єднати разом долоні, підняти руки над головою. Під час вправи погляд необхідно направити на руки. У цьому положенні затриматися на хвилину, а потім змінити ноги.
 • «Тридцять — шістдесят — дев’яносто». Лежачи на спині, витягнути ноги. Потім підвести їх над поверхнею підлоги таким чином, щоб кут між ногами і підлогою становив тридцять градусів. Протягом двох — трьох вдихів утримувати ноги на вазі. Повторити дану дію тільки з кутом в дев’яносто і шістдесят градусів.
 • Поза «випад» (ланч). З пози воїна зробити рух вперед. Нога при цьому, що знаходиться позаду, рухається ще далі. Руки опустити і спертися ними об підлогу, вони повинні знаходитися в тому рівні, в якому стоїть стопа зігнутої ноги. Зробивши сильний випад, намагатися утримати рівновагу.
 • «Собака дивиться вниз». Перехід в цю асану виробити з позиції «випад». Нога, зігнута в коліні йде назад, положення тіла починає нагадувати букву «л». Сідниці, в цій фігурі, будуть вершиною отриманого трикутника, а його сторонами служать ноги і спина, які повинні бути абсолютно прямими.
 • Поза «дитини». Сісти на коліна на підлогу і максимально витягнути руки вперед. Процедури заняття йогою, в основному, завершуються асан «шавасана» (лежачи на спині, розслабити кінцівки). Дана поза благотворно впливає на повне розслаблення всього організму після виконання тренувань.
 • «Удіана». Лежачи на спині, випрямити ноги. Провести глибокий вдих і під час видиху підняти праву ногу, після чого зігнути її. Затримати дихання і щільно притиснути коліно до живота. Потім повільно відновити дихальні рухи і опустити випрямлену ногу. Руки опустити по «швах», повністю випрямивши ноги. Повторити цю вправу з лівою ногою. Асана повторюється два — три рази.
 • У положенні стоячи нахилитися до ніг. Руки зчепити за спиною, ноги не згинати. Виконати глибокий вдих, а на видиху доторкнутися лобом своїх колін.
 • «Кобра». Лягти на підлогу, на живіт. Лікті притиснуті до тіла, як при віджиманні від підлоги. Прямі ноги поставити разом, носки витягнути. Видихаючи підняти верхню частину корпусу, вигнути спину і спертися на руки (при цьому нижня частина тулуба перебувати на підлозі). Закинувши назад голову, затримати дихання на пару секунд. Повільно видихаючи повернутися в колишнє положення.
 • «Коник». Лягти на живіт, при цьому руки стислі в кулаки витягнути уздовж тіла, шкарпетки

  Шкарпетки: слідами грецьких красунь

  теж витягнути, підборіддя лежить на підлозі. Глибоко вдихнувши, як можна вище підняти одну ногу. Після чого, затримати подих, потім повільно видихаючи, опустити ногу. Провести теж вправу з іншою ногою, потім виконати його з двома.

 • «Лук». Лежачи на животі, зігнути ноги в колінних суглобах і взяти себе за щиколотки. Піднімаючи обидві ноги спробувати максимально вигнути спину, при цьому виконуючи глибокий вдих. Затримуючи дихання, зафіксуватися в цьому положенні. Повільно опустити ноги, виконуючи видих.
 • «Розгойдування в сторони». Сісти, спертися руками об підлогу, ноги зігнути в колінах і розташувати по праву сторону від тулуба, зчепити руки за головою. Під час глибокого вдиху, почати розгойдувати тіло від корпусу в праву сторону. Повторити вправу на ліву сторону.

Похожие темы