Калланетика ефективна корекція фігури

Калланетика ефективна корекція фігури

08 Апр, 2014

Калланетика ефективна корекція фігури

Калланетика — комплекс вправ, який у вісімдесятих викликав справжню революцію в сфері фітнесу. «Автор» системи вправ — американка Каллан Пінкні, що розробила серію вправ спочатку для вирішення власних проблем зі здоров’ям: через вроджену деформації хребта Каллан відчувала постійний біль у спині та ногах. В основу розробленої Пінкні системи вправ лягли уроки балету, яким майбутній «автор» каланетики займалася в дитинстві. Ефективність вправ була настільки високою, що дуже скоро каланетика перетворилася в самостійну систему з безліччю послідовників і шанувальників.

Принципи калланетики

Основа системи вправ калланетики — принцип впливу на окремі групи м’язів і розподіл всіх м’язів на «поверхневі» і «глибокі». Якщо стандартні режими тренувань спрямовані найчастіше на «поверхневі» м’язи, то вправи калланетики стимулюють роботу «глибоких» м’язів за допомогою дрібних, але точних рухів. У такого принципу тренувань є безліч переваг не тільки для тих, хто за допомогою каланетики намагається позбутися зайвої ваги, але і для тих, кому фізична активність показана з яких-небудь інших причин. Наприклад, комплекс вправ калланетики допомагає поліпшити поставу, полегшити болі в спині, пов’язані з якими-небудь деформаціями хребта, домогтися стрункості чи не мнимої, візуальної, а справжньою. Ключ до ефективності вправ — дуже повільні, дрібні рухи, плавні, без ривків.

Переваги калланетики

  • Калланетика покращує поставу і гнучкість, зміцнює м’язи проблемних ділянок тіла, будь то руки, стегна, живіт, талія.
  • Специфічні дрібні рухи і скорочення м’язів, на яких будується вся програма вправ калланетики, дозволяють домогтися видимих ​​результатів дуже швидко, в найкоротші терміни повернути стрункість, зробити фігуру підтягнутою.
  • Вправи калланетики спрямовані навіть на ті частини тіла, позбутися жирових відкладень в яких часто дуже складно — так, наприклад, дуже мало по-справжньому ефективних вправ, спрямованих на зміцнення і підтягування м’язів внутрішніх поверхонь стегон, а калланетика успішно заповнює цей пробіл.
  • Одна з основних переваг калланетики полягає в тому, що комплекс вправ задіє практично всі групи м’язів індивідуально — фактично це означає, що в досить короткі терміни можна скорегувати проблемні ділянки і позбутися жирових відкладень навіть в самих важкодоступних областях, будь то стегна, сідниці, виступаючий живіт.
  • Калланетика допомагає не тільки позбутися зайвих кілограмів максимально швидко, але й вирішити деякі неприємні проблеми зі здоров’ям — регулярне виконання комплексу вправ калланетики зменшує біль у спині, животі, ногах.
  • Зміцнення м’язів, збільшення їх еластичності, яке гарантує калланетика, можна розглядати і як відмінний спосіб профілактики деяких порушень опорно-рухової і скелетно-м’язової систем (наприклад, остеопорозу).
  • Нарешті, дуже важлива перевага калланетики — відсутність необхідності витрачати багато часу і грошей на відвідування спортзалу або придбання спеціального спортивного інвентарю. Займатися калланетикой можна вдома, самостійно, незалежно від віку та стану здоров’я — головне не перестаратися з навантаженнями.

Як займатися правильно

Сама Каллан Пінкні та її послідовники стверджували і продовжують стверджувати, що всього одну годину калланетики замінює двадцять годин аеробних навантажень. Не варто, однак, забувати про те, що навіть сама продумана і ефективна система вправ не надає належного ефекту, якщо займатися неправильно. Тому, починаючи займатися калланетикой

Калланетика — знімаємо напругу, необхідно враховувати кілька основних правил.

В першу чергу, не можна поспішати: сама основа калланетики — це повільні, плавні рухи без ривків і поспіху. Перед виконанням кожного комплексу вправ, спрямованих на окрему групу м’язів, необхідно виконувати вправи разогревающие. Крім того, навантаженнями не можна зловживати: якщо якісь вправи викликають біль або посилюється дискомфорт, найкраще взяти паузу — цілком можливо, навантаження виявилася надмірною для не звикли до роботи м’язів.

Тетяна Смирнова

Похожие темы