Кардіотренажери — серцева гімнастика і боротьба за стрункість

Кардіотренажери — серцева гімнастика і боротьба за стрункість

25 Июн, 2014

Кардіотренажери - серцева гімнастика і боротьба за стрункість

Захоплення спортом завжди похвально, але у когось є можливість підтримувати себе у формі професійним в нього зануренням, в інших — ні. І тоді на допомогу приходять кардиотренажери, що дозволяють займатися як в тренажерному залі, так і в домашніх умовах. Але ці тренажери, що стали в останні роки доступними для придбання в приватне користування, вимагають особливої ​​обережності при експлуатації. Адже під час роботи на них навантажується найголовніша м’яз — серце.

Багатолика аеробіка

Тренажери поділяють на два види. Перший — кардіотренажери, які змушують активно працювати серцево-судинну і дихальну систему, тому звані також аеробними. Другий — силові тренажери, розвиваючі м’язи, підвищують їх тонус, пружність, масу. Якщо заняття проходять у спортзалі, то, як правило, тренери рекомендують поєднувати різні види навантаження, починаючи з аеробного, продовжуючи силовий. Але кардиотренажери можуть використовуватися і окремо, наприклад, якщо необхідна загальна підтримка організму, спалювання калорій, покращення метаболізму без розвитку мускулатури. З цієї причини саме кардиотренажери стали настільки популярними — нині вони все частіше перебираються в звичайні квартири, не обладнані спортивними кімнатами.

Аеробні тренажери в більшості своїй імітують діяльність, яка звична для людини в повсякденному житті, будь вона більш-менш активна. І кожен може вибирати для себе той вид, який найбільше йому імпонує. Наприклад, для любителів літніх велопрогулянок кращим стане велотренажер, бігова доріжка — справжній подарунок для тих, хто звичний до традиційного неквапливому пішого променаду або інтенсивному бігу. Можна вибрати еліптичний тренажер, степпер — всі вони забезпечують хороше тренування серцевого м’яза і спалювання калорій. Головне — не переоцінити свої сили і не почати накручувати численні кілометри на високій швидкості, особливо спочатку. Як правило, рекомендується починати з п’яти-п’ятнадцяти хвилин, поступово збільшуючи час тренування до півгодини.

Види кардиотренажеров

  • Бігова доріжка — самий зрозумілий, звичний і легкий в експлуатації кардиотренажер. Всі ходять пішки — хтось більше, хтось менше, деякі навіть бігають. Доріжка будинку — це відмінний спосіб підтримувати себе у формі, планомірно знижуючи вагу всього лише звичайною ходьбою, яка підходить людям різного статури. Якісні доріжки забезпечені системою амортизації, яка дозволяє знижувати навантаження на суглоби, що виникає при ходьбі і бігу.
  • Велотренажер — ще одна спортивна класика — досить простий, зручний, фактично універсальний агрегат для всієї родини. З його допомогою зміцнюються м’язи ніг, різна інтенсивність тренувань дозволяє настроїти навантаження на серцево-судинну систему.
  • Степпер — ще один досить простий тренажер. Він може бути дуже маленьким — дві педалі з пружинним механізмом на підставці, або більш зручним, що передбачає тримачі для рук. Степпер імітує ходьбу, але не в звичайному ритмі, як на біговій доріжці, а більш інтенсивну, з вираженою навантаженням на м’язи ніг. Жінки повинні бути уважні до інтенсивності тренувань, оскільки є ризик перекачати ікри, які будуть виглядати неестетично.
  • Еліптичний тренажер навантажує все тіло у вертикальному положенні. Незважаючи на зовнішню складність конструкції, працювати на ньому досить легко і приємно. Свою назву він отримав через те, що при тренуванні руки і ноги повторюють траєкторію еліпса. Він підходить для людей із захворюваннями опорно-рухового апарату, тому що при роботі на еліптичному тренажері знижено навантаження на ноги, яка присутня при ходьбі.

Ще кілька років тому були доступні в основному механічні версії кардиотренажеров. Зараз є електронні, які дорожче, але набагато зручніше і безпечніше. Електронне табло дозволяє контролювати частоту пульсу, витрата калорій, можна задавати певну швидкість і рівень опору. Це дуже важливо для користі тренування і для зниження ризику побічних ефектів від занадто інтенсивного навантаження.

Євгенія Жіркіна

Похожие темы