Кистьовий тренажер розвиваючи мертву хватку

Кистьовий тренажер розвиваючи мертву хватку

04 Июл, 2014

Кистьовий тренажер розвиваючи мертву хватку

Ті, у кого робота пов’язана з комп’ютером, напевно не з чуток знають, що таке синдром офісної мишки. Навіть більшість власників ноутбуків, незважаючи на можливість користуватися сенсорною панеллю, воліють експлуатувати цього «звірка», часом долаючи гострий біль у руці. Вилікувати такий сидром буває досить складно — набагато легше його попередити, використовуючи кистьовий тренажер. Проблеми з суглобами кисті часто бувають також і у професійних спортсменів — в першу чергу, у тенісистів і скелелазів.

На відміну від більшості спортивних пристосувань, кистьові тренажери позиціонуються на ринку не тільки як засіб зміцнення м’язів і профілактики певних недуг, але і як стильні аксесуари, вдало вписуються в імідж ділових людей. А ще цей динамічний гаджет дозволяє з користю провести вільний час і скрасити перебування в автомобільних пробках, в поїздах, на літаках і так далі, оскільки для занять з кистьовим тренажером не потрібно якихось спеціальних умов. Розрізняють два основних типи кистьових тренажерів: гіроскопічні і еспандери.

Гіроскопічні кистьові тренажери

Принцип дії гіроскопічного тренажера заснований на здатності бистровращающегося тіла, іменованого гіроскопом, чинити опір зовнішньому впливу. Сам тренажер типу Powerball або Booster має форму кулі, вільно вміщається в долоні. Обертаючись під дією приводу, він ніби прагне вирватися з неї, а сенс тренування полягає в тому, щоб утримати його, долаючи силу доцентровий прискорення.

Гіроскопічний тренажер може досягати швидкості обертання, що перевищує десять тисяч обертів на хвилину. При цьому навантаження на руку становить від десяти до дванадцяти кілограмів. Не варто думати, що вся вона лягає на кистьовий суглоб — насправді відбувається її розподіл між пензлем, передпліччям, біцепсом, трицепсом і плечем, тобто кистьовий тренажер однаково інтенсивно впливає на м’язи всієї руки. Але якщо міняти положення руки, можна перерозподіляти навантаження на свій розсуд. Наприклад, обертаючи тренажер рукою, опущеною вниз, можна максимально навантажити кисть і передпліччя, а якщо зігнути лікоть і занести тренажер над плечем, то під прицілом виявляються трицепс і плече. Крім того, незалежно від положення руки, кистьовий тренажер розвиває чіпкість і витривалість пальців.

На кистьовому тренажері, як правило, встановлюється електронний лічильник обертів — з його допомогою нескладно контролювати свої рухи. Цікаво, що в конструкції приладу немає батарейок електроживлення — він працює за принципом законів динаміки.

Основний недолік кистьових тренажерів Powerball і Booster полягає в їх вразливості перед механічними впливами: при падінні або сильному ударі вони відразу виходять з ладу. Придбати кистьові тренажери можна за ціною від тридцяти до ста доларів.

Кистьові еспандери

Ці пристрої — незамінні помічники тих, хто вирішив розвинути нищівну силу рук. Такими тренажерами часто обзаводяться професійні спортсмени, бодібілдери, охоронці, оскільки вони сприяють розвитку кистьового хвата рук.

Світовим лідером з виробництва кистьових еспандерів можна назвати американську компанію IronMind Enterprises, що випускає самі різні варіанти цих пристроїв, у тому числі й знамениту модель Captains of Crush, що відрізняється підвищеною жорсткістю.

Сила стиснення професійних кистьових еспандерів може змінюватися від двадцяти п’яти до ста шістдесяти кілограмів. Користувач вибирає рівень навантаження на свій розсуд, маючи можливість його поступово збільшувати або зменшувати.

Якісні кистьові еспандери зазвичай виконані з авіаційного алюмінію і першокласної стали: ці матеріали порівняно легкі і в той же час дозволяють підтримувати високі рівні опору. Тренажери від IronMind Enterprises стали своєрідним маст-хев для сотень і тисяч шанувальників армрестлінгу, а особою ряду рекламних акцій бренду ставав багаторазовий чемпіон з цього виду спорту Джон Брзенк.

Світлана Усанкова

Похожие темы