Користь бігу Як втекти від проблем?

20 Май, 2014

Користь бігу Як втекти від проблем?

Ранкові пробіжки не просто будять сонний організм, вони знімають стрес і омолоджують усі внутрішні системи. При пробіжці відбувається великий викид шлаків, організм оновлюється і очищається, тому й омолоджується. Однак, почавши відразу з місця в кар’єр, можна нанести непідготовленому організму більшої шкоди, ніж користь. Зазвичай люди бігають з кількох причин: скинути вагу, провести розминку, за звичкою, з метою знайти однодумців, хтось навіть тікає від власних проблем.

З чого почати і чим закінчити?

Кожну пробіжку важливо починати з розминки, щоб розігріти м’язи, підготувати їх до навантаження і уникнути серйозних травм. Починати біг потрібно з швидкої ходьби або бігом в легкому темпі, поступово збільшуючи навантаження, прискорюючи темп. Організм мудрий і сам просигналить про небезпеку — можуть виникнути больові відчуття, може не вистачати дихання. У цьому випадку потрібно припинити біг, перейти на швидку ходьбу і почати проводити дихальні вправи, глибоко дихаючи через рот. Якщо внутрішні органи недостатньо забезпечені киснем, може з’явитися біль у боці.

Завершувати біг теж потрібно поступово, не можна відразу і швидко зупинитися — для організму це ще більший стрес, величезне навантаження на серце. На останній дистанції потрібно поступово знижувати темп, домагаючись відновлення пульсу, дихати через ніс.

Пробіжка відмінно розігріває м’язи, саме тому після завершення бігу потрібно зробити кілька вправ на розтяжку м’язів і, лише, потім прийняти контрастний душ

Контрастний душ: різниця температур, розтертися жорстким рушником. Спортивні лікарі не рекомендують бігати

Як правильно бігати — секрети правильних технік

щодня, оскільки опорнодвигательного апарат піддається серйозному навантаженні і потребує відновлювальному періоді. Біг через день — оптимальний варіант.

Як бігати?

Бігати по піску і асфальту, а так само в гору і з гори також не рекомендується — занадто велике навантаження на колінні суглоби. За будь-яких больових відчуттях біг слід негайно припинити. Розтягнення зв’язок або відчуття дискомфорту в якійсь частині тіла — сигнал до припинення занять. На час відновлення біг можна замінити їздою на велосипеді або плаванням.

Головний індикатор користі бігу — отримане задоволення. Нічого не можна робити з примусу або через силу — організм тут же відгукнеться новим стресом. Біг лише тоді принесе відчутну користь, коли увійде в звичку, таку ж як чищення зубів вранці або прийняття душу. Скасовувати біг через погоду — розслаблююча відмовка. Дощ допоможе внести родзинку в приємні заняття і маленьку перемогу над собою.

Зазвичай перший позитивний результат бігуни отримують через два тижні регулярних занять, а через місяць біг входить у звичку. Перші дні більше 10-15 хвилин бігати не коштує, в середньому для тренованого людини загальне заняття бігом може займати не більше 30-40 хвилин за умови регулярності та підготовці серцевого м’яза.

Користь бігу незаперечна — жоден вид спорту так швидко не розвиває витривалість, а спалювання калорій відбувається ще швидше: пробігаючи кожні 2 км, людина в середньому втрачає 100 ккал. Бігуни більш бадьорі і життєрадісні, оскільки у них накопичення шлаків не відбувається, прискорюються всі обмінні процеси в організмі.

Біг сьогодні є однією з найбільш ефективних процедур тренування серця, попереджаючи склеротичну закупорку судин і активізуючи метаболізм серцевого м’яза. Біг не пред’являє якихось особливих вимог ні по екіпіровці, ні за погодними умовами, ні по прихильності до спортивних майданчиків і споруд. Бігати можна скрізь, в будь-яку погоду.

Протипоказання

Біг протипоказаний людям, що страждають серцевими захворюваннями, вродженими вадами серця, діабетом, гіпертонією

Гіпертонія — зверніть увагу на нервову систему, захворюваннями нирок і печінки, деякими очними хворобами, не можна бігати в періоди загострення будь-яких хвороб. Перш ніж зайнятися бігом, неодмінно потрібно порадитися з лікарем. Дозування бігу визначає лікар. Найголовніша умова — людині біг повинен приносити задоволення і насолоду, повертати позитив і спокій, мудрість. Ніякі життєві негаразди не страшні тому, хто вміло тренує своє тіло і загартовує свій дух. Будь-яку проблему така людина переведе в задачу і знайде її рішення.

Бути здоровим може кожен, це зовсім не привілей багатих людей. Оздоровчі процедури доступні і безкоштовні, головне — зробити зусилля над собою і одного разу і назавжди вибрати здоровий спосіб життя. Бігайте легко, знаходите своїх однодумців і будьте завжди красиві, здорові і щасливі!

Жанна Пятірікова

Похожие темы