М’язова маса чи варто її нарощувати?

02 Май, 2014

М'язова маса чи варто її нарощувати?

Мабуть, практично вже неможливо відшукати яку-небудь область у суспільному житті сучасного населення, яку можна було б назвати споконвічно чоловічий. Ось уже й атлетичний тренажерний зал повільно, але впевнено освоює прекрасна половина людства. Правда, мети відвідування тренажерних залів з жіночої точки зору дещо відрізняється від тих завдань, які ставлять перед собою чоловіка.

Чи можна дівчині стати «качком»?

Дійсно, «накачати» величезні ефектні м’язи дівчатам, по-перше, абсолютно ні до чого, а по-друге, практично неможливо. Справа в тому, у жінок, порівняно з чоловіками, більш низьке відносний вміст м’язової маси. Хоча саме м’язова маса — це той фактор, який відіграє найважливішу роль у формуванні красивої жіночої фігури. Для того щоб дівчина змогла досягти окресленої рельєфності скелетної мускулатури, їй потрібно дуже довго і наполегливо працювати, дотримуючись інтенсивний режим тренування і специфічну дієту. Тому, приймаючи рішення про нарощування м’язової маси з метою придбання спокусливих зовнішніх ліній, дівчина може не турбуватися про те, що її тіло стане схожим на суцільне нагромадження м’язів, на зразок тих, які ми бачимо у професійних культуристок.

У багатьох може виникнути цілком природне запитання: навіщо взагалі піддавати себе м’язових навантажень, якщо придбати фігуру можна, наприклад, за допомогою однієї з таких численних дієт? З одного боку, це правильно, але тільки не можна забувати про те, що поняття «гарна фігура» має на увазі не тільки стрункість і нормальну вагу. Адже навіть за відсутності надлишкової маси контури тіла можуть виглядати не дуже привабливими, а шкіра може буяти ділянками починається целюліту

Целюліт — хвороба чи неминучість?

. Особливо ця картина характерна для жінок, які ніколи не займалися спортом. Якщо ж мова йде про огрядності, то одне лише схуднення нерідко призводить до погіршення зовнішнього вигляду шкіри. Очевидно, що «схуднути» і «придбати гарну фігуру» — це не синоніми. І якщо дівчина дійсно бажає побудувати своє тіло так, щоб воно виглядало ще більш привабливо, їй необхідно попрацювати над м’язовою масою.

Як правильно нарощувати м’язову масу?

Першим етапом в нелегкій боротьбі за нарощування м’язової маси в «потрібних місцях» має стати загальна фізичне навантаження. Спочатку, природно, вона повинна бути невеликою: достатньо обмежитися нахилами і поворотами тулуба, присіданнями, махами руками і ногами. З часом, коли м’язи потроху придбають тонус і «відчують» смак до активних рухів і навантажень, можна переходити до більш серйозних занять. Краще всього, якщо це буде шейпінг

Шейпінг — життя у формі

або аеробіка. По-перше, такі вправи відбуваються під професійним керівництвом досвідченого інструктора, по-друге, вони пропонують достатню активність і рівномірне навантаження на всі ділянки тіла, і по-третє, вони можуть служити прекрасним підготовчим етапом для подальшого розвитку вашої атлетичної «кар’єри». Хоча як шейпінг, так і аеробіка найчастіше вже самі по собі створюють відмінний плацдарм для формування гарної статури.

Приступаючи до тренувань в тренажерному залі, слід пам’ятати, що м’язова маса у жінок розподілена не настільки рівномірно, як у чоловіків. Справа в тому, що більша частина м’язової маси зосереджена в нижній половині тіла. Тому при силових навантаженнях стегна і сідниці починають «обганяти» у розвитку верхню половину тіла, де м’язи більш слабкі і не настільки розвинені. Якщо ж нижні ділянки поки ще не повністю позбавлені від жирових відкладень, то дівчина може отримати лише негативні емоції, коли побачить, що замість очікуваного зниження обсягів вони, навпаки, збільшилися. Тому спочатку потрібно приділити увагу саме грудей, верхнього плечового поясу і пресу, і лише згодом переносити навантаження на сідниці і ноги. Також необхідно бути готовою до серйозної роботи над собою. Адже рівень тестостерону (чоловічого статевого гормону, що відповідає за фізичну силу і цілеспрямованість) в крові у жінки набагато нижче, тому їй буде дуже важко налаштуватися на необхідну кількість підходів і повторів в тому чи іншому вправі. Ось чому самим ідеальним варіантом для правильного нарощування м’язової маси представляється присутність особистого інструктора.

Жигулі Андрій

Похожие темы