Найактуальніші фітнестренди 2015

06 Янв, 2014

Найактуальніші фітнестренди 2015

2015 стане роком змін: закликає до змін перший темношкірий американський президент Барак Обама, змінюються суспільні потреби. З оглядкою на індустрію здоров’я та фітнесу можна стверджувати, що 2015 стане роком загального «фізвиховання» — новітні диетологические і фітнес-практики, які використовуються найбільш високооплачуваними тренерами, стануть надбанням публіки. У їх числі — використання креатину, вправи на слайдборде, спеціальні вуглеводні дієти, «кругові» тренування.

Використання креатину

Вчені давно довели, що креатин, джерело енергії в м’язах, дозволяє збільшити обсяг м’язів і силу людини в будь-якому віці. Креатин особливо важливий, якщо врахувати, що зміни у м’язовій масі, в свою чергу, впливають на метаболізм і, в кінцевому підсумку, сприяють спалюванню жиру навіть під час відпочинку. Багатим джерелом креатину вважається м’ясо, проте з погіршенням його якості необхідну кількість речовини складно отримати зі звичайного раціону, тому доводиться вдаватися до недорогих добавкам, багатим креатином. Всупереч поширеній думці, правильне вживання креатину (так само як і протеїнів) не заподіє шкоди печінці та ниркам — звичайно, в тому випадку, якщо у людини здорові внутрішні органи.

Слайдборди

Слайдборди, або слайд-дошки, являють собою слизькі поверхні довжиною від 6 до 8 футів з двома боковими обмежувачами. Від велотренажерів, бігових доріжок та іншого спортивного інвентарю слайдборди відрізняються вкрай низькою вартістю — витрати на їх виготовлення становлять не більше 50-60 доларів, а кінцева ціна, як правило, варіюється від 100 до 350 доларів.

Тренування на слайд-дошці — відмінний спосіб укріпити м’язи бічної поверхні стегна. Слайдборди підходять для інтенсивних інтервальних тренувань, що зміцнюють нижню половину тіла і поставу. Крім того, слайд-дошки дозволяють використовувати комплекс спеціальних вправ для тренування м’язів — наприклад, випади вперед, назад і по діагоналі, скручування і навіть віджимання. Величезний плюс слайдбордов — компактність і зручність використання, що в 2015 році зробить їх одним з найпопулярніших видів домашніх тренажерів.

Тренажер Foam Roller

Foam Roller не можна назвати тренажером в повному розумінні цього слова: він являє собою всього лише пружну тубу з пінного матеріалу довжиною близько метра і діаметром близько 15-20 сантиметрів. При всій своїй дешевизні і невигадливості Foam Roller — відмінний інструмент для «розігріву», розтягнення м’язів. Навіть короткі тренування на Foam Roller дозволять домогтися більшої гнучкості, збільшити еластичність м’язової тканини.

Вуглеводні дієти

Високий вміст вуглеводів

Вуглеводи

в раціоні у поєднанні з настільки поширеним сьогодні малорухливим способом життя веде до ризику появи діабету. Кількість вуглеводів, необхідних для збалансованого раціону, у більшості випадків прямо пропорційно людської активності. Оскільки більшість людей приділяє мало часу фізичним тренуванням, кількість вуглеводів має становити порядку 30 — 40% від загального обсягу споживаних калорій, причому основним джерелом вуглеводів повинні бути фрукти або овочі. Інші ж продукти-джерела вуглеводів необхідно вживати в їжу після 60 хвилин фізичних навантажень, щоб полегшити відновлення.

Риб’ячий жир

Настільки нелюбимий дітьми риб’ячий жир

Риб’ячий жир і його корисні властивості

насправді — джерело величезної кількості корисних речовин, рекомендований до прийому всім без винятку. У риб’ячому жирі у великому обсязі містяться дві корисні омега-3 жирні кислоти — EPA і DHA. Харчові добавки на основі риб’ячого жиру мають ряд безсумнівних корисних властивостей: вони знижують рівень холестерину в крові, зменшують масу жирових тканин, зменшують запалення (і симптоми пов’язаних із запальними процесами розладів — наприклад, артриту), і, нарешті, знижують ризик виникнення різних видів раку .

Протеїновий порошок

Ще зовсім недавно протеїновий порошок вважався зовсім не обов’язковою добавкою, проте в 2015 році стане куди більш популярним. Причина — нестача якісних протеїнів

Протеїн

в щоденному раціоні, а адже саме протеїни сприяють збільшенню і підтримці м’язової маси і втрати ваги. Фактично високопротеїнові дієти раніше вважаються куди більш ефективними з точки зору позбавлення від зайвої ваги, ніж високоуглеводние дієти.

Скручування і присідання більше не в моді

Скручування для черевного преса і присідання остаточно вийшли з моди — сьогодні їх рідко можна зустріти в який-небудь тренувальній програмі. За словами фахівців, ці вправи являють собою набір рідко використовуваних у повсякденному житті рухів, та до того ж можуть призвести до цілого «букету» малоприємних наслідків — болі в нижньому відділі спини, порушень дихання. Всупереч поширеній думці, скручування не допоможуть домогтися таких бажаних «кубиків» преса.

«Кругові» тренування

Комплексна «кругова» тренування включає серію від 4 до 10 вправ для різних частин тіла, наступних одне за іншим і повторюваних «по колу» 2-3 рази. Наприклад, таке тренування може передбачати послідовне виконання випадів, підтягувань, нахилів вперед, упорів, нахилів в сторони, віджимань, «містка» по 8-10 разів або по 20 секунд на кожен з видів вправ. «Кругова» тренування дозволяє одночасно і зміцнювати м’язи, і ефективно боротися із зайвою вагою.

Заняття на велотренажері

Інтервальна тренування на велотренажері передбачає кілька підходів певної тривалості: наприклад, вісім підходів по 20 секунд інтенсивного тренування і 40 секунд відпочинку. Інтенсивна інтервальна тренування на велотренажері сприяє швидкому позбавленню від зайвої ваги і фактично дозволяє досягти досить значних результатів за невелику кількість часу.

Похожие темы