Підводне витяжіння якщо болить хребет

Підводне витяжіння якщо болить хребет

07 Фев, 2014

Підводне витяжіння якщо болить хребет

Наше спасіння — у воді. Чи не тому з усіх корисних для хворого хребта процедур водні стоять на найпочеснішому місці? Метод підводного витягування застосовується для лікування остеохондрозу

Лікування остеохондрозу — успіх залежить від методики

шийного та поперекового відділів хребта. Також він показаний і при грижах міжхребцевих дисків, причому тривала ремісія настає в результаті самовправленія, вштовхування грижі диска, а під впливом розтягування вантажами корінцевий біль у багатьох пацієнтів зникає відразу. Призначають лікарі цю процедуру і при посттравматичному синдромі та порушеннях кровообігу.

Наукове обгрунтування цього методу полягає в наступному: при витягненні знижується внутрішньодисковий тиск. Плюс, на відміну від сухої тракции, у людини, зануреного в теплу воду рефлекторно поліпшується кровопостачання, а отже, трофіка тканин. У цих умовах зменшується гравітаційна навантаження на опорно-руховий апарат, відбувається рефлекторне зниження м’язового тонусу.

Переваги витягнення

Способи витягнення найчастіше розрізняються по розташуванню тіла, тому буває вертикальне, горизонтальне на похилому щиті і витягування з кіфозірованіем провисання грудного та поперекового відділів хребта.

Підводне витяжіння якщо болить хребет

Дослідження механізму дій витягування хребта показало, що при виконанні цієї маніпуляції усувається контрактура м’язів, відновлюються правильні співвідношення між хребцями, знижується внутрішньодисковий тиск, що сприяє розвантаженню диска, звільненню здавленого спинномозкового корінця. При витягненні поліпшується крово- і лімфообіг ураженої області, а тому поліпшуються і обмінні процеси в хребті і внутрішніх органах, іннервіруємих спиномозговой корінцями хребетного стовпа.

Як проводиться процедура

Процедура проводиться тільки в санаторіях і добре оснащених водолікарнях, які мають лікувальні сауни. Виглядає вона наступним чином: на пацієнта надягають спеціальний корсет і опускають у ванну, наповнену теплою водою, яка вже сама по собі розслабляє напружені м’язи, зменшує болючість м’язового спазму. Тіло фіксують і закріплюють на спеціальних «тросиках», так що пацієнт в теплій воді почувається, як у невагомості. Залежно від гостроти болю лікарі застосовують щадну або інтенсивну методику. При делікатної навантаженням, що розтягує хребет, є ваша власна вага. При інтенсивної — до маси вашого тіла додається суворо дозована навантаження-від 2,5 до 25 кг. При необхідності навантаження лікарі можуть збільшувати і під час сеансу, який триває від 10 до 40 хвилин. Якщо пацієнт після травми не в змозі залізти у ванну самостійно, його опустять туди на спеціальних ношах.

Призначення такого виду тракционного лікування хребта

Лікування хребта — чи допоможе масаж?

(Тобто витягнення) проводить лікар, строго індивідуально, залежно від діагнозу, особливостей клінічних проявів захворювання, наявності супутніх захворювань, віку і т.д. Протипоказаннями до витягнення хребта служать онкологічні захворювання, туберкульоз, ранні переломи хребта, гострий інфаркт міокарда та гострі інфекційні захворювання.

Катерина Хохлова

Похожие темы