Післяпологова гімнастика — швидке відновлення жіночого організму

Післяпологова гімнастика — швидке відновлення жіночого організму

04 Июн, 2014

Післяпологова гімнастика - швидке відновлення жіночого організму

Вагітність і пологи є серйозним випробуванням для організму жінки. Відновлювальний період може займати від декількох тижнів до декількох місяців, залежно від індивідуальних особливостей жіночого організму. Саме тому при виконанні комплексу вправ післяпологовий гімнастики навантаження повинна бути дозованою і нарощуватися поступово.

Що відновлює післяродова гімнастика

Післяпологова гімнастика допомагає повернути контурам тіла колишню стрункість, зміцнити м’язи живота, промежини, нормалізувати функції шлунково-кишкового тракту і сечового міхура, прискорює процес інволюції матки. Спеціально розроблений комплекс лікувальної фізкультури не тільки відновлює тонус м’язів промежини, які відчували значне розтягнення під час пологів, але і перешкоджає опущення стінок піхви.

Позитивний вплив післяпологовий гімнастики

Післяпологова гімнастика підвищує загальний тонус організму, позитивно впливає на якість сну, наповнює організм жінки енергією і бадьорістю. При відсутності протипоказань дозоване навантаження впливає на активізацію процесу загоєння наявних швів, оскільки посилює циркуляцію крові. Після операції кесаревого розтину післяпологову гімнастику можна починати тільки з дозволу лікаря.

Післяпологова гімнастика робить благотворний вплив на стан хребта, допомагає поліпшити поставу. Регулярне виконання вправ допомагає зміцнити м’язи спини, перешкоджає появі больових відчуттів в області попереку. Зниження навантаження на хребет сприяє і зміцнення м’язів живота, саме тому в комплексі післяпологовий гімнастики існує ряд вправ, призначених саме для цієї групи м’язів.

Правила виконання післяпологовий гімнастики

Починати виконання післяпологовий гімнастики потрібно після консультації з лікарем. При відсутності протипоказань, приступати до занять можна через два тижні після пологів. Лікарі рекомендують виконувати вправи в цей період з положення лежачи, що попереджає зайве навантаження на перерозтягнуті м’язи живота.

У міру зміцнення м’язів можна буде додавати вправи, в положенні спочатку сидячи, а потім і стоячи. Кількість повторів починають з п’яти і поступово збільшують навантаження, додаючи по одному повторенню через день. Займатися післяпологовий гімнастикою потрібно щодня, через півтори години після їжі, в добре провітреному приміщенні.

Протипоказання до виконання післяпологовий гімнастики

Протипоказаннями до застосування післяпологовий гімнастики є кровотечі після пологів, важкі розриви промежини, підвищена температура тіла, ендометрит

Ендометрит: чим він загрожує ?, серйозні форми гестозів, тромбофлебіт. У даних випадках виконання післяпологовий гімнастики відкладають до повного одужання і нормалізації стану здоров’я жінки, і починають фізичні заняття тільки після дозволу лікаря.

Комплекс вправ післяпологовий гімнастики

  • Початкове положення (І.П.) — лежачи на спині, виконуємо вдих і вип’ячуємо живіт, затримуємося в положенні на п’ять рахунків, потім робимо видих і максимально втягуємо живіт, знову затримуємося на п’ять рахунком, після цього розслабляємося. Починаємо виконувати вправу з п’яти повторів.
  • І.п. — Лежачи на спині, руки вздовж тулуба, напружуємо м’язи сідниць і ануса, тримаємо їх напруженими деякий час, потім розслабляємося. Повторюємо п’ять разів.
  • І.п. — Лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, стопи стоять на підлозі. Виконуємо почергові нахили колінами: вправо, в і.п., вліво, в і.п. Вправа виконуємо повільно, без різких рухів.
  • І.п. — Лежачи на спині, ноги прямі, виконуємо кругові рухи стопами, спочатку в одну, а потім в іншу сторону.
  • І.п. — Лежачи на спині, руки підняті вгору, виконуємо кругові рухи кистями в одну і в іншу сторону.
  • І.п. — Лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах і стоять на підлозі, впираючись ногами в підлогу, виконуємо підйом сідниць, затримуємося на кілька секунд в цьому положенні, потім повільно опускаємося і розслабляємося. Вправа виконуємо п’ять разів.

Даний комплекс призначений для початкових занять в післяпологовому періоді і поступово може ускладнюватися.

Наталія Біатова

Похожие темы