Ранковий зміцнюючий комплекс йогів подаруйте собі заряд бадьорості

13 Янв, 2014

Ранковий зміцнюючий комплекс йогів подаруйте собі заряд бадьорості

Як зробити ранкове пробудження приємним і приносить користь нашій фігурі і поставі? Займіться ще в постелі ранковим зміцнюючим комплексом йогів. Він забере у вас всього п’ять хвилин, а бадьорості і гарного настрою подарує на цілий день.

Однак потрібно попередити, що хоч він і займе у вас всього п’ять хвилин, але навантаження ви при цьому отримаєте як за час цілого заняття аеробікою. Організм відчує результати таких занять вже через пару днів, всі його системи почнуть працювати активніше і злагодженіше. Пройдуть хандра, постійна втома і лінь, з’явиться підвищена працездатність.

Вправи на прогрів тіла

  • Отже, ви прокинулися і потягнулися досхочу. Після цього, лежачи на спині, з усією силою натисніть потилицею на подушку і тисніть на неї п’ять секунд. П’ять секунд можете відпочити, і знову на п’ять секунд натисніть на подушку. Надавите так шість разів — і у вас піде хвилина. Покладіть подушку на груди, і на п’ять секунд міцно обійміть її. П’ять секунд відпочиньте — і знову п’ять секунд притискайте подушку до грудей. Виконане шість разів, ця вправа займе у вас другу хвилину.
  • Покладіть подушку між ніг і сильно на п’ять секунд стисніть її колінами. Відпочиньте — і на шість таких повторів у вас піде третя хвилина.
  • Четверту хвилину проведіть, на п’ять секунд піднімаючи ноги під кутом 45 °, і в проміжках між підйомами ніг по п’ять секунд відпочиваючи.
  • І п’ята хвилина піде у вас на постановку литок. Пальцями однієї ноги п’ять секунд тягніть до себе пальці іншої ноги. Потім на п’ять секунд змініть ноги. І так шість разів.
  • Таким чином, проходить п’ять хвилин, комплекс закінчено, можете вставати. Потужний прогрів тіла вам гарантований, і бездоганна постава теж. Під час даного комплексу саме ваше тіло виступає в ролі своєрідного тренажера. при цьому опрацьовується велика група м’язів. І, найголовніше, що серце не зазнало сильного навантаження — адже ви робили комплекс лежачи.
  • Після прогрівання тіла приступаємо до водних процедур. Приймаємо душ і гарненько розтираємо тіло мокрим рушником.

Вода для обмивання

Звернемося до хатха — йоги. Йоги вважають, що вода для обмивання тіла повинна бути не гарячою чи холодною, а приємною. До речі, не обманюйте на той рахунок, що йоги, в прагненні очистити тіло, постійно відчувають якісь стресові відчуття. Це не відповідає істині. Найголовніша заповідь істинного йога — бути щасливим, а якщо щось доставляє йому неприємні відчуття, то воно вже не вкладається в кодекс хатха — йоги.

Отже, вода повинна бути приємною. Відчуваєте, наскільки тут тонкий підхід до природи особистості? Подобається холодний душ — включай холодну воду. Подобається гарячий — можете включати хоч окріп. Але краще, звичайно, просто воду кімнатної температури, щоб не віднімати у організму зайву енергію на теплоізоляцію внутрішніх органів. Водою ви змиєте весь бруд, а рушником помассіруете шкіру, поліпшивши її кровообіг. Під час душу відкриваються пори шкіри, виходять токсини.

Але тут є тонкість. Якщо ви вирішили прийняти душ, масаж шкіри робіть руками, інтенсивно розтираючи її в струменях води. І витиратися рушником після душу не потрібно, краще обсохнути. Це виключно оздоровить вашу нервову систему, підніме тонус, а шкіра насититься так необхідної їй вологою. Більше того, кращою процедури для загартовування можна і придумати.

Те ж саме і після обтирання мокрим рушником: вологе тіло сухим рушником обтирати не потрібно. Обсохніте, вже одягнувшись. Якщо на вулиці мороз і ви боїтеся простудитися, то перший же досвід здивує вас — настільки після цієї процедури вам буде жарко. Ніякі ГРЗ чи грип вам уже не страшні. Ваш організм вчиться сам регулювати температурний режим, тобто ви відновлюєте нормальне функціонування закладеної в нас ще з дитинства природою якість — терморегуляцію.

Саме правильна дія цього механізму ми прибираємо у наших дітей, спочатку кутаючи їх і взимку і влітку у велику кількість пелюшок, потім одягаючи в незліченна кількість одежинок. І, як результат, в більш старшому віці ми дуже мерзнемо, навіть при нормальній температурі.

Виконуючи комплекс йогів, займаючись загартовуванням і самомасаж, ми можемо відновити саморегулюючі сили нашого організму. Тим самим ми позбавляємося від хвороб, отримуємо величезний заряд бадьорості на цілий день і міцну нервову систему, якій не страшні ніякі стреси.

Наталія Біатова

Похожие темы