Розминка навіщо вона потрібна?

Розминка навіщо вона потрібна?

06 Июн, 2014

Розминка навіщо вона потрібна?

Досвідчені фахівці рекомендують перед фізичними вправами

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри

зробити десяти-п’ятнадцятихвилинну розминку. Але швидкий темп життя, вічний цейтнот накладають обмеження на плин часу і багато початківці спортсмени або поборники здорового способу життя

Здоровий спосіб життя — харчування і фізкультура

нехтують настільки важливою частиною фізичної активності.

Навіщо розминка потрібна? Організм повинен підготуватися до більш складних вправ, розігріті м’язи можуть безпечно розтягуватися, і людина отримує можливість виконувати серйозні навантаження легко і комфортно. Розминка дозволяє запобігти травми, заряджає енергією, включає в процес занять.

Етап підготовки — розминку пропустити не можна, інакше підвищується ризик травм і болю. Розминка поступово збільшує амплітуду розтягувань, частоту серцевих скорочень, виробляє гнучкість у м’язах.

Весь цикл розминки можна розділити на кілька стадій: потягування, повільне розтягування м’язів; біг на місці, що збільшує скорочення серцевих м’язів і підвищує температуру тіла; статична розминка всіх груп м’язів по черзі (по 15-30 сек.). Ці вправи повинні викликати легкий піт, але ніякої втоми. Після розминки потрібно випити достатню кількість води, щоб поповнити водно-сольовий баланс в організмі.

Багато розминку пропускають не тому, що квапляться, просто не знають її цілей і завдань, вважають нудним і нікчемним заходом, не розуміють користі всього процесу. Грамотна підготовка тіла до тренування допоможе швидше влитися в процес занять, поліпшити ефективність і заощадити енергію під час основних вправ.

Розминка говорить сама за себе — вона розминає тіло, робить його податливим і слухняним, зігріває його, підвищуючи температуру на кілька градусів. Оптимальна температура тіла для занять спортом — 39 градусів, тому розминка бере

Берети: модний головний убір

на себе важливе завдання: зігріти організм і дати йому імпульс для початку серйозних занять, звести до мінімуму травми і больові відчуття.

Розминку роблять перед початком занять будь-якими видами сорту, фітнесом, аеробікою та іншими комплексами вправ для краси і здоров’я. Спеціальна розминка існує в кожному виді спорту окремо. Якщо спортсмен займається бігом, розминка у нього починається із загального розігріву плюс неквапливої ​​пробіжки в повільному темпі. І лише потім він починає набирати швидкість і входити в загальний режим серйозної тренування.

Розминка навіщо вона потрібна?

Розминка потрібна, щоб значно підвищити ефективність тренування. Можна поставити нехитрий експеримент: Почати займатися основним комплексом вправ відразу, без розігріву і для порівняння — почати свій день з розминки. Ефект буде приголомшливий. У першому випадку декілька перших же вправ приведуть до великої втрати сил, принесуть втому і зведуть нанівець всі інші зусилля. У другому — комплекс основних занять пройде під гаслом приємного проведення часу і відчутного отримання результату.

Організм перед початком будь-якої справи має бути підготовлений як фізично, так і психологічно. Психологічна підготовка починається з внутрішньої самомотивації — заняття з-під палиці ніколи не принесуть відчутних досягнень.

Найпростіша розминка може складатися з таких вправ:

  • кругові рухи головою за годинниковою і проти годинникової стрілки, неквапливі і ретельні;
  • нахили тулуба вправо — вліво, вперед — назад;
  • розігрів кистей рук і стоп ніг — обертання ними за годинниковою і проти годинникової стрілки, енергійні потирання долонь один про одного. Ця вправа закінчується тільки тоді, коли людина сама відчуває, що його кінцівки розігріті;
  • розминка плечового пояса — махові рухи рук в сторони, повороти тулуба вперед, назад;
  • нахили — руки на поясі, вперед, назад, вправо, вліво;
  • вправи на махи рук і ніг в положенні стоячи і лежачи.

У всьому разминочном комплексі немає вправ на силові навантаження — віджимань, присідань, підтягувань, це тільки розминка, зігрівання тіла і входження в режим тренування.

На самому початку занять слід виробити головну звичку переможця — завжди починати свій день з розминки, тільки тоді буде впевненість в тому, що будь-яка справа по плечу, що ніякі травми не загрожують, що організм повністю готовий до навантажень і абсолютно легко з ними впорається.

Жанна Пятірікова

Похожие темы